Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hudební a divadelní Křižanské léto 2015: kultura pod širým nebem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Letos v létě proběhne v malebné obci Křižany v úchvatném přírodním amfiteátru pod širým nebem první ročník hudebního a divadelního festivalu Křižanské léto 2015, který se bude skládat z celkem šesti samostatných akcí. Na kterou z nich půjdete vy? Nebo si snad dopřejete rovnou všechny?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hudební a divadelní Křižanské léto 2015: Kulturní léto pod širým nebem | foto: PEAR AG s.r.o.

Na připravovaný festival jsme se zeptali Luboše Hrušky, jednatele společnosti PEAR AG, která jej pořádá.

Historicky první ročník festivalu Křižanské léto se bude skládat z celkem šesti samostatných kulturních akcí. Na co se návštěvníci mohou těšit?
Všechny bych chtěl pozvat už na naší první letošní akci s názvem Křižanské slavnosti, protože to určitě bude stát za to. Pátek 19. 6. bude dnem plným hudby, zábavy, dobrého jídla a pití pro všechny věkové kategorie. Návštěvníkům chceme v rámci tohoto dne nabídnout možnost prožít v amfiteátru této obce krásné chvíle nabité kulturou v kombinaci s trhem a zajímavým programem pro nejmenší.

Na „Dětské odpoledne“ máme připravený bohatý program. Děti se mohou pobavit u loutkového představení O bubácích a hastrmanech, zasoutěžit si o sladké ceny, zaskákat si ve skákacím hradu, vyzkoušet kolotoče, nechat si pomalovat obličej či se dozvědět něco o bezpečnosti na silnici.

V rámci Křižanských slavností vystoupí hned čtyři kapely – bude se jednat o českolipskou kapelu Pegas, která zahraje také písničky pro dětské publikum. Následovat bude lokální country kapela Guitar tluppa, která obecenstvo příjemně naladí na hlavní hvězdy večera, kterými jsou kapely Rangers Band a legendární Fešáci.

Hudební část bude letos zaměřena hlavně na country a folk. Dalším skvělým hudebním zážitkem, který na návštěvníky čeká, je vystoupení Františka Nedvěda a jeho kapely Tiebreak. Uzavírat letošní hudební část bude koncert „folkové stálice“, skupiny Spirituál kvintet. Tento rok je pro kapelu významný jubileem, neboť oslaví neuvěřitelných 55 let své existence.

Caveman

Caveman

V rámci divadelní části se návštěvníci mohou letos těšit hned na tři vynikající představení. Prvním z nich je kultovní představení Jaroslava Duška na motivy stejnojmenné knihy Dona Miguela Ruize – Čtyři Dohody. Následovat bude stand up comedy Na Stojáka, v rámci čehož vystoupí Miloš Knor, Ruda z Ostravy a Lukáš Pavlásek, posledním představením bude úspěšná one man show Caveman, kde se v hlavní roli představí buď Jan Holík, nebo Jakub Slach.

Proč jste si jako prostředí festivalu vybrali právě přírodní amfiteátr v Křižanech?
Kdo tento krásný přírodní amfiteátr v obci s výhledem na Ještěd uvidí, hned se zamiluje, no a to se stalo i nám. Úžasné místo a atmosféra jsou hlavními důvody, proč jsme si zvolili obec Křižany. Dále je to skvělá spolupráce s obcí a panem starostou Honsejkem. Přijeďte nebo přijďte se sami přesvědčit – a pak pochopíte proč.

Jde také o velmi dobře strategicky umístěnou obec, která má krásné a zajímavé okolí vhodné jak pro rodinné výlety a dovolené, tak pro toulky přírodou, poznávání památek či koupání. No a to vše je nyní možné si zpříjemnit večerními kulturními zážitky. Letní termín je tedy vybrán záměrně, neboť je příjemné za vlahých letních nocí posedět venku u nějakého lahodného moku a užívat si kulturou nabitý festival naplno.

Koho festivalem Křižanské léto 2015 podpoříte?
Již potřetí bude naše společnost pořádat divadelní představení Čtyři dohody s Jaroslavem Duškem, přičemž celý výtěžek z akce bude věnován na charitativní projekty společnosti Anaon o.p.s. Dále podporujeme Jedličkův ústav a Dobrého anděla. Do budoucna bychom tyto aktivity dále rozšiřovaly, protože si plně uvědomujeme kolik potřebných je kolem nás.

Jaké máte s festivalem plány do budoucna?
S festivalem máme do budoucna velké plány. Rádi bychom, aby se tento festival stal tradiční součástí léta v Křižanech a do této malebné obce přitáhl co nejvíce lidí milujících kulturu a příjemně se zapsal do povědomí široké veřejnosti. Chceme, aby se u nás návštěvníci cítili příjemně a rádi bychom program přizpůsobili také jejich požadavkům a přáním.

Tento festival chceme dělat hlavně s lidmi a pro lidi. Do budoucna bychom proto své síly rádi spojili mimo jiné také s místními podnikateli a návštěvníkům nabídli trh s lokálními potravinami, výrobky a produkty, ale nebráníme se ani možnosti vystoupení nadaných občanů, regionálních kapel či ochotnických divadel...

Program dalšího ročníku tedy bude částečně i v režii našich návštěvníků – takže teď položím jednu otázku já. Koho chcete příští rok vidět či slyšet na Křižanském létě?

Váš názor nás zajímá. Své náměty můžete vyjádřit několika způsoby: poštou (na adresu Na Poříčí 116/5, Liberec), e-mailem (info@krizanskeleto.cz), vyjádřit se také můžete v diskusním fóru na našich webových stránkách a jsme i na Facebooku s profilem Křižanské léto – stačí si vybrat. Budeme se těšit na všechny připomínky, komentáře a tipy…

Vstupenky na jednotlivé akce Křižanského léta 2015 si můžete zakoupit online přes web www.krizanskeleto.cz, osobně na OÚ Křižany nebo na místě.

Křižanské léto 2015

Křižanské léto 2015

Společnost PEAR AG s.r.o. by touto cestou ráda poděkovala generálnímu partnerovi Křižanského léta společnosti Autotrend s.r.o. za podporu úspěšného divadelního představení Jaroslava Duška Čtyři dohody, které se konalo 6. března tohoto roku v divadle F. X. Šaldy v Liberci.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Data, peníze, ale i fotky nebo osobní informace. Kyberzločinci jsou čím dál rafinovanější a v některých případech proto...

CENTRUM BABYLON: zábava i relax pod Ještědem

V originálních kulisách Aquaparku na vás čekají atrakce jako je 3D Laser Show,...

Zima se blíží a s ní také vánoční shon. Pokud přemýšlíte, kde si dobít energii před náročným obdobím nebo chcete...

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji.

Topíte doma starým kotlem na tuhá paliva? A víte, že od roku 2022 už jej možná nebudete smět provozovat pod hrozbou...

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz