Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hradecká Kybernetika rozšiřuje studium i do terciální sféry

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Absolventi školy mají velmi dobré uplatnění v praxi, návratnost investice vložené do jejich vzdělávání se v průměru vrací do 2 – 3 let.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hradecká Kybernetika rozšiřuje studium i do terciální sféry | foto: Střední škola aplikované kybernetiky s.r.o.

V Hradci můžete na vysoké úrovni studovat v oboru INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE oblast PROGRAMOVÁNÍ a POČÍTAČOVÝCH SÍTÍ. Na uměleckém oboru MULTIMEDIÁLNÍ TVORBA se můžete dále zaměřit na FILMOVOU TVORBU, POSTPRODUKCI A FOTOGRAFII, TVORBU WEBŮ, HERNÍ DESIGN, ARCHITEKTURU, ANIMACI a další. Škola nabízí i vyšší odborné vzdělání v oboru POČÍTAČOVÁ UMĚNÍ A DESIGN, který je určen jak pro absolventy hradecké Kybernetiky, tak i pro další zájemce o výše uvedené umělecké zaměření. Pro žáky základních škol učitelé připravují na léto prázdninové dílny se zaměřením na PROGRAMOVÁNÍ A ROBOTIKU, TVORBU WEBŮ, ANIMOVANÝ A HRANÝ FILM, FOTOGRAFII.

Technicky i umělecky zaměřenou hradeckou Kybernetikou hýbají změny, škola, která do české vzdělávací soustavy zavedla před 20 lety obor Výpočetní technika a později koncipovala obor Počítačová grafika, se stále drží na špici ve svém oboru. Na sklonku loňského školního roku škola změnila název a rozšířila studijní nabídku. V rejstříku škol ji už najdete pod názvem STŘEDNÍ ŠKOLA A VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA APLIKOVANÉ KYBERNETIKY. 

Do Hradce Králové za počítačovým vzděláním přicházejí studovat žáci z celé republiky, ptáme se ředitele ing. Jana Langa, čím si to vysvětluje, když v současnosti nabízí obory zaměřené na IT a počítačovou grafiku "každá druhá škola“. 

"Aspektů je celá řada, asi nejzásadnější vidím v tom, že náš absolvent je ihned upotřebitelný v praxi, je schopen se velice rychle adaptovat na trhu práce, protože nemá pouze povrchní a teoretické informace, které získávají na většině škol, které tyto obory nabízejí. Nerezignujeme ani na další vzdělávaní, jsme potěšeni, že většina našich studentů odchází studovat na vysoké školy. Úspěch při dalším studiu je dán i tím, že na našich technických oborech učíme gymnaziální matematiku a fyziku. Již během studia žáci pracují na řadě projektů, které jsou blízké reálné praxi a získávají tak řadu zkušeností, které mnohdy absolventům jiných škol chybějí. Zkrátka je učíme to, co potřebují v reálném životě. 

Navíc se nám podařilo otevřít vyšší odborné studium v oboru Počítačová umění a design, které umožní rozšířit vzdělávací proces studenta grafiky a umožnit mu získání dalších teoretických ale i praktických zkušeností. Obor je určený nejen pro naše absolventy oboru Počítačová grafika, ale zájemci se rekrutují i z ostatních středních škol v celé republice.“ 

Hradecká Kybernetika rozšiřuje studium i do terciální sféry

Adéla Ouhrabková, absolventka SŠ a studentka druhého ročníku vyššího odborného studia aplikované kybernetiky, vytvořila tuto ilustraci se záměrem použití v herním designu. Konceptuální design a digitální malba patří k základním předpokladům návrháře prostředí počítačových her

Že se na Kybernetice neučí pouze holá teorie, dokládá i šíře zaměření, které studentům nabízejí. V programování škola poskytuje klasickou výuku programovacího jazyka C#, ale vyučuje i programování v dalších jazycích jako např. Java, C++ nebo PHP. Vývoj aplikací se zaměřuje na různé operační systémy od Windows přes Unix až po mobilní aplikace pro OS Android či Windows Phone. Žáci se mohou zaměřit i na programování počítačové grafiky s použitím DirectX a OpenGL. 

"Takovou širokou nabídku platforem nenajdete ani na mnohých vysokých školách," připomíná ředitel Lang atraktivitu studia na škole. Vybraní žáci pak v rámci školy pracují na HelpDesku (poskytují technickou podporu ostatním žákům). Počítačový hardware, včetně instalace a údržby počítačových sítí si zajišťuje škola také sama.

Hradecká Kybernetika rozšiřuje studium i do terciální sféry

Dílny na kyberně, které fungují formou příměstského táboru. Účastnící mají možnost si vyzkoušet jednotlivé animační techniky a sami se přesvědčit o kouzlu animovaného filmu.

"Široké uplatnění našich grafiků, je dáno jejich zaměřením, které volí během studia, mohou se specializovat na fotografii, animaci, videotvorbu, architekturu, průmyslový design, grafický design, tvorbu www stránek nebo 3D modelování. Na základě svého zaměření se pak vydávají na vysoké školy od AMU přes multimediální tvorbu po architekturu," doplňuje Lang.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Plynaři pomohou s výměnou dosluhujících plynových spotřebičů.
Plynaři pomohou s výměnou dosluhujících plynových spotřebičů

Pomalu se blížící topná sezóna prověří aktuální stav plynových spotřebičů, které se starají o vytápění našich domů nebo bytů. Pro ty, kteří již tuší, že stav...  celý článek

Pokoj všem lidem dobré vůle přejí z pevnosti
Pokoj všem lidem dobré vůle přejí z pevnosti Josefov

Správa pevnosti Josefov rozvíjí dál svoji několikaletou tradici vánočních her. Zatímco tématem té loňské byly Vánoce napříč kulturami, letos se hra ponese v...  celý článek

Exkluzivní operativní leasing BARTH Operák
Využijte pro svůj nový vůz exkluzivní operativní leasing BARTH Operák

BARTH Operák, exkluzivní operativní leasing, nabízí více než 100 modelů vozů značek Volkswagen, ŠKODA, Audi, SEAT, Kia a Peugeot. Vyberte si z nejširší nabídky...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.