Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gymnázium Velké Pavlovice nabízí studijní obory s posílenou výukou jazyků

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Gymnázium Velké Pavlovice nabízí pro školní rok 2014/2015 dva studijní obory: 79 – 41 –K/41 čtyřleté gymnázium, určené pro žáky končící 9. ročník ZŠ a 79 – 41 - K/81 osmileté gymnázium, určené pro žáky končící 5. ročník ZŠ.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Gymnázium, Velké Pavlovice | foto: Gymnázium, Velké Pavlovice, příspěvková organizace

Zřizovatel školy je Město Velké Pavlovice. Škola využívá pro výuku kromě dvanácti kmenových tříd i odborné učebny – multimediální učebnu, učebnu pro biologii, fyziku, chemii a učebnu pro informatiku, tři jazykové učebny, dvě tělocvičny, sportovní areál pro atletiku a míčové hry, ateliér výtvarné výchovy, knihovnu se studovnou, společenskou místnost, bufet a další zázemí v prostorách školy. Všechny kmenové třídy jsou vybaveny moderní audiovizuální technikou.

Gymnázium, Velké Pavlovice

V učebním plánu je posílena výuka cizích jazyků – anglický, německý, ruský, francouzský a španělský. V průběhu studia mají žáci školy možnost výběru z řady volitelných a nepovinných předmětů – aplikovaná informatika a programování, deskriptivní geometrie, základy administrativy, cvičení z přírodovědných, společenskovědních a estetických předmětů, ekonomie, sportovní hry.

V době po vyučování na škole pracují zájmové kroužky zaměřené na cizí jazyky, pěvecký, výtvarný, keramický, sportovní (florbal, sportovní gymnastika, lehká atletika, aerobik), šachy, chemická a biologická praktika, kroužek robotiky a divadelní. Denně je k dispozici po celé škole internet - WiFi.

Žáci školy se zúčastňují středoškolské odborné činnosti, soutěží a olympiád ve všech naukových oblastech a projektů, kde dosahují velmi dobrých výsledků. Škola organizuje okresní kola matematické a fyzikální olympiády a recitační soutěž Wolkerův Prostějov.

Každoročně jsou pořádány pro žáky školy lyžařské výcvikové kurzy, sportovně turistické kurzy, výlety, exkurze, filmová a divadelní představení, zahraniční zájezdy (např. Anglie, Německo, Francie, Řecko), kurz autoškoly, taneční a studentský ples. Škola se zapojuje do projektů EU a grantů, eTwiningu a dalších. Na každý školní rok jsou všem žákům školy zapůjčeny učebnice, včetně učebnic z cizích jazyků za 250 Kč. Studenti s průměrným prospěchem do 1,5 mohou získat prospěchové stipendium.  

Gymnázium, Velké Pavlovice

Pro informování žáků, rodičů a veřejnosti škola využívá webové stránky a každoročně vydává školní ročenku.

Na gymnáziu úspěšně působí studentský parlament. Stravování je zajištěno ve školní jídelně, která nabízí výběr ze dvou druhů jídel.

Kontakt:

PaedDr. Kropáč Vlastimil, ředitel školy

Pod Školou 10, 691 06 Velké Pavlovice

tel.: 519 428 245,                      519 429 258

e-mail:gymnazium@velke-pavlovice.cz

www.gymnazium.velke-pavlovice.cz 

Velké Pavlovice jsou součástí integrovaného dopravního systému JmK, čímž je zajištěno vlakové a autobusové spojení ve směrech na Břeclav, Hodonín a Brno. Přímo u školy je autobusová zastávka.

Úspěšnost přijetí žáků na vysoké školy byla v minulém školním roce 92 %.

Přijímací zkoušky se budou konat 22. dubna 2014, žáci budou vypracovávat testy z matematiky a českého jazyka. 

Od 25. února 2014 (osmileté studium) a 28. února 2014 (čtyřleté studium) bude gymnázium pořádat zdarma přípravné kurzy z matematiky a českého jazyka. 

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Operace šedého zákalu je prevencí stařecké demence.
Operace šedého zákalu je prevencí stařecké demence

Jsem už starý, nic nepotřebuju, nějak už dožiju. Slyšeli jste i vy podobnou větu z úst vašich rodičů nebo prarodičů? V pokročilém věku, bohužel, stále nebývá...  celý článek

Máte auto před dovolenou fit? Poškození na čelním skle je nebezpečné.
Máte auto před dovolenou fit? Poškození na čelním skle je nebezpečné

Jestli se chystáte na dovolenou vozem, nezapomeňte ho řádně zkontrolovat, jestli se na něj můžete spolehnout. Porucha automobilu blízko bydliště je nepříjemná,...  celý článek

Knihkupectví Barvič a Novotný na České ulici v Brně čeká od 9. července do 12.­...
Knihkupectví Barvič a Novotný čeká rekonstrukce

Po jednadvaceti letech se tradiční brněnské knihkupectví Barvič a Novotný v České ulici dočká kompletní obnovy svého interiéru.  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.