Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hudební festival Hrady CZ pokračuje své turné na hradě Veveří

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Hudební festival Hrady CZ pokračuje po zastávkách na českých památkách svou letní tour na Moravě. První zastávkou šňůry Moravské hrady.CZ je v pátek a sobotu 8. a 9. srpna Veveří u Brna.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na moravské šňůře festivalu Hrady CZ vystoupí poprvé kapela Olympic | foto: NEDOMYSLENO, s.r.o.

Páteční program na Veveří zahájí v 19 hodin koncert kapely Sto zvířat. Součástí pátečního večera je již tradičně karneval v maskách o ceny a první festivalový den se mohou návštěvníci těšit také na kapely Portless a Horkýže Slíže.

Na moravské šňůře festivalu Hrady CZ vystoupí poprvé kapela Olympic

V sobotu dvě velká pódia rozezní například Tomáš Klus, Chinaski, No Name, Mandrage, Divokej Bill a Monkey Business a další kapely či interpreti. Zcela poprvé na festivalu na moravských hradech vystoupí kapela Olympic. Festival se dále v průběhu léta představí v Hradci nad Moravicí u Opavy a na Bouzově na Olomoucku. Letní moravskou tour doplní ještě předposlední prázdninový víkend český hrad Bezděz.

Na moravské šňůře festivalu Hrady CZ vystoupí poprvé kapela Olympic

Petr Janda: „Trocha rockové muziky by se někdejším hradním pánům moc líbila.“

Zatímco páteční program festivalu bude komornější a festivalový areál u hradu Veveří se otevře v 18 hodin, v sobotu zahrají kapely na dvou pódiích a návštěvníci mohou přijít na festival už v půl jedenácté. Od půl dvanácté do půlnoci se fanoušci mohou těšit také na Rytmuse, Bena Cristovaa, Abraxas, Rybičky 48 či Visací zámek. Kapela Olympic si v rámci festivalu Hrady CZ na hradě Veveří odbude svoji koncertní premiéru.

Petr Janda k účasti Olympicu na hradním festivalu říká: „Hrady byly vždy spojené s romantikou a drsnými rytířskými turnaji. V takové atmosféře moc často nehrajeme. Myslím si, že je to skvělé prostředí pro festival a trocha rockové muziky k tomu by se někdejším hradním pánům moc líbila.“ 

Na festival Hrady CZ na Veveří se těší také rapper Rytmus, který dle svých slov přiveze „průřez největších pecek ze své sólové tvorby i z tvorby Kontrafaktu“. Kapela Mandrage si pro své večerní vystoupení připravila speciální show z letošního turné, která získá díky venkovnímu prostoru nový rozměr. „Můžete se těšit na velký průřez našimi písněmi od těch nejstarších po ty úplně nové z desky Siluety. Rozhodně se na festival Hrady CZ těšíme a diváci se, myslím, mají opravdu také na co těšit,“ shodují se členové skupiny Mandrage.

VIP Hradní kempy i stanová městečka

Organizátoři festivalu se snaží vycházet vstříc stále se zvyšujícímu počtu návštěvníků a jejich komfortu, nově je tak připraveno placené ubytování ve VIP Hradních kempech se sprchami, non-stop recepcí, úschovnou, občerstvením, sociálním zařízením či možností dobíjení mobilů. I nadále bude možné stanovat zdarma ve stanových městečkách, oba typy ubytování budou v blízkosti areálu festivalu. Samozřejmostí jsou úschovny kol a batohů pro všechny návštěvníky. Pro účely festivalu bude v pátek i sobotu posílena autobusová linka 303 z Bystrce ZOO a Veverské Bitýšky k areálu festivalu a zpět, výstupní zastávkou je stanice U Matky Boží, k dispozici budou též noční spoje.

Na moravské šňůře festivalu Hrady CZ vystoupí poprvé kapela Olympic

Hrad Veveří včetně jeho prohlídkových tras si budou moci návštěvníci prohlédnout zdarma v rámci festivalové vstupenky, která zahrnuje vstupné na hrad. Festival Hrady CZ se letos poprvé stává partnerem projektu Národního památkového ústavu s názvem Neobjevené památky. Jedná se o soubor více než třiceti památek v České republice, které veřejnosti nabízejí dosud nedoceněné krásy a zajímavosti. Každá zastávka hudebního festivalu Hrady CZ má tak v roce 2014 svou „partnerskou neobjevenou památku“, kterou v rámci festivalových zastávek v daných regionech zviditelňuje. V případě Veveří je partnerskou památkou zámek Kunštát. Zde bude v neděli po festivalu probíhat speciální program organizovaný Národním památkovým ústavem. Na ten je možné získat po předložení festivalové vstupenky vždy druhou vstupenku zdarma. Akce 1+1 platí po předložení festivalové vstupenky pro běžné prohlídkové trasy na všech těchto partnerských objektech až do 30. září letošního roku. 

Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 250 Kč na páteční program a 410 Kč na sobotu. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet, na místě budou vstupenky k dostání za 300 a 490 Kč, slevy mají děti do 6 a 12 let v doprovodu rodičů. V nabídce jsou i speciální balíčky s ubytováním ve VIP Hradních kempech a na Facebooku jsou exkluzivně vyhlašovány speciální ceny na festivalové permanentky. Více informací na http://www.moravskehrady.cz/cs/vstupenky/ a www.moravskehrady.cz 

Termíny a místa
08. - 09.08.Veveří
15. - 16.08.Hradec nad Moravicí
22. - 23.08.Bezděz
29. - 30.08.Bouzov

Konkrétní line-up na Veveří:

pátek 8. srpna - areál festivalu otevřen od 18:00
Karneval
19:00 - 20:00Sto zvířat
21:00 - 22:00Portless
22:00 - 23:00Vyhlášení nejlepší karnevalové masky
23:00 - 00:00Horkýže Slíže
sobota 9. srpna - areál festivalu otevřen od 10:30

STAGE A
11:30 - 12:00Abraxas
13:00 - 14:00Monkey Business
15:00 - 16:00Olympic
17:00 - 18:00Divokej Bill
19:00 - 20:00Tomáš Klus
21:00 - 22:00Mandrage
23:00 - 00:00Chinaski

STAGE B
12:00 - 13:00No Name
14:00 - 15:00Rybičky 48
16:00 - 17:00Ben Cristovao
18:00 - 19:00Rytmus
20:00 - 21:00Hentai Corporation
22:00 - 23:00Visací zámek
Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Cizinka potřetí a Mořeplavec

Hrdinové, které děli propast staletí, se opět vydají na hodně divokou vodu.

Zapomenuté dějiny a láska, která překoná propast staletí, tak by se dal charakterizovat fenomenální příběh zdravotní...

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery.

Za projektem Hauch Gallery stojí Jan Třeštík, který v pražských Holešovicích od roku 2008 úspěšně provozoval soukromou...

Najdete na iDNES.cz