Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hliníkové kompozitní panely Alubond a Reynaers. Jaké nás čekají novinky?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Prosklené části budov, hliníkové systémy Reynaers a s nimi zkombinované hliníkové kompozitní panely Alubond U.S.A, se stávají běžnou součástí dnešní architektury. Spolu s tím rostou nároky na technickou kvalitu, vzhled a variabilitu konstrukčních systémů, které tyto fasádní plochy tvoří.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

AVRIOPOINT BRNO 004 | foto: DOSTING, spol. s r. o.

Hliníkové kompozitní panely Alubond U.S.A

Pojďme se nejdříve podívat na to, co to vlastně hliníkové kompozitní panely jsou? Jedná se o kompozity, které díky moderní technologii vytváření mechanických a chemických vazeb mohou nabídnout vynikající užitné vlastnosti a dlouhou životnost při nejrůznějších způsobech aplikace. Desky Alubond U.S.A  jsou určeny pro exteriéry a interiéry nejen ve stavebnictví, ale i v dopravě, strojírenství a pro výrobu označovacích a informačních prvků.

Základní strukturu tvoří dvě vrstvy hliníkového plechu, mezi které je v průběhu souvislé koextruze vtlačováno termoplastické jádro. Pohledová strana hliníkového pláště je potažena fluorokarbonovým povlakem PVDF Kynar 500 odolným proti povětrnostním vlivům, UV záření v kombinaci s trvanlivostí jeho barevného provedení.

Jádro panelu může být z polyetylénu (LDPE), s příměsí minerálního materiálu, díky němuž je Alubond řazen do protipožární skupiny B anebo čistě minerální zapadající do protipožární skupiny A2 (dle EN 13501-1). Panely protipožární třídy A2 jsme začátkem letošního roku představili jako novinku.

Městské vily

Stále více investorů, architektů i běžných spotřebitelů se přesvědčuje, že hliníkové kompozitní desky Alubond představují hospodárné řešení pro vysoce jakostní fasády budov při zachování luxusního vzhledu. Kromě své oblíbenosti má Alubond spoustu praktických vlastností: desky jsou lehké, tuhé, dokonale rovinné, odolávají UV záření i silnému větru a navíc mají vysoké koeficienty zvukové i tepelné izolace. Ve srovnání s jinými oblíbenými obkladovými materiály, například s plným hliníkem nebo ocelí, nabízí hliníkové kompozitní panely Alubond výrazné výhody - mnohem lepší poměr pevnosti k váze, vyšší rovinnost a lepší telené i akustické vlastnosti.

Další novinkou, kterou letos uvádíme na český trh, jsou ekologické hliníkové kompozitní panely Alubond Green, které jsou svým složením světovými unikáty mezi hliníkovými kompozity. Hliník použitý na výrobu fasádních panelů je až z 75 % recyklovaný materiál, jehož zdrojem je široká paleta odpadů - od použitých nápojových plechovek až po balíky hliníkového recyklátu. Surovinou použitou na jádra panelů Alubond Green jsou recyklované plasty. Celkově, při výrobě tohoto "eco friendly" kompozitu je spotřebováno o více než 2/3 méně energie, než když se vyrábí klasické hliníkové kompozitní panely. Při získávání recyklované suroviny je důsledně zaměřena pozornost na kontrolu jakosti finálního výrobku, ve snaze zajistit jeho trvanlivost a vynikající kvalitu. Pro investory zajišťuje tento fasádní materiál dobrou návratnost investice, jelikož je oceněn světovým certifikátem LEED.

Prosklené fasády a výplně otvorů z hliníkových profilů Reynaers

Hlavním důvodem pro rozvoj hliníkových systémů Reynaers bylo inspirovat architekty a stavební inženýry nekonečnými možnostmi návrhů a rozsahem řešení. Architekti pak mohou předložit klientům nekonvenční návrhy designu a stavebních slohů.

Prosklené konstrukce z hliníku lze s úspěchem použít na částečné nebo úplné opláštění budov, kde očekáváme dobré tepelně izolační vlastnosti, subtilnost, vysokou přesnost, nízkou vlastní hmotnost, minimální nároky na stavební připravenost a v neposlední řadě také minimální nároky na údržbu.

Okna, dveře a fasádní systémy REYNAERS Aluminium jsou vyvíjeny s cílem zlepšit energetickou efektivitu budov, jejich design, komfort a bezpečnost. Jejich tepelné vlastnosti, vodotěsnost a vzduchotěsnost jsou testovány na základě nových platných norem EU. Prostředky vynaložené na vývoj nových systémů, ale i jednotlivých individuálních řešení projektů, jsou úzce spojeny s požadavky investorů.

PF MU

Téměř všechny evropské země přijmou v roce 2020 novou legislativu pro budovy s nulovou spotřebou energie. Prvky z hliníku systémového řešení CS 104 jsou ideálním řešením pro použití v nízkoenergetických a pasivních domech. Vylepšení tepelně izolačních parametrů je dosaženo mimo jiné vytvořením nového tepelného mostu, který má uvnitř komor další izolační materiál. Okenní a dveřní profily se dají standardně obrábět a sestavovat, stejně tak je standardní montáž a seřizování osazených prvků.

Systém CS 104 má kromě výborných tepelně izolačních parametrů (Uf < 0,8 -1,2 W/m²K dle kombinace profilů), také extrémně dobré hodnoty vodotěsnosti. S hodnotami až 900 Pa pro okna (1300 mm x 2000 mm) a 300 Pa pro dveře (1300 mm x 2450 mm) je systém vhodný i do extrémních podmínek.

Hloubka křídla tohoto systému činí 104 mm. Architekti a stavitelé mohou využít konstrukčních výhod s ohledem na velké prosklené plochy v kombinaci se stabilním rámem a tím zvýšit tvůrčí svobodu při návrhu inovativních a energeticky efektivních prvků.

Povrchovou úpravu profilů lze vybrat z více než 400 barevných odstínů, které zahrnují běžné lesklé barvy podle vzorníku RAL, matné a metalické barvy, pastelové a eloxované povrchové úpravy. Profily se podle vybraného odstínu povrchově upravují práškovou barvou. Samozřejmostí je i barevné řešení speciálními projektovými barvami vč. odlišné barvy exteriéru a interiéru. Tento proces odpovídá evropské normě Qualicoat.

Společnost DOSTING

Společnost DOSTING, spol. s r.o. působí na našem trhu od roku 1993. Původní zaměření na dodávky střešních světlíků z polykarbonátových desek Makrolon, opláštění hal ze sendvičových panelů Elcom (izolace - PUR pěna), dálkového ovládání oken a světlíků Mingardi, dále pak dodávky značkovací techniky Ampere byly od roku 2000 rozšířeny o perspektivní dodávky prosklených fasád a výplní otvorů Reynaers a posléze dodávky kazetových fasád z desek Alubond.

Od té doby již firma realizovala stovky projektů a nabízí výborně zvládnutý výrobní a montážní proces. Spolu s dodávkou materiálů přímo od výrobce představuje DOSTING spol. s r.o. spolehlivého a silného partnera pro realizaci moderních staveb.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Chřipka je časté virové onemocnění, které postihuje každý rok mezi 5 a 15 % obyvatel Evropy. V regionu Evropy se...

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne)výhody?

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne) výhody?

Stejně, jako by se auto bez pomoci jen těžko hýbalo, kdyby nemělo motor, tak i hodinky potřebují k tomu, aby mohly...

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Máte obraz či grafiku a chcete je zpeněžit? Sháníte nějaké umělecké dílo? Poraďte se s týmem odborníků přímo v aukční...

Najdete na iDNES.cz