Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hliníkové kompozitní panely Alubond a Reynaers. Jaké nás čekají novinky?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Prosklené části budov, hliníkové systémy Reynaers a s nimi zkombinované hliníkové kompozitní panely Alubond U.S.A, se stávají běžnou součástí dnešní architektury. Spolu s tím rostou nároky na technickou kvalitu, vzhled a variabilitu konstrukčních systémů, které tyto fasádní plochy tvoří.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

AVRIOPOINT BRNO 004 | foto: DOSTING, spol. s r. o.

Hliníkové kompozitní panely Alubond U.S.A

Pojďme se nejdříve podívat na to, co to vlastně hliníkové kompozitní panely jsou? Jedná se o kompozity, které díky moderní technologii vytváření mechanických a chemických vazeb mohou nabídnout vynikající užitné vlastnosti a dlouhou životnost při nejrůznějších způsobech aplikace. Desky Alubond U.S.A  jsou určeny pro exteriéry a interiéry nejen ve stavebnictví, ale i v dopravě, strojírenství a pro výrobu označovacích a informačních prvků.

Základní strukturu tvoří dvě vrstvy hliníkového plechu, mezi které je v průběhu souvislé koextruze vtlačováno termoplastické jádro. Pohledová strana hliníkového pláště je potažena fluorokarbonovým povlakem PVDF Kynar 500 odolným proti povětrnostním vlivům, UV záření v kombinaci s trvanlivostí jeho barevného provedení.

Jádro panelu může být z polyetylénu (LDPE), s příměsí minerálního materiálu, díky němuž je Alubond řazen do protipožární skupiny B anebo čistě minerální zapadající do protipožární skupiny A2 (dle EN 13501-1). Panely protipožární třídy A2 jsme začátkem letošního roku představili jako novinku.

Městské vily

Stále více investorů, architektů i běžných spotřebitelů se přesvědčuje, že hliníkové kompozitní desky Alubond představují hospodárné řešení pro vysoce jakostní fasády budov při zachování luxusního vzhledu. Kromě své oblíbenosti má Alubond spoustu praktických vlastností: desky jsou lehké, tuhé, dokonale rovinné, odolávají UV záření i silnému větru a navíc mají vysoké koeficienty zvukové i tepelné izolace. Ve srovnání s jinými oblíbenými obkladovými materiály, například s plným hliníkem nebo ocelí, nabízí hliníkové kompozitní panely Alubond výrazné výhody - mnohem lepší poměr pevnosti k váze, vyšší rovinnost a lepší telené i akustické vlastnosti.

Další novinkou, kterou letos uvádíme na český trh, jsou ekologické hliníkové kompozitní panely Alubond Green, které jsou svým složením světovými unikáty mezi hliníkovými kompozity. Hliník použitý na výrobu fasádních panelů je až z 75 % recyklovaný materiál, jehož zdrojem je široká paleta odpadů - od použitých nápojových plechovek až po balíky hliníkového recyklátu. Surovinou použitou na jádra panelů Alubond Green jsou recyklované plasty. Celkově, při výrobě tohoto "eco friendly" kompozitu je spotřebováno o více než 2/3 méně energie, než když se vyrábí klasické hliníkové kompozitní panely. Při získávání recyklované suroviny je důsledně zaměřena pozornost na kontrolu jakosti finálního výrobku, ve snaze zajistit jeho trvanlivost a vynikající kvalitu. Pro investory zajišťuje tento fasádní materiál dobrou návratnost investice, jelikož je oceněn světovým certifikátem LEED.

Prosklené fasády a výplně otvorů z hliníkových profilů Reynaers

Hlavním důvodem pro rozvoj hliníkových systémů Reynaers bylo inspirovat architekty a stavební inženýry nekonečnými možnostmi návrhů a rozsahem řešení. Architekti pak mohou předložit klientům nekonvenční návrhy designu a stavebních slohů.

Prosklené konstrukce z hliníku lze s úspěchem použít na částečné nebo úplné opláštění budov, kde očekáváme dobré tepelně izolační vlastnosti, subtilnost, vysokou přesnost, nízkou vlastní hmotnost, minimální nároky na stavební připravenost a v neposlední řadě také minimální nároky na údržbu.

Okna, dveře a fasádní systémy REYNAERS Aluminium jsou vyvíjeny s cílem zlepšit energetickou efektivitu budov, jejich design, komfort a bezpečnost. Jejich tepelné vlastnosti, vodotěsnost a vzduchotěsnost jsou testovány na základě nových platných norem EU. Prostředky vynaložené na vývoj nových systémů, ale i jednotlivých individuálních řešení projektů, jsou úzce spojeny s požadavky investorů.

PF MU

Téměř všechny evropské země přijmou v roce 2020 novou legislativu pro budovy s nulovou spotřebou energie. Prvky z hliníku systémového řešení CS 104 jsou ideálním řešením pro použití v nízkoenergetických a pasivních domech. Vylepšení tepelně izolačních parametrů je dosaženo mimo jiné vytvořením nového tepelného mostu, který má uvnitř komor další izolační materiál. Okenní a dveřní profily se dají standardně obrábět a sestavovat, stejně tak je standardní montáž a seřizování osazených prvků.

Systém CS 104 má kromě výborných tepelně izolačních parametrů (Uf < 0,8 -1,2 W/m²K dle kombinace profilů), také extrémně dobré hodnoty vodotěsnosti. S hodnotami až 900 Pa pro okna (1300 mm x 2000 mm) a 300 Pa pro dveře (1300 mm x 2450 mm) je systém vhodný i do extrémních podmínek.

Hloubka křídla tohoto systému činí 104 mm. Architekti a stavitelé mohou využít konstrukčních výhod s ohledem na velké prosklené plochy v kombinaci se stabilním rámem a tím zvýšit tvůrčí svobodu při návrhu inovativních a energeticky efektivních prvků.

Povrchovou úpravu profilů lze vybrat z více než 400 barevných odstínů, které zahrnují běžné lesklé barvy podle vzorníku RAL, matné a metalické barvy, pastelové a eloxované povrchové úpravy. Profily se podle vybraného odstínu povrchově upravují práškovou barvou. Samozřejmostí je i barevné řešení speciálními projektovými barvami vč. odlišné barvy exteriéru a interiéru. Tento proces odpovídá evropské normě Qualicoat.

Společnost DOSTING

Společnost DOSTING, spol. s r.o. působí na našem trhu od roku 1993. Původní zaměření na dodávky střešních světlíků z polykarbonátových desek Makrolon, opláštění hal ze sendvičových panelů Elcom (izolace - PUR pěna), dálkového ovládání oken a světlíků Mingardi, dále pak dodávky značkovací techniky Ampere byly od roku 2000 rozšířeny o perspektivní dodávky prosklených fasád a výplní otvorů Reynaers a posléze dodávky kazetových fasád z desek Alubond.

Od té doby již firma realizovala stovky projektů a nabízí výborně zvládnutý výrobní a montážní proces. Spolu s dodávkou materiálů přímo od výrobce představuje DOSTING spol. s r.o. spolehlivého a silného partnera pro realizaci moderních staveb.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Sedm tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

7 tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

Ty tam jsou doby, kdy dovolená do zahraničí byla pro mnoho lidí pouhým snem. Stále častěji cestujeme za naše hranice a...

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Polovina léta je za námi, ale ta druhá na nás ještě čeká. Ale pozor, řítí se na nás masakr cen. Rázně do nich řízla...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Najdete na iDNES.cz