Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku svou už 10. letní tour

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Hudební festival Hrady CZ začne v pátek 11. července na hradě Točník svoji letní tour České hrady.CZ. V rámci svého 10. výročí nabízí větší festivalové areály a kromě klasických stanových městeček i komfortnější stanování ve „VIP Hradních kempech“. V srpnu se festival přesune na Moravu pod názvem Moravské hrady.CZ.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na festivalové zastávce na Točníku zahraje také Tomáš Klus | foto: NEDOMYSLENO, s.r.o.

Páteční program zahájí v 19 hodin koncert kapely Sto zvířat. Součástí pátečního večera je jiradičně karneval v maskách a tento první festivalový den se mohou návštěvníci těšit také na kapely Portless a Horkýže Slíže.

V sobotu rozezní dvě velká pódia například Tomáš Klus, Miro Žbirka, Monkey Business, Wanastowi Vjecy, Mandrage, Divokej Bill a další. Festival se dále v průběhu léta představí vždy v pátek a sobotu až do 30. srpna na hradech Švihov, Kunětická hora, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradech nad Moravicí, Bezděz a Bouzov.

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku svou 10. letní “tour”

Hrad Točník rozezní oblíbené kapely i známí interpreti s překvapením

Páteční program festivalu bude komornější a areál na loukách v podhradí Točníku se otevře v 18 hodin, zato v sobotu zahrají kapely na dvou pódiích a návštěvníci mohou na festival přijít už v půl jedenácté dopoledne. Od 11:30 do půlnoci potěší návštěvníky také Adam Mišík, Visací zámek, Abraxas, UDG, Vypsaná Fixa nebo Xindl X. Speciální hudební program si na festival Hrady CZ připravil i Miro Žbirka, který letos na festivalu vystoupí zcela poprvé.

„Kromě všech mých známých skladeb, jako například Atlantída, 22 dní, Čo bolí, to prebolí nebo Mám rád, zahrajeme i novinky, které jsme na festivalech ještě nehráli. Budeme mít s sebou také jednoho hosta, takže je na co se těšit,“ říká Miro Žbirka.

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku svou 10. letní “tour”

Organizátoři festivalu se snaží vycházet vstříc stále se zvyšujícímu počtu návštěvníků a jejich komfortu. Kromě letošního rozšíření areálů na Bezdězu a Bouzově je na všech zastávkách festivalu jako novinka připraveno placené ubytování ve VIP Hradních kempech se sprchami, non-stop recepcí, úschovnou, občerstvením, sociálním zařízením či možností dobíjení mobilních telefonů.

I nadále bude možné zdarma stanovat ve stanových městečkách, oba typy ubytování budou v blízkosti areálu festivalu. Samozřejmostí jsou úschovny kol a batohů. Kyvadlová doprava od nejbližších železničních stanic na festival a zpět je vždy zajištěna po oba dva dny, vedle areálů jsou také parkoviště, která pojmou stovky aut. Na Točník bude jezdit kyvadlová doprava od železniční stanice Hořovice a zpět.

Hudební vystoupení i prohlídka hradů za jednu cenu

Návštěvníci festivalu si mohou hrad Točník i sousední hrad Žebrák prohlédnout zdarma v rámci festivalové vstupenky. Festival Hrady CZ se letos poprvé stává partnerem projektu Národního památkového ústavu s názvem Neobjevené památky. Jedná se o více než 30 památek v České republice, které veřejnosti nabízejí dosud nedoceněné krásy a zajímavosti.

Každá zastávka hudebního festivalu Hrady CZ tak má pro tento rok svou „partnerskou neobjevenou památku“, kterou v rámci festivalových zastávek v daných regionech zviditelňuje. V případě Točníku se jedná o zámek Hořovice, kde bude v neděli po festivalu probíhat speciální program organizovaný Národním památkovým ústavem.

Na program je možné po předložení festivalové vstupenky získat vždy druhou vstupenku zdarma. Akce 1+1 platí na všech těchto partnerských objektech až do 30. září 2014.

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku svou 10. letní “tour”

Festival Hrady CZ se letos odehraje na Točníku ve Středočeském kraji (11. - 12. 7.), na Švihově u Plzně (18. - 19. 7.), na Kunětické hoře u Pardubic (25. - 26. 7.), na Rožmberku nad Vltavou v Jižních Čechách (1. - 2. 8.), na Veveří u Brna (8. - 9. 8.), v Hradci nad Moravicí u Opavy (15. - 16. 8.), na Bezdězu v Libereckém kraji (22. - 23. 8.) a na Bouzově na Olomoucku (29. - 30. 8.).

Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 250 Kč na páteční program a 410 Kč na sobotu. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet, na místě budou vstupenky k dostání za 300 a 490 Kč, slevy mají děti do 6 a 12 let v doprovodu rodičů. V nabídce jsou i speciální balíčky s ubytováním ve VIP Hradních kempech, na Facebooku jsou exkluzivně vyhlašovány speciální ceny na festivalové permanentky. Více informací na http://www.ceskehrady.cz/cs/vstupenky/.

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku svou 10. letní “tour”

Konkrétní line-up na Točníku:

Pátek 11. července - areál hradu otevřen od 18.00
Karneval
19.00 - 20.00Sto zvířat
21.00 - 22.00Portless
22.00 - 23.00Vyhlášení nejlepší karnevalové masky
23.00 - 00.00Horkýže Slíže
Sobota 12. července - areál hradu otevřen od 10.30

STAGE A
11.30 - 12.00Abraxas
13.00 - 14.00Tomáš Klus
15.00 - 16.00Divokej Bill
17.00 - 18.00Miro Žbirka
19.00 - 20.00Monkey Business
21.00 - 22.00Wanastowi Vjecy
23.00 - 00.00Mandrage
STAGE B
12.00 - 13.00Adam Mišík
14.00 - 15.00UDG
16.00 - 17.00Vypsaná Fixa
18.00 - 19.00Rytmus
20.00 - 21.00Visací zámek
22.00 - 23.00Xindl X
Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery.

Nenechte si ujít výstavu jedné z největších českých sbírek současného zahraničního a českého umění, která je výsledkem...

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí, která...

Staropramen, to byl, je a bude pražský Smíchov. Pouto s osobitou pražskou čtvrtí, jejíž součástí je už téměř 150 let,...

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery.

Za projektem Hauch Gallery stojí Jan Třeštík, který v pražských Holešovicích od roku 2008 úspěšně provozoval soukromou...

Najdete na iDNES.cz