Dodržujte bezpečnost práce, pořiďte si kvalitní pracovní oděv

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každá práce vyžaduje speciální dress code. Baletce by se těžko tančilo v holínkách, businessman by v montérkách působil nepatřičně a dělník by si na stavbu pravděpodobně nevzal žabky. Poradíme vám, jak vybrat vhodné oblečení, se kterým dodržíte zásady bezpečnosti práce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dodržujte bezpečnost práce, pořiďte si kvalitní pracovní oděv | foto: ČTK

Za nedodržení bezpečnosti práce hrozí vysoké pokuty

Podle zákoníku práce musí každý zaměstnanec dodržovat bezpečnost práce. Ta se vztahuje i na nošení vhodného pracovního oděvu. Za porušení hrozí zaměstnavateli pokuta až 2 miliony korun. Spousta lidí si stěžuje na to, že je jim oblečení nepříjemné a vadí při práci. Důležité je tedy vybírat hlavně podle kvality. Přece jen budou v montérkách a speciální obuvi možná i celý den.

Nejdůležitější je pořádná obuv

Při výběru bot je zásadní pohodlí. Skvělou volbou jsou celokožené kotníkové boty STONE Marble S3. Splňují normu EN ISO 20345, což znamená, že jsou protiskluzné, chrání vaše kotníky a mají ocelovou planžetu ve špičce, která zabrání poranění prstů. Noha v nich odolá silnému tlaku a nárazům zvenčí. Navíc mají olejuvzdornou, antistatickou a protiskluznou podešev.

Dodržujte bezpečnost práce, pořiďte si kvalitní pracovní oděv

V montérkách se musíte cítit dobře

U montérek nebo pracovních kalhot rozhoduje hlavně materiál. Důležité je pohodlí, ale i bezpečnost. Tepláky vám budou sloužit maximálně týden, kvalitní pracovní kalhoty vydrží i několik let. Kalhoty Sirius Nicolas mají zesílená kolena s možností vložení výztuh. Jsou vyrobeny z polyesteru a bavlny a spodní část je vyztužená. Výhodou je i množství kapes na nejrůznější nářadí a pomůcky. Do prašného prostředí si pořiďte jednorázový overal s kapucí, který vás ochrání proti ušpinění.

Dodržujte bezpečnost práce, pořiďte si kvalitní pracovní oděv

Pracovní bunda musí zaručit dostatek volného pohybu

Komfort a pohodlí je důležitý i u výběru pracovní bundy. Konce rukávů se při práci nesmí plést pod ruce, ideálně si proto pořiďte takovou, která bude mít stahovací lem na ruce. Delší střih vás limituje při pohybu i přístupu do kapes a k opasku. Zimní bunda Bullstar má spodní lem stahovatelný gumičkou. Pohodlně se dostanete do kapes, aniž by vám táhlo na záda. Zip je chráněn proti profouknutí a pro zvýšení bezpečnosti je bunda opatřena reflexním proužkem.

Dodržujte bezpečnost práce, pořiďte si kvalitní pracovní oděv

Základ už máte. A co další pracovní pomůcky?

Pohybujete-li se na stavbě, vyberte si vhodnou pracovní přilbu. Nezapomeňte ani na ochranu rukou. Ve stavebnictví oceníte rukavice s podšívkou ve dlani, k práci se stroji se hodí rukavice tlumící vibrace, na zahradu zase využijete řadu Garden. Základní prevencí proti úrazu očí jsou pracovní brýle nebo štít, kterým ochráníte celý obličej. Při pobytu v prašném prostředí se neobejdete bez respirátoru, proti hluku vám pomohou špunty do uší nebo sluchátka. To a mnohem víc najdete v prodejnách Uni Hobby.

Dodržujte bezpečnost práce, pořiďte si kvalitní pracovní oděv

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Pět kroků k povánočnímu úklidu

Kontejner

Vánoční svátky už jsou definitivně za námi. Také vám Ježíšek přinesl spoustu nových věcí a je potřeba uvolnit pro ně...

Další z rubriky

Plastové jímky, septiky a nádrže. Kvalita na prvním místě

Nadzemní nádž

Plastové jímky a nádrže čím dál častěji vytlačují dříve používané materiály, neboť v sobě spojují řadu užitečných...

Dodržujte bezpečnost práce, pořiďte si kvalitní pracovní oděv

Dodržujte bezpečnost práce, pořiďte si kvalitní pracovní oděv

Každá práce vyžaduje speciální dress code. Baletce by se těžko tančilo v holínkách, businessman by v montérkách působil...

Dáváme životu více prostoru

Dáváme životu více prostoru

Co les, to unikátní ekosystém. Sídliště milionů symbioticky provázaných živočišných a rostlinných organismů. Od velkých...

Najdete na iDNES.cz