Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Gymnázium Thomase Manna: špičková němčina, kvalitní vzdělání

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Němčina od primy po maturitu, výuka vybraných předmětů v němčině, cizí jazyky AJ, FJ, ŠJ, Německý jazykový diplom - vstup na univerzity v SRN, deset hodin volitelných předmětů v septimě a oktávě. To vše svým žákům nabízí Gymnázium Thomase Manna.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Gymnázium Thomase Manna | foto: Gymnázium Thomase Manna

Základní škola německo-českého porozumění a osmileté Gymnázium Thomase Manna v Praze 8 si vybudovaly skvělou pozici v nabídce velice kvalitního základního a středního vzdělání v hlavním městě. Jedinečné jsou němčinou od první třídy po maturitu, zacílenou nejen na začátečníky, ale i na žáky z dvojjazyčných rodin česko-německých, popř. německé rodilé mluvčí či žáky přicházející po dlouhodobém pobytu v německy mluvících zemích zpět do Prahy.

Vysokou přidanou hodnotou je výuka vybraných předmětů v němčině. Gymnázium Thomase Manna má rodilé mluvčí, kteří učí již od primy část matematiky, k ní se postupně přidružují zeměpis, biologie, dějiny umění, německý dějepis a německá literatura.

V kvartě si žáci mohou prověřit svou úroveň zvládnutí němčiny zkouškou garantovanou německou vládou Německý jazykový diplom I (DSD I), jejíž druhý stupeň (DSD II) je cílem přípravy pro oktavány. Diplom dokládá znalosti němčiny na úrovni C1 a zároveň ověřuje studijní dovednosti.

Proto je garancí pro přijetí ke studiu v SRN za stejných podmínek, jaké mají držitelé německého maturitního vysvědčení. Zaměření na němčinu je ve středoevropském prostoru velikou výhodou a jeho zvládnutí na vysoké úrovni požaduje stále více firem v České republice.

Gymnázium Thomase Manna nejen s němčinou, ale i angličtinou

budova

Angličtina je samozřejmou nutností. Žáci ji povinně studují od primy buď na úrovni začátečníku, nebo pokročilých. V septimě jsou směřováni ke složení zkoušky FCE. Takto jazykově vybaveni mohou absolventi studovat prakticky všude. Široký výběr volitelných předmětů (až deset hodin týdně) v septimě a oktávě jim umožňuje orientovat se humanitně, matematicky i přírodovědně. V každém ročníku je jen jedna třída. Volitelné semináře tvoří skupiny 3 – 10 žáků. Práce je velmi individuální a intenzivní.

To se vztahuje na celé studium. Již od primy jsou cíleně rozvíjeny studijní dovednosti a systémem seminárních a ročníkových prací od tercie podporováno plánování práce, práce s informacemi, formulační, argumentační a prezentační dovednosti, elektronické zpracování textu a zacházení s cizím duševním vlastnictvím.

Co na žáky Gymnázia Thomase Manna čeká?

absolventka

Gymnázium Thomase Manna provází přátelská atmosféra, angažovaný učitelský sbor, skupinová výuka jazyků dle dosažené úrovně (začátečníci, pokročilí, rodilí mluvčí), jazykové zkoušky DSD I, DSD II, PET, FCE, ověřování kvality vzdělání vnitřními srovnávacími testy i testy SCIO, výměna mládeže se školami v SRN, projektové vyučování, účast na olympiádách v jazycích i jiných předmětech, možnost zúčastnit se mezinárodní soutěže v debatě v němčině Jugend debattiert intarnational, v hudební soutěží Jugend musiziert,  prázdninový pobyt v SRN v soutěži Landesaufsatzwettbewerb v psaní německého textu, rozvoj kreativity v republikové soutěží Wiederbelebung der Vergangenheit, kterou škola organizuje, školní sbor a školní orchestr a dalších 15 odpoledních aktivit - kroužků, výjezdy za kulturními akcemi do Drážďan, Berlína, Vídně, společné lyžování v Alpách.

Gymnázium Thomase Manna nabízí vynikající šance vybrat si další studium v souladu s vlastním talentem a zájmy a uplatnit se i v mezinárodní konkurenci.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců čtyři miliony korun

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců 4 miliony korun

V roce 2018 získalo finanční dar z programu MiNiGRANTY Nadačního fondu Veolia na 144 projektů. Jde o veřejně prospěšné...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

Najdete na iDNES.cz