Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hledáte zaměstnání v technických oborech, které vás bude bavit?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  13:31
V současné době se Česká republika potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil. To, co je nevýhoda pro zaměstnavatele, ale hraje ve prospěch potenciálních zaměstnanců. Ti zkušení a kvalifikovaní si tak mohou vybírat. Nyní je nabídka zaměstnání v technických oborech skutečně pestrá.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hledáte zaměstnání v technických oborech, které vás bude bavit? | foto: Borgers CS

Nedostatek kvalifikovaných pracovních sil a fluktuace kmenových i agenturních zaměstnanců se týká také Plzeňského kraje. „Nejtěžší je obsadit technické pozice,“ přiznává Marta Párová, HR manažerka společnosti Borgers, která je jedním z dominantních zaměstnavatelů v Plzeňském kraji. „Jako velmi tíživou situaci bych popsala s nedostatkem údržbářů a pracovníků s oprávněním podle vyhlášky 50 o elektroinstalacích a revizích elektrických spotřebičů. Ty skutečně postrádáme,“ dodala.

Pro nové projekty je zapotřebí posílit tým pracovníků

Společnost Borgers se právě poohlíží po několika desítkách zaměstnanců a pro letošní rok má v plánu nové projekty, na nichž budou pracovat stovky nových pracovníků. Často stačí odhodlání a chuť pracovat, zbytek se zde naučí od svých zkušenějších kolegů. Největším zádrhelem v technických dovednostech dnešních zaměstnanců je podle Marty Párové absence technického myšlení, manuální zručnosti, schopnosti výkresové dokumentace a znalosti cizího jazyka.

Jednatel společnosti Lubor Šabacký říká: „V Borgers si zakládáme na tom, že pokud má člověk potenciál, a řekněme, selský rozum, pak se dá naučit v podstatě cokoli. Proto nabízíme zaměstnání i čerstvým absolventům bez praxe. Samozřejmě, čím výše v hierarchii jdeme, tím více znalostí a dovedností vyžadujeme. Například u člověka, který je u vývoje výrobku, očekáváme, že bude umět číst výkresovou dokumentaci a bude mít zkušenosti v oboru.“

Firmě na zaměstnancích záleží

Hledáte zaměstnání v technických oborech, které vás bude bavit?

Jednatelé společnosti BORGERS CS spol. s r.o., zleva: Uwe Hengstermann, Lubor Šabacký

Společnost Borgers se snaží vyslyšet přání svých zaměstnanců a provádí pravidelné průzkumy. „V dnešní nejisté době oceňují všichni hlavně stabilitu firmy, která má perspektivu si svou pozici na trhu udržet. A to jim můžeme garantovat. Kromě dobrého nástupního platu a finančně ohodnoceného kariérního růstu se nám osvědčil příspěvek na dojíždění, prémie za 100% docházku, dny dovolené nad počet stanovený zákoníkem práce, příspěvek na stravování, za svatbu a narození dítěte nebo prémie při pracovním výročí,“ říká Lubor Šabacký.

Firma vychází vstříc i absolventům, své budoucí zaměstnance se snaží vychovávat už na školách. Minulý podzim pilotně rozjela stipendijní systém podpory vzdělávání, v jehož rámci oslovuje žáky osmých a devátých tříd s nabídkou stipendia za předpokladu, že budou studovat firmou Borgers vybraný obor na střední technické škole nebo vybraný učební obor. Výše tohoto finančního stipendia je závislá na prospěchu.

Zaměstnanci této významné plzeňské společnosti vnímají firmu, ve které pracují, rodinně a přátelsky. Nadřízení si dávají záležet na upřímném lidském a individuálním přístupu. Chápou, že se každý může dostat do problémů a mnohdy i nelehkých situací, a tak jim nabízí pomoc a podporu. „Za posledních deset měsíců jsme nabrali zhruba čtyři stovky nových zaměstnanců do výroby a na administrativní pozice. A například všichni, kteří pracují v administrativě, což je asi čtvrtina nově příchozích, zůstali, nikdo neodešel. Budeme se snažit, aby tomu tak bylo i nadále,“ dodal jednatel Uwe Hengstermann.

Hledáte zaměstnání v technických oborech, které vás bude bavit?

autor: Borgers CS

Tradiční úspěšná společnost nabízí zaměstnání v technických oborech

Společnost Borgers má své kořeny v sousedním Německu. V letošním roce bude slavit jubilejních 150 let svého působení na trhu a dvacet let v České republice. Stále je v rukou své zakladatelské rodiny Borgersů a v dnešní době je významným dodavatelem většiny evropských i světových automobilek.

V Rokycanech a dalších třech provozech na Plzeňsku se vyrábí díly pro automobily světových značek od Volkswagen Group, přes BMW, Mercedes, Porsche, až po superluxusní Bentley a Rolls Royce.

Každý den se v provozech na Plzeňsku vyrobí neuvěřitelných 200 tisíc dílů

Borgers se specializuje na výrobu netkaných textilií a výlisků z převážně recyklovaných materiálů. Ty se pak využívají v interiérech automobilů, zavazadlovém prostoru a na dalších místech, kde slouží například k odhlučnění vozů.

„Společnost začínala v druhé polovině 19. století výrobou polstrování z drchaných textilií pro kočáry, takže její historie sahá dále do minulosti, než u řady současných výrobců aut. V našich provozech na Plzeňsku vyrobíme každý den kolem 200 tisíc dílů, což představuje 100 nákladních aut, jež opouštějí brány našich závodů a směřují k zákazníkům po celém světě,“ popisuje Uwe Hengstermann.

Prohlédněte si nabídku volných míst pro zaměstnání v technických oborech této zavedené firmy a staňte se i vy součástí tohoto rozjetého týmu! Dopřejte si práci, která bude zároveň i vaším koníčkem.

Více informací najdete na www.borgers.cz nebo na www.borgers-group.com.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Zlatá Belánka: Pořiďte si nemovitost uprostřed Plzně

Zlatá Belánka: Pořiďte si nemovitost uprostřed Plzně.

Zlatá Belánka je již dlouho plánovaným projektem, který postupem času prošel s ohledem na vývoj obecné ekonomické...

Eurosoftware: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

EUROSOFTWARE: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

Eurosoftware se zabývá vývojem aplikací pro velké mezinárodní obchodní řetězce. Takový software umožňuje...

Jsme nejlepší, říká ředitel nemocnice, v níž se točil seriál Malé lásky

Jsme nejlepší, říká ředitel nemocnice, v níž se točil seriál Malé lásky.

Nový centrální příjem, chirurgický pavilon, psychiatrická klinika, obnova poloviny lůžkového fondu – to jsou některé z...

Najdete na iDNES.cz