Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hrádecké putování za hvězdou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V Hrádku nad Nisou se v adventu putuje za hvězdou. V každém adventním týdnu si mohou nejen děti čekání na ježíška o něco zkrátit. Cyklus Cesta za hvězdou začíná první adventní neděli 30. listopadu rozsvěcením vánočního stromu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hrádecké putování za hvězdou | foto: Vít Štrupl

Hvězda stromu začne ve 14 h na Horním náměstí otevřením malého trhu – budou zde stánky s ručně vyráběným adventním a vánočním zbožím, voňavé občerstvení pro malé i velké, samozřejmě svařák a teplé koktejly na zahřátí. Jeden ze stánků bude tradičně patřit sdružení Ostrov života, které výtěžek z prodeje zboží rozděluje nemocným lidem z Hrádku a nejbližšího okolí. Odpoledne zpestří několika vstupy jindřichohradecká vokální skupina X-tet. K malému adventnímu trhu patří také sbírka pro psí útulek AzylPes z Krásného Lesa. Lidé, kteří přinesou krmivo, pamlsky, nebo jiné dárky pro opuštěné psy, si odnesou malou odměnu.

Od 17 hodin zazpívají děti z hrádeckých mateřských škol s podporou X-tetu pásmo koled a pak už přijde na řadu rozsvícení vánočního stromu. Podvečer zakončí krátkým koncertem opět X-tet.

O týden později, 7. prosince, bude v Rybářském domě od 10 do 14 hodin probíhat Hvězda pro Mikuláše. Hrádecký DDM Drak přichystal výrobu adventních a vánočních ozdob a samozřejmě přijde i Mikuláš se svou družinou.

Ve čtvrtek 11. prosince budou při Hvězdě stromků otevřeny dvě výstavy. V 17 h v Chrámu Pokoje uvidí návštěvníci tradičně i netradičně nazdobené vánoční stromky. O hodinu později se v Bráně Trojzemí otevře výstava Cestou do Betléma, na které budou až do 5. ledna k vidění adventní kalendáře a betlémy.

Cyklus uzavře Hvězda světla. V pondělí 22. prosince od 17.30 budou skauti v kostele sv. Bartoloměje rozdávat světlo z Betléma. Zpěvem poslední hvězdu doprovodí Chrámový sbor od sv. Bartoloměje a děti ze základních škol Lidická a T. G. Masaryka.

Na cyklu Cesta za hvězdou se podílí Brána TrojzemíMěsto Hrádek nad NisouDDM Drak, hrádecká husitská a katolická farnost, rybáři, skauti a řada dobrovolníků.

Cestou za hvězdou ale v Hrádku nad Nisou advent jen začíná. Už 2. prosince proběhne v multifunkčním centru Brána Trojzemí křest nové knihy Marka Řeháčka, Petra Ferdyše Poldy a Jana Pikouse Oybin – po stopách císaře Karla IV.

Hrádecké putování za hvězdou

V Bráně Trojzemí proběhnou tři koncerty: 3. prosince se představí žáci hrádecké pobočky liberecké základní umělecké školy, kteří hrají na flétny a klarinety, 9. prosince pak žáci klavírní třídy. 8. prosince bude tamtéž vánočního koncert dalších hrádeckých uskupení Collegium Floridus a Čmeláci.

Na 6. prosince je do DK Beseda nachystána Mikulášská zábava, na které zahraje kapela 20 deka duše. V pátek 12. prosince vystoupí v DK Beseda kapely Znouzectnost a Ovčie Kiahne.

V době, kdy už bude ve všech domácnostech vánoční klid a pohoda, můžete do kostela sv. Bartoloměje zajít na Vánoční koncert Chrámového sboru od sv. Bartoloměje. Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby k Vánocům v Hrádku nad Nisou neodmyslitelně patří. Hrádecký sbor posilují zpěváci z Liberce, orchestr je vskutku mezinárodní. I letos se můžete těšit na bas sólisty Opery Národního divadla v Praze Luďka Veleho, jeho dcery Adély a sóla Dagmar Čemusové a Jaroslava Smoly. Koncert začíná 25. prosince v 17 hodin.

Den před koncem roku probíhá přátelské setkání na Trojmezí. V 15 h se při něm vypouští po řece vzkaz v láhvi.

Úplně poslední akcí roku v Hrádku nad Nisou je pak tradiční Silvestrovský běh. Začíná ve 13 hodin v areálu Kristýna u baru Panorama. Na tratě v délkách od 50 metrů do 7 km se vydávají závodníci všech věkových kategorií.

Hrádecké putování za hvězdou

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Severočeská vodárenská společnost
Letní období - maximální tempo na stavbách SVS

Severočeská vodárenská společnost a. s. (dále SVS) je na území Ústeckého a podstatné části Libereckého kraje, kde žije přes 1,1 milionu obyvatel, vlastníkem...  celý článek

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS)
Severočeská vodárenská společnost v toku času

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS) převzala za své akcionáře odpovědnost za zásobování obyvatelstva pitnou vodou a za odvádění a likvidaci...  celý článek

Věděli jste, že...? Aneb zajímavosti o službách společnosti CERBEROS.
Věděli jste, že...? Aneb zajímavosti o službách společnosti CERBEROS

Pojďme se podívat na zajímavosti z řad produktů společnosti CERBEROS s. r. o., která poskytuje internetové připojení, VOIP telefony a televizní vysílání....  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.