Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hudební festival Harmonia Moraviae rozzáří tenorista Villazón

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Dvanáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu se koná ve Zlíně od 25. září do 23. října 2014. Jeho hvězdou bude tenorista Rolando Villazón.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Harmonia Moraviae 2014 – mezinárodní hudební festival FBM | foto: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

Podvanácté bude mezinárodní hudební festival Harmonia Moraviae, který pořádá Filharmonie Bohuslava Martinů, pestrou přehlídkou různorodých koncertů s celou řadou významných sólistů i souborů z České republiky i ze zahraničí.

Harmonia Moraviae 2014 – mezinárodní hudební festival FBM

Harmonia Moraviae 2014 – mezinárodní hudební festival FBM

Nejvíce pozornosti určitě přitáhne vystoupení světoznámého mexického tenoristy Rolanda Villazóna a jihoafrické sopranistky Pumezzy Matshikizy s operními áriemi francouzských a italských autorů a španělských zarzuel. 

Jedná se o první koncert jejich společného podzimního evropského turné (Vídeň, Paříž, Hamburk, Düsseldorf, Mnichov, Hannover), na kterém oba pěvce doprovází právě orchestr Filharmonie Bohuslava Martinů s dirigentem ruského původu Guerassimem Voronkovem. 

Věhlas Rolanda Villazóna se rozšířil po jeho přesvědčivém vítězství v soutěži Operalia Plácida Dominga v roce 1999. Po sérii neuvěřitelně úspěšných debutů v evropských operních domech se stal jedním z nejvyhledávanějších pěvců své generace. 

Lyrický soprán mladé pěvkyně Pumezy Matshikizy je označován jako „jeden z neúžasnějších současných operních hlasů“. Studovala v Kapském Městě a Londýně a v současnosti je sólistkou Opery ve Stuttgartu.

Harmonia Moraviae 2014 – mezinárodní hudební festival FBM

Harmonia Moraviae 2014 – mezinárodní hudební festival FBM

Slavný Čajkovského klavírní koncert č. 1 b moll zazní na prvním zahajovacím koncertě v podání jednoho z našich nejlepších klavíristů zaslouženě uznávaného i v zahraničí – Igora Ardaševa. Posluchačsky neméně atraktivní je i následující skladba večera Obrázky z výstavy M. P. Musorgského.  

Na dirigentském stupínku bude stát šéfdirigent filharmonie Stanislav Vavřínek. 

Dále v rámci festivalu vystoupí klavírista světového jména Eugen Indjić, který na svém sólovém recitálu přednese skladby F. Chopina, R. Schumanna, L. van Beethovena a F. Liszta. Posluchači budou mít během vystoupení příležitost sedět kolem klavíru, jenž bude instalován uprostřed Velkého sálu.

Bohatství české hudby dokládá koncert dne 16. října, kdy uslyšíme písňový cyklus s doprovodem orchestru Kladské písně a balady od současného českého skladatele Luboše Sluky v podání vynikajícího slovesného barytonisty Pavola Remenára. Program doplňují kompozice A. Dvořáka a L. van Beethovena.

Jsou pozvány dva hostující soubory.  Uslyšíme Orquestrinu Radka Baboráka  ve spojení s Epoque Quartetem. V jejich skvělé intepretaci si vychutnáme různé úpravy a crossovery  od M. Ravela (Bolero), A. Piazzolly, N. Roty a dalších. 

Duchovně laděný koncert zahraje Janáčkův komorní orchestr z Ostravy s mladým varhaníkem Lukášem Hurtíkem, jejich společné vystoupení se uskuteční v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně Jižních Svazích. Zde bude na programu poměrně málo hraná, ale pozoruhodná Suita sv. Pavla od G. Holsta a Koncert pro varhany orchestr C. Ph. E. Bacha.

Tyto koncerty symfonické a komorní tvorby doplňuje koncertní provedení opery La traviata G. Verdiho. Orchestr filharmonie bude tentokrát řídit italský dirigent Walter Attanasi, ke spolupráci si přizval řadu zahraničních operních pěvců a výtečný Sbor Janáčkovy opery Národního divadla v Brně.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Fillovo Zátiší se sokolem bude ozdobou další aukce obrazů Galerie Art Praha

Emil Filla, Zátiší se sokolem 1930.

V „Mekce českého moderního umění“, v pražské Galerii Mánes, bude už tuto neděli další aukce atraktivních obrazů a...

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery.

Za projektem Hauch Gallery stojí Jan Třeštík, který v pražských Holešovicích od roku 2008 úspěšně provozoval soukromou...

Cizinka potřetí a Mořeplavec

Hrdinové, které děli propast staletí, se opět vydají na hodně divokou vodu.

Zapomenuté dějiny a láska, která překoná propast staletí, tak by se dal charakterizovat fenomenální příběh zdravotní...

Najdete na iDNES.cz