Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hrádecké putování za hvězdou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V Hrádku nad Nisou se v adventu putuje za hvězdou. V každém adventním týdnu si mohou nejen děti čekání na ježíška o něco zkrátit. Cyklus Cesta za hvězdou začíná první adventní neděli 30. listopadu rozsvěcením vánočního stromu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hrádecké putování za hvězdou | foto: Vít Štrupl

Hvězda stromu začne ve 14 h na Horním náměstí otevřením malého trhu – budou zde stánky s ručně vyráběným adventním a vánočním zbožím, voňavé občerstvení pro malé i velké, samozřejmě svařák a teplé koktejly na zahřátí. Jeden ze stánků bude tradičně patřit sdružení Ostrov života, které výtěžek z prodeje zboží rozděluje nemocným lidem z Hrádku a nejbližšího okolí. Odpoledne zpestří několika vstupy jindřichohradecká vokální skupina X-tet. K malému adventnímu trhu patří také sbírka pro psí útulek AzylPes z Krásného Lesa. Lidé, kteří přinesou krmivo, pamlsky, nebo jiné dárky pro opuštěné psy, si odnesou malou odměnu.

Od 17 hodin zazpívají děti z hrádeckých mateřských škol s podporou X-tetu pásmo koled a pak už přijde na řadu rozsvícení vánočního stromu. Podvečer zakončí krátkým koncertem opět X-tet.

O týden později, 7. prosince, bude v Rybářském domě od 10 do 14 hodin probíhat Hvězda pro Mikuláše. Hrádecký DDM Drak přichystal výrobu adventních a vánočních ozdob a samozřejmě přijde i Mikuláš se svou družinou.

Ve čtvrtek 11. prosince budou při Hvězdě stromků otevřeny dvě výstavy. V 17 h v Chrámu Pokoje uvidí návštěvníci tradičně i netradičně nazdobené vánoční stromky. O hodinu později se v Bráně Trojzemí otevře výstava Cestou do Betléma, na které budou až do 5. ledna k vidění adventní kalendáře a betlémy.

Cyklus uzavře Hvězda světla. V pondělí 22. prosince od 17.30 budou skauti v kostele sv. Bartoloměje rozdávat světlo z Betléma. Zpěvem poslední hvězdu doprovodí Chrámový sbor od sv. Bartoloměje a děti ze základních škol Lidická a T. G. Masaryka.

Na cyklu Cesta za hvězdou se podílí Brána TrojzemíMěsto Hrádek nad NisouDDM Drak, hrádecká husitská a katolická farnost, rybáři, skauti a řada dobrovolníků.

Cestou za hvězdou ale v Hrádku nad Nisou advent jen začíná. Už 2. prosince proběhne v multifunkčním centru Brána Trojzemí křest nové knihy Marka Řeháčka, Petra Ferdyše Poldy a Jana Pikouse Oybin – po stopách císaře Karla IV.

Hrádecké putování za hvězdou

V Bráně Trojzemí proběhnou tři koncerty: 3. prosince se představí žáci hrádecké pobočky liberecké základní umělecké školy, kteří hrají na flétny a klarinety, 9. prosince pak žáci klavírní třídy. 8. prosince bude tamtéž vánočního koncert dalších hrádeckých uskupení Collegium Floridus a Čmeláci.

Na 6. prosince je do DK Beseda nachystána Mikulášská zábava, na které zahraje kapela 20 deka duše. V pátek 12. prosince vystoupí v DK Beseda kapely Znouzectnost a Ovčie Kiahne.

V době, kdy už bude ve všech domácnostech vánoční klid a pohoda, můžete do kostela sv. Bartoloměje zajít na Vánoční koncert Chrámového sboru od sv. Bartoloměje. Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby k Vánocům v Hrádku nad Nisou neodmyslitelně patří. Hrádecký sbor posilují zpěváci z Liberce, orchestr je vskutku mezinárodní. I letos se můžete těšit na bas sólisty Opery Národního divadla v Praze Luďka Veleho, jeho dcery Adély a sóla Dagmar Čemusové a Jaroslava Smoly. Koncert začíná 25. prosince v 17 hodin.

Den před koncem roku probíhá přátelské setkání na Trojmezí. V 15 h se při něm vypouští po řece vzkaz v láhvi.

Úplně poslední akcí roku v Hrádku nad Nisou je pak tradiční Silvestrovský běh. Začíná ve 13 hodin v areálu Kristýna u baru Panorama. Na tratě v délkách od 50 metrů do 7 km se vydávají závodníci všech věkových kategorií.

Hrádecké putování za hvězdou

Autor:

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

CENTRUM BABYLON: zábava i relax pod Ještědem

V originálních kulisách Aquaparku na vás čekají atrakce jako je 3D Laser Show,...

Zima se blíží a s ní také vánoční shon. Pokud přemýšlíte, kde si dobít energii před náročným obdobím nebo chcete...

U nás nezáleží na vzdálenosti od ústředny – internet od CERBEROSu

Bezpečný internet bez starostí

Neomezená data, wifi-router s doživotní zárukou a k tomu televize nebo zabezpečení PC i mobilu. To vše naleznete v...

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Mimořádné sportovní dobrodružství nabízí legenda mezi českými závody v běhu na lyžích, Jizerská 50. Ta nejdříve první...

Výbavička pro nejmenší: Levnější díky věcem z druhé ruky
Výbavička pro nejmenší: Levnější díky věcem z druhé ruky

Oblečení, hračky i výbavičku pro miminko pořídíte v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz