Pravda o obilovinách v krmivech pro domácí mazlíčky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Co znamená označení grain-free? Je takové krmivo pro vašeho psa nebo kočku lepší než ostatní? Problematiku a trend bezobilných krmiv vám osvětlí dvojice nutričních specialistů Jan Andres a Petra Nenáhlová ze společnosti Partner in Pet Food CZ s. r. o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pravda o obilovinách v krmivech pro domácí mazlíčky | foto: Partner in Pet Food CZ s. r. o.

Co jsou grain-free krmiva?
Pojem grain-free označuje výrobky, které neobsahují obiloviny. Společně s gluten-free (bezlepkovými) krmivy patří k současným trendům v oblasti výživy zvířat. Jejich obliba stoupá pravděpodobně především proto, že se chovatelé snaží své psy a kočky polidšťovat. Jejich stravování nevyjímaje. Lidi zajímá kvalita surovin i proces výroby potravin tzv. od farmy po vidličku a stejné množství informací se snaží získat o krmivech pro své mazlíčky.

Fotogalerie

Proč se obiloviny často považují za špatné?
Negativní vnímání obilovin, zejména pšenice, posiluje rostoucí počet osob s celiakií či intolerancí lepku. Díky tomu i lidé, kteří problémy s příjmem lepku netrpí, odmítají pšenici z preventivních důvodů. Přístup pak promítají do stravování svých psů a koček. Přitom pro zdravé jedince bez příznaků intolerance, ať už páníčky, nebo jejich zvířata, příjem pšeničného lepku ani jiných obilných bílkovin zdravotní riziko nepředstavuje. Naopak. Z nutričního hlediska jsou obiloviny velice ceněné pro vysoký obsah energie v podobě komplexních sacharidů a vlákniny.

Pokud pes není alergik, jsou pro něj obiloviny tedy v pořádku nebo by jej měl majitel krmit raději výrobky bez obilovin?
Bezobilná a bezlepková krmiva patří mezi vysoce kvalitní výrobky, které dodají zvířeti vše, co potřebuje. Majitelům pejsků a kočiček s poruchou trávení tedy řeší zásadní problém při výběru kompletního krmiva. Grain-free a gluten-free výrobky jsou jasnou volbou, jež zažívání mazlíčků nepoškodí. V případě zdravých zvířat však neexistuje důvod, proč by se nemohla stravovat kvalitním krmivem s obsahem obilovin. Zdravý pes tedy obiloviny jíst může.

Pravda o obilovinách v krmivech pro domácí mazlíčky

Jan Andres
Ing. Jan Andres vystudoval na ČZÚ Výživu a dietetiku zvířat. Poté pracoval jako Quality Manager ve firmě Partner in Pet Food CZ s. r. o. a od roku 2013 zde působí na pozici Product Development Manager. Zodpovídá za vývoj veškerých receptur suchého krmiva, a to i výrobků řady Nutrilove. Doma má psa rasy Shiba-inu.

Petra Nenáhlová
Ing. Petra Nenáhlová promovala v roce 2017 na Vysoké škole chemicko-technologické v oboru Kvalita a bezpečnost potravin. Od roku 2017 pracuje v oddělení vývoje receptur společnosti Partner in Pet Food CZ s. r. o. a chová strakatou kočku domácí.


Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Pět kroků k povánočnímu úklidu

Kontejner

Vánoční svátky už jsou definitivně za námi. Také vám Ježíšek přinesl spoustu nových věcí a je potřeba uvolnit pro ně...

Další z rubriky

Les nás udržuje při životě

Les nás udržuje při životě

Lesy nám dávají nejen dřevo, ale ale mnohem více. Všichni si plodů jejich činnosti užíváme. Nejen když vyrazíme na...

Dáváme životu více prostoru

Dáváme životu více prostoru

Co les, to unikátní ekosystém. Sídliště milionů symbioticky provázaných živočišných a rostlinných organismů. Od velkých...

Dáváme lesu více prostoru

Dáváme lesu více prostoru

Že lesy nejsou jen na houby, ví lidstvo po tisíciletí. Dřevo se v lesích těžilo od nepaměti a jen díky lesníkům na...

Najdete na iDNES.cz