Doporučujeme

Co dělat, když chcete stavět, ale cihly jsou extrémně drahé?

Co dělat, když chcete stavět, ale cihly jsou extrémně drahé? | foto: DSK stavebniny s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Co dělat, když chcete stavět, ale cihly jsou extrémně drahé?

Ceny stavebních materiálů stále rostou. Když budete mít štěstí, seženete stavební materiál „pouze“ za téměř dvojnásobnou cenu, než tomu bylo předloni. Jaký stavební materiál zvolit, abyste ušetřili, ale zároveň dosáhli nejvyšší kvality?

Zdražování se v blízké době nevyhneme

Po období stavebního boomu, který byl způsobený především situací ohledně covidu-19 a vlivem inflace, přichází doba, kdy stavební trh musí akutně reagovat na zdražení energií.

Zdražování stavebního materiálu dříve probíhalo na základě vysoké poptávky, která dokonce převyšovala nabídku výrobců. Uměle navýšené ceny stavebních materiálů pomáhaly výrobcům k vysokým ziskům, v době energetické krize však tyto ceny téměř nepokrývají ani výrobní náklady. Snížení cen proto bohužel nemůžeme v blízké době očekávat, spíše naopak. Na to ostatně upozorňují i sami výrobci (např. výrobce cihel Wienerberger v článku „Wienerberger zdraží až dvouciferně, klesá poptávka po zdicích materiálech“).

Obchody se stavebním materiálem jsou tomuto tlaku dennodenně vystavovány. Řešení ale není až tak složité – je jím spolupráce se zahraničními výrobci.

Největší mezerou na českém trhu je obvodové zdivo, kterého je však na německém či polském trhu dostatek. Kvalita tohoto zdiva je stejná, nebo dokonce lepší než u běžně dostupných výrobků v ČR. U zdiva od našich „sousedů“ navíc ušetříte v průměru 10-20 %.

Jaký typ zdiva vybrat?

Na výběr máte ze dvou možností – jednovrstvé, nebo dvouvrstvé zdivo.

Jednovrstvé zdivo se skládá pouze z nosného zdiva, vyznačuje se krátkou dobou zhotovení a zajišťuje vysoké tepelně-izolační vlastnosti (dle platné legislativy) bez nutnosti použití další izolační vrstvy. Pro jednovrstvou stěnu se nejčastěji používá pórobeton či tzv. pálená „teplá“ cihla, která je navíc doplněna tepelným izolantem v podobě minerální vaty nebo polystyrenu.

Dvouvrstvé zdivo, jak už název napovídá, tvoří dvě vrstvy – nosná konstrukce a obálka stavby z izolantů. Izolantem je nejčastěji polystyren, PUR desky či minerální vata.

Co dělat, když chcete stavět, ale cihly jsou extrémně drahé?

Obě varianty mají svá určitá specifika, jak cenová, tak při vlastní realizaci stavby. Nechte si poradit od odborníků, jaká možnost je nejlepší volbou právě pro váš projekt. Spolehnout se v tomto ohledu můžete například na společnost DSK stavebniny, u kterých nakoupíte kompletní sortiment stavebního materiálu a příslušenství pro všechny druhy staveb. Zastavte se na jedné z jejich 9 prodejen a nechte si poradit od profesionálů v oboru.

Výrobky v TOP kvalitě a za příjemné ceny

Společnost DSK stavebniny aktuálně nabízí pro jednovrstvé i dvouvrstvé zdivo cihelné prvky vyráběné v Německu pod značkou Winklmann a pórobetonové prvky značky Termalica vyráběné v Polsku. Představíme vám vybrané produkty pro zhotovení obvodového zdiva od obou výrobců pro oba typy zdění.

Pálená „teplá“ cihla Winklmann pro jednovrstvé zdění

Co dělat, když chcete stavět, ale cihly jsou extrémně drahé?

Tento německý výrobce cihelných bloků vyrábí pro konstrukci jednovrstvého zdiva cihelný blok plněný minerální vatou o tloušťce 42,5 cm - POROTON FZ7, který dosahuje vynikajících tepelně technických vlastností s koeficientem průniku tepla U = 0,15 W/m2k. Ceny těchto cihelných prvků jsou oproti konkurenčním výrobkům v ČR o 15–20 % nižší.

Co dělat, když chcete stavět, ale cihly jsou extrémně drahé?

Pórobetonová tvárnice Termalica pro jednovrstvé zdění

Pro zhotovení jednovrstvého zdiva dodává polský výrobce Termalica tvárnici Termalica Extra T2,5/350 s tloušťkou 48 cm, o objemové hmotnosti 350 kg/m3 a s koeficientem průniku tepla U = 0,16 W/m2k. Při použití tvárnic Termalica ušetříte 7–12 % ceny.

Co dělat, když chcete stavět, ale cihly jsou extrémně drahé?

Pálená cihla Winklmann pro dvouvrstvé zdění

V oblasti dvouvrstvého zdiva lze vyšších úspor dosáhnout například s použitím cihly o tloušťce 30 cm - Winklmann 30 CB 300 P10. Finanční úspora u těchto cihel se pohybuje na 5–10 %.

Pórobetonová tvárnice Termalica pro dvouvrstvé zdění

Co dělat, když chcete stavět, ale cihly jsou extrémně drahé?

Při dvouvrstvém zdění z pórobetonu je vhodnou volbou tvárnice Termalica T3/500 (pevnost 4 Mpa) s tloušťkou 24 cm nebo 30 cm. Při použití těchto tvárnic ušetříte 8–10 % ceny.

Více informací najdete na stránkách firmy DSK stavebniny www.dskstavebniny.cz. Vyplňte poptávkový formulář či zavolejte – rádi vám poradí a pomůžou navrhnout to správné řešení pro vás.