Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hrádecké slavnosti: čeká vás Vašo Patejdl, výstavy i exhibice

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Vašo Patejdl je se svou slovenskou kapelou hlavním hostem letošních Hrádeckých slavností. Mimo hudby na hlavním pódiu na Horním náměstí se návštěvníci mohou těšit na výstavy a také exhibici adrenalinových cyklistických disciplín.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hrádecké slavnosti: Vašo Patedl, výstavy i exhibice | foto: Brána Trojzemí

Během víkendu 22. až 24. srpna se v kostele bude konat poutní mše svatá a odhalena bude jedna nová opravená drobná památka. Hasiči dostanou nové auto a veřejnosti bude představena nová vlajka a znak města.

Městské slavnosti začínají tradičně vernisáží výstavy v Chrámu Pokoje. Letos zde budou po celý víkend v rámci 6. ročníku výstavy Hrádecký štětec vystavena díla amatérských výtvarníků z Hrádecka. Mezitím bude většina lidí na náměstí nedočkavě vyhlížet, až přijdou starostové Hrádku nad Nisou, Žitavy a Bogatynie a narazí tři sudy piva ze tří zemí. Páteční večer patří tradičně rockové kapele S.V.R., která má v Hrádku spoustu svých příznivců.

Další výstavy probíhají o víkendu v Domě chovatelů a v muzeu Brána Trojzemí. Tady jsou momentálně k vidění dvě expozice: Celníci a pašeráci v Trojzemí a výstava o počátcích automobilismu v Ponisí nazvaná Fenomenální.

Hrádecké slavnosti: Vašo Patedl, výstavy i exhibice

Hrádecké slavnosti: Vašo Patedl, výstavy i exhibice

Při exhibicích s názvem Trial´n´BMX Adrenalin Event se mohou návštěvníci těšit na přejíždění terénního automobilu a nové exkluzivní překážky od zástupců trialu, vysoké skoky a salta od jezdců na BMX a koloběžkách a spoustu diváckých jednoduchých soutěží o ceny. Mezi jezdci nebude samozřejmě chybět domácí rider trialu Honza Sladký, který bude celou akcí provázet jako moderátor, dále česká BMX superstar Ondra Bělohoubek, trialista Marek Kotzot a vypadá to, že šanci dostanou i hrádečtí borci na bmx a koloběžkách. Exhibice startují ve 14 a v 16 hod. u Horního náměstí.

V sobotu je součástí programu Den otevřených dveří v hasičské zbrojnici. K němu patří hasičský guláš, svijanské pivo a letos ve 13 hod. také předání nového hasičského mikrobusu, který ze svého rozpočtu pořídilo město.

Hrádecké slavnosti: Vašo Patedl, výstavy i exhibice

Hrádecké slavnosti: Vašo Patedl, výstavy i exhibice

Kulturní program sobotního a nedělního odpoledne vytvoří folklórní, dechové, folkové a rockové kapely, které se budou střídat s hrádeckými spolky. Do sedmdesátých let přenese v sobotu v podvečer návštěvníky skupina Jam & Bazar se svou Abba Show. Doba před ohňostrojem, který vypukne ve 22 hod., bude patřit dámskému smyčcovému triu String Ladies. Ve spojení atraktivního vzhledu tria a virtuózní hry zazní klasické i moderní skladby.

Hlavním hostem nedělního programu bude Vašo Patejdl, který zahraje se svou kapelou od 19 hod. Hlavně dětem je určeno odpolední vystoupení Maxim Turbulence. Před vystoupením Vašo Patejdla, které celé slavnosti uzavře, bude na pódiu požehnána nová vlajka a znak města.

„Znak doznal díky bádání v historických pramenech malé změny oproti tradičně užívanému, vlajku ale město dosud nemělo. Navíc se zjistilo, že ani městský znak nebyl nikdy v historii městu řádně udělen. Proto jsme se rozhodli tuto historickou nesrovnalost uvést na pravou míru. Dekret o udělení obou symbolů města jsme v poslanecké sněmovně dostali letos v květnu, nyní oba symboly požehná hrádecký farář Radek Vašinek,“ říká starosta města Josef Horinka.

Městské slavnosti v Hrádku nad Nisou jsou spojeny se svátkem sv. Bartoloměje, kterému je zasvěcen katolický kostel. Poutní mše svatá začne v neděli v 10 hod. Ještě předtím, v 9 hod., bude požehnána nově restaurovaná drobná památka v Dolní Suché. Křížek byl v rámci oprav přesunut blíže k silnici, protože v jeho původním místě jej ohrožovaly kořeny stromů.

Součástí slavností jsou samozřejmě pouťové atrakce a bohatý stánkový prodej. Přijeďte do Hrádku nad Nisou na víkend 22. až 24. srpna. Podrobný program slavností je zveřejněn na internetových stránkách Hrádku nad Nisou.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Jak se mi daří? Děkuji, dobře. Bydlím v Parku Masarykova

Aktuální nabídka prodeje druhé a třetí etapy zahrnuje téměř sto bytových...

Je to takový můj soukromý rituál. Vyjíždím autem z garáží a snad už po tisící si v duchu řeknu, jak jsem tu rád. Říkám...

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Data, peníze, ale i fotky nebo osobní informace. Kyberzločinci jsou čím dál rafinovanější a v některých případech proto...

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Mimořádné sportovní dobrodružství nabízí legenda mezi českými závody v běhu na lyžích, Jizerská 50. Ta nejdříve první...

Najdete na iDNES.cz