Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hledáte zaměstnání v technických oborech, které vás bude bavit?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  13:31
V současné době se Česká republika potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil. To, co je nevýhoda pro zaměstnavatele, ale hraje ve prospěch potenciálních zaměstnanců. Ti zkušení a kvalifikovaní si tak mohou vybírat. Nyní je nabídka zaměstnání v technických oborech skutečně pestrá.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hledáte zaměstnání v technických oborech, které vás bude bavit? | foto: Borgers CS

Nedostatek kvalifikovaných pracovních sil a fluktuace kmenových i agenturních zaměstnanců se týká také Plzeňského kraje. „Nejtěžší je obsadit technické pozice,“ přiznává Marta Párová, HR manažerka společnosti Borgers, která je jedním z dominantních zaměstnavatelů v Plzeňském kraji. „Jako velmi tíživou situaci bych popsala s nedostatkem údržbářů a pracovníků s oprávněním podle vyhlášky 50 o elektroinstalacích a revizích elektrických spotřebičů. Ty skutečně postrádáme,“ dodala.

Pro nové projekty je zapotřebí posílit tým pracovníků

Společnost Borgers se právě poohlíží po několika desítkách zaměstnanců a pro letošní rok má v plánu nové projekty, na nichž budou pracovat stovky nových pracovníků. Často stačí odhodlání a chuť pracovat, zbytek se zde naučí od svých zkušenějších kolegů. Největším zádrhelem v technických dovednostech dnešních zaměstnanců je podle Marty Párové absence technického myšlení, manuální zručnosti, schopnosti výkresové dokumentace a znalosti cizího jazyka.

Jednatel společnosti Lubor Šabacký říká: „V Borgers si zakládáme na tom, že pokud má člověk potenciál, a řekněme, selský rozum, pak se dá naučit v podstatě cokoli. Proto nabízíme zaměstnání i čerstvým absolventům bez praxe. Samozřejmě, čím výše v hierarchii jdeme, tím více znalostí a dovedností vyžadujeme. Například u člověka, který je u vývoje výrobku, očekáváme, že bude umět číst výkresovou dokumentaci a bude mít zkušenosti v oboru.“

Firmě na zaměstnancích záleží

Hledáte zaměstnání v technických oborech, které vás bude bavit?

Jednatelé společnosti BORGERS CS spol. s r.o., zleva: Uwe Hengstermann, Lubor Šabacký

Společnost Borgers se snaží vyslyšet přání svých zaměstnanců a provádí pravidelné průzkumy. „V dnešní nejisté době oceňují všichni hlavně stabilitu firmy, která má perspektivu si svou pozici na trhu udržet. A to jim můžeme garantovat. Kromě dobrého nástupního platu a finančně ohodnoceného kariérního růstu se nám osvědčil příspěvek na dojíždění, prémie za 100% docházku, dny dovolené nad počet stanovený zákoníkem práce, příspěvek na stravování, za svatbu a narození dítěte nebo prémie při pracovním výročí,“ říká Lubor Šabacký.

Firma vychází vstříc i absolventům, své budoucí zaměstnance se snaží vychovávat už na školách. Minulý podzim pilotně rozjela stipendijní systém podpory vzdělávání, v jehož rámci oslovuje žáky osmých a devátých tříd s nabídkou stipendia za předpokladu, že budou studovat firmou Borgers vybraný obor na střední technické škole nebo vybraný učební obor. Výše tohoto finančního stipendia je závislá na prospěchu.

Zaměstnanci této významné plzeňské společnosti vnímají firmu, ve které pracují, rodinně a přátelsky. Nadřízení si dávají záležet na upřímném lidském a individuálním přístupu. Chápou, že se každý může dostat do problémů a mnohdy i nelehkých situací, a tak jim nabízí pomoc a podporu. „Za posledních deset měsíců jsme nabrali zhruba čtyři stovky nových zaměstnanců do výroby a na administrativní pozice. A například všichni, kteří pracují v administrativě, což je asi čtvrtina nově příchozích, zůstali, nikdo neodešel. Budeme se snažit, aby tomu tak bylo i nadále,“ dodal jednatel Uwe Hengstermann.

Hledáte zaměstnání v technických oborech, které vás bude bavit?

autor: Borgers CS

Tradiční úspěšná společnost nabízí zaměstnání v technických oborech

Společnost Borgers má své kořeny v sousedním Německu. V letošním roce bude slavit jubilejních 150 let svého působení na trhu a dvacet let v České republice. Stále je v rukou své zakladatelské rodiny Borgersů a v dnešní době je významným dodavatelem většiny evropských i světových automobilek.

V Rokycanech a dalších třech provozech na Plzeňsku se vyrábí díly pro automobily světových značek od Volkswagen Group, přes BMW, Mercedes, Porsche, až po superluxusní Bentley a Rolls Royce.

Každý den se v provozech na Plzeňsku vyrobí neuvěřitelných 200 tisíc dílů

Borgers se specializuje na výrobu netkaných textilií a výlisků z převážně recyklovaných materiálů. Ty se pak využívají v interiérech automobilů, zavazadlovém prostoru a na dalších místech, kde slouží například k odhlučnění vozů.

„Společnost začínala v druhé polovině 19. století výrobou polstrování z drchaných textilií pro kočáry, takže její historie sahá dále do minulosti, než u řady současných výrobců aut. V našich provozech na Plzeňsku vyrobíme každý den kolem 200 tisíc dílů, což představuje 100 nákladních aut, jež opouštějí brány našich závodů a směřují k zákazníkům po celém světě,“ popisuje Uwe Hengstermann.

Prohlédněte si nabídku volných míst pro zaměstnání v technických oborech této zavedené firmy a staňte se i vy součástí tohoto rozjetého týmu! Dopřejte si práci, která bude zároveň i vaším koníčkem.

Více informací najdete na www.borgers.cz nebo na www.borgers-group.com.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Ochraňte svůj domov proti chladu i lupičům - pomohou kvalitní okna

Ochraňte svůj domov proti chladu i lupičům - pomohou kvalitní okna.

Okna tvoří bohužel často místa s největším únikem tepla v domácnosti, proto je potřeba jejich výběr nepodcenit. Okna se...

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2017

Pozvánka na Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2017.

MFF Juniorfest v letošním roce slaví své desáté jubileum. V rámci tohoto výročí přichystali organizátoři festivalu...

Personální agentura pomáhá lidem nejen při hledání zaměstnání

Personální agentura pomáhá lidem nejen při hledání zaměstnání.

S vývojem hospodářské situace a situací na trhu práce v České republice rostou nároky na pracovní sílu a vzniká stále...

Poctivá zelňačka
Poctivá zelňačka

Rychlovka, která zahřeje.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.