Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Heluz Family: cihly mají budoucnost, nepotřebují zateplovat

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Otázka volby materiálu, který zajistí nejúspornější bydlení, vyvstane u každého rozhodování o stavbě domu. Nabídka je velmi široká a není pochyb o tom, že i našimi předky prověřené pálené cihly mají budoucnost i nadále. O tom nás může přesvědčit například cihelný blok HELUZ Family 2in1.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Heluz Family: Cihly mají budoucnost, díky inovacím nepotřebují zateplovat | foto: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Nezadržitelný vývoj

O tom, že cihly mají budoucnost, nelze pochybovat. První bloky z pálené hlíny se totiž vyráběly již 3 tisíce let př. n. l. Po dlouhou dobu si zachovávaly víceméně stejný tvar a jejich výroba fungovala na téměř neměnných postupech.

Zvyšující se požadavky na kvalitu měly za následek, že kolem pol. 20. století byly plné cihly nahrazeny cihelnými děrovanými bloky. V 90. letech se začal na svislý spoj používat systém pero drážka. Před dvaceti lety se objevuje dnes již zcela běžná technologie broušení cihel.

A co izolace?

Pevnost a odolnost, paropropustnost, dobrá zvuková izolace, nehořlavost, tepelná akumulace a schopnost zajistit optimální mikroklima pro bydlení – to jsou důvody, proč cihly po celá tisíciletí neztrácely na oblibě a proč jsou ceněny dodnes.

Důraz na tepelnou izolaci, který je v posledních letech alfou a omegou veškerého stavebního průmyslu, však zaplnil trh stavebnin nejrůznějšími materiály a technologiemi, které hrubou stavbu oblepují, obalují, zkrátka zaizolovávají s cílem dosáhnout co nejnižších hodnot tepelné prostupnosti. Čím méně tepla budova ztratí, tím méně energie bude nutné vydat na její další vyhřátí.

Za tímto vývojem pochopitelně nezaostávají ani cihly. Díky svému čistému, přírodnímu původu je cihelný materiál přívětivý k životnímu prostředí i lidskému zdraví a díky nejnovějším inovacím už cihly nepotřebují ani žádné dodatečné zateplení.

Heluz Family: Cihly mají budoucnost, díky inovacím nepotřebují zateplovat1

Cihelné bloky HELUZ Family 2in1

Vícevrstvá obvodová konstrukce však skrývá riziko nesprávného sestavení či provedení. Ve výsledku pak vůbec nemusí fungovat tak, jak by měla, a majiteli domu místo úspor přinese jen problémy a další výdaje. U jednovrstvého zdiva takové riziko odpadá. A pokud má použitý materiál zároveň vlastnosti izolantu, jako cihelný blok HELUZ Family 2in1, pak už vlastně není co řešit.

Tato novinka, která vychází z dlouholeté tradice cihlářské výroby české společnosti HELUZ, vznikla ve spolupráci se Stavební fakultou ČVUT a za finanční podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Tolik žádané vlastnosti izolantu jí dodává expandovaný polystyren vložený do dutin cihly, kde brání přenosu tepla sáláním mezi dvěma navzájem protilehlými dutinami.

V cihle je izolant pevně fixovaný pomocí speciální technologie a i při vyřezávání otvorů pro elektroinstalaci nebo při úpravách velikosti bloku proto zůstává uvnitř. Má výborné tepelněizolační vlastnosti, které dosahují lepších parametrů než například u minerální vlny.

Zdivo z cihelných bloků HELUZ Family 2in1 díky němu lze zařadit přímo mezi izolanty, přitom si zachovává výhody jednovrstvého zdiva. Aniž by jej tedy bylo nutné dodatečně zateplovat, bez problémů a dokonce s rezervou splňuje požadavky na obvodové konstrukce nízkoenergetických, pasivních i nulových domů.

Cihly mají budoucnost

Heluz Family: Cihly mají budoucnost, díky inovacím nepotřebují zateplovat2

Současné cihly se už velmi vzdálily od svých předchůdkyň, s nimiž stavěli lidé ve starověku. Staletími prověřené hodnoty si však stále zachovávají, a proto se stále těší velké oblibě. Vývoj podporovaný stále novými inovacemi neustává a dělá z cihel stavební materiál nejen s bohatou historií, ale i budoucností.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Finále Plzeň: jediný festival domácí audiovizuální tvorby

Karel Dobrý ve snímku Hastrman

Filmová přehlídka Finále Plzeň oslaví na jaře své jednatřicáté narozeniny. Od 19. do 24. dubna 2018 nabídne to nejlepší...

Další z rubriky

Dáváme životu více prostoru

Dáváme životu více prostoru

Co les, to unikátní ekosystém. Sídliště milionů symbioticky provázaných živočišných a rostlinných organismů. Od velkých...

Obložte stěnu kamenem

Obložte stěnu kamenem

Keramický obklad sice díky kvalitnímu tisku může docela věrně napodobit i kamenné struktury. Pravý kámen však svou...

Postavte dřevěný plot s brankou

Postavte dřevěný plot s brankou

Plot nejen chrání majetek a soukromí. Má také dekorativní funkci, dotváří vzhled domu a zahrady. Chcete-li se pustit do...

Najdete na iDNES.cz