Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hudební festival Harmonia Moraviae rozzáří tenorista Villazón

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Dvanáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu se koná ve Zlíně od 25. září do 23. října 2014. Jeho hvězdou bude tenorista Rolando Villazón.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Harmonia Moraviae 2014 – mezinárodní hudební festival FBM | foto: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

Podvanácté bude mezinárodní hudební festival Harmonia Moraviae, který pořádá Filharmonie Bohuslava Martinů, pestrou přehlídkou různorodých koncertů s celou řadou významných sólistů i souborů z České republiky i ze zahraničí.

Harmonia Moraviae 2014 – mezinárodní hudební festival FBM

Harmonia Moraviae 2014 – mezinárodní hudební festival FBM

Nejvíce pozornosti určitě přitáhne vystoupení světoznámého mexického tenoristy Rolanda Villazóna a jihoafrické sopranistky Pumezzy Matshikizy s operními áriemi francouzských a italských autorů a španělských zarzuel. 

Jedná se o první koncert jejich společného podzimního evropského turné (Vídeň, Paříž, Hamburk, Düsseldorf, Mnichov, Hannover), na kterém oba pěvce doprovází právě orchestr Filharmonie Bohuslava Martinů s dirigentem ruského původu Guerassimem Voronkovem. 

Věhlas Rolanda Villazóna se rozšířil po jeho přesvědčivém vítězství v soutěži Operalia Plácida Dominga v roce 1999. Po sérii neuvěřitelně úspěšných debutů v evropských operních domech se stal jedním z nejvyhledávanějších pěvců své generace. 

Lyrický soprán mladé pěvkyně Pumezy Matshikizy je označován jako „jeden z neúžasnějších současných operních hlasů“. Studovala v Kapském Městě a Londýně a v současnosti je sólistkou Opery ve Stuttgartu.

Harmonia Moraviae 2014 – mezinárodní hudební festival FBM

Harmonia Moraviae 2014 – mezinárodní hudební festival FBM

Slavný Čajkovského klavírní koncert č. 1 b moll zazní na prvním zahajovacím koncertě v podání jednoho z našich nejlepších klavíristů zaslouženě uznávaného i v zahraničí – Igora Ardaševa. Posluchačsky neméně atraktivní je i následující skladba večera Obrázky z výstavy M. P. Musorgského.  

Na dirigentském stupínku bude stát šéfdirigent filharmonie Stanislav Vavřínek. 

Dále v rámci festivalu vystoupí klavírista světového jména Eugen Indjić, který na svém sólovém recitálu přednese skladby F. Chopina, R. Schumanna, L. van Beethovena a F. Liszta. Posluchači budou mít během vystoupení příležitost sedět kolem klavíru, jenž bude instalován uprostřed Velkého sálu.

Bohatství české hudby dokládá koncert dne 16. října, kdy uslyšíme písňový cyklus s doprovodem orchestru Kladské písně a balady od současného českého skladatele Luboše Sluky v podání vynikajícího slovesného barytonisty Pavola Remenára. Program doplňují kompozice A. Dvořáka a L. van Beethovena.

Jsou pozvány dva hostující soubory.  Uslyšíme Orquestrinu Radka Baboráka  ve spojení s Epoque Quartetem. V jejich skvělé intepretaci si vychutnáme různé úpravy a crossovery  od M. Ravela (Bolero), A. Piazzolly, N. Roty a dalších. 

Duchovně laděný koncert zahraje Janáčkův komorní orchestr z Ostravy s mladým varhaníkem Lukášem Hurtíkem, jejich společné vystoupení se uskuteční v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně Jižních Svazích. Zde bude na programu poměrně málo hraná, ale pozoruhodná Suita sv. Pavla od G. Holsta a Koncert pro varhany orchestr C. Ph. E. Bacha.

Tyto koncerty symfonické a komorní tvorby doplňuje koncertní provedení opery La traviata G. Verdiho. Orchestr filharmonie bude tentokrát řídit italský dirigent Walter Attanasi, ke spolupráci si přizval řadu zahraničních operních pěvců a výtečný Sbor Janáčkovy opery Národního divadla v Brně.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Další z rubriky

LadyPraga – láska na první notu

LadyPraga – láska na první notu.

Praha, 27. října 2017 – Popová formace s přesahy do několika hudebních stylů, výrazný a jistý vokální projev zpěvačky...

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery.

Nenechte si ujít výstavu jedné z největších českých sbírek současného zahraničního a českého umění, která je výsledkem...

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

BMW Řada 7 3,0 750xd...
BMW Řada 7 3,0 750xd...

r.v. 2016, naj. 20 000 km, diesel
2 600 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.