Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Gymnázium Thomase Manna: špičková němčina, kvalitní vzdělání

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Němčina od primy po maturitu, výuka vybraných předmětů v němčině, cizí jazyky AJ, FJ, ŠJ, Německý jazykový diplom - vstup na univerzity v SRN, deset hodin volitelných předmětů v septimě a oktávě. To vše svým žákům nabízí Gymnázium Thomase Manna.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Gymnázium Thomase Manna | foto: Gymnázium Thomase Manna

Základní škola německo-českého porozumění a osmileté Gymnázium Thomase Manna v Praze 8 si vybudovaly skvělou pozici v nabídce velice kvalitního základního a středního vzdělání v hlavním městě. Jedinečné jsou němčinou od první třídy po maturitu, zacílenou nejen na začátečníky, ale i na žáky z dvojjazyčných rodin česko-německých, popř. německé rodilé mluvčí či žáky přicházející po dlouhodobém pobytu v německy mluvících zemích zpět do Prahy.

Vysokou přidanou hodnotou je výuka vybraných předmětů v němčině. Gymnázium Thomase Manna má rodilé mluvčí, kteří učí již od primy část matematiky, k ní se postupně přidružují zeměpis, biologie, dějiny umění, německý dějepis a německá literatura.

V kvartě si žáci mohou prověřit svou úroveň zvládnutí němčiny zkouškou garantovanou německou vládou Německý jazykový diplom I (DSD I), jejíž druhý stupeň (DSD II) je cílem přípravy pro oktavány. Diplom dokládá znalosti němčiny na úrovni C1 a zároveň ověřuje studijní dovednosti.

Proto je garancí pro přijetí ke studiu v SRN za stejných podmínek, jaké mají držitelé německého maturitního vysvědčení. Zaměření na němčinu je ve středoevropském prostoru velikou výhodou a jeho zvládnutí na vysoké úrovni požaduje stále více firem v České republice.

Gymnázium Thomase Manna nejen s němčinou, ale i angličtinou

budova

Angličtina je samozřejmou nutností. Žáci ji povinně studují od primy buď na úrovni začátečníku, nebo pokročilých. V septimě jsou směřováni ke složení zkoušky FCE. Takto jazykově vybaveni mohou absolventi studovat prakticky všude. Široký výběr volitelných předmětů (až deset hodin týdně) v septimě a oktávě jim umožňuje orientovat se humanitně, matematicky i přírodovědně. V každém ročníku je jen jedna třída. Volitelné semináře tvoří skupiny 3 – 10 žáků. Práce je velmi individuální a intenzivní.

To se vztahuje na celé studium. Již od primy jsou cíleně rozvíjeny studijní dovednosti a systémem seminárních a ročníkových prací od tercie podporováno plánování práce, práce s informacemi, formulační, argumentační a prezentační dovednosti, elektronické zpracování textu a zacházení s cizím duševním vlastnictvím.

Co na žáky Gymnázia Thomase Manna čeká?

absolventka

Gymnázium Thomase Manna provází přátelská atmosféra, angažovaný učitelský sbor, skupinová výuka jazyků dle dosažené úrovně (začátečníci, pokročilí, rodilí mluvčí), jazykové zkoušky DSD I, DSD II, PET, FCE, ověřování kvality vzdělání vnitřními srovnávacími testy i testy SCIO, výměna mládeže se školami v SRN, projektové vyučování, účast na olympiádách v jazycích i jiných předmětech, možnost zúčastnit se mezinárodní soutěže v debatě v němčině Jugend debattiert intarnational, v hudební soutěží Jugend musiziert,  prázdninový pobyt v SRN v soutěži Landesaufsatzwettbewerb v psaní německého textu, rozvoj kreativity v republikové soutěží Wiederbelebung der Vergangenheit, kterou škola organizuje, školní sbor a školní orchestr a dalších 15 odpoledních aktivit - kroužků, výjezdy za kulturními akcemi do Drážďan, Berlína, Vídně, společné lyžování v Alpách.

Gymnázium Thomase Manna nabízí vynikající šance vybrat si další studium v souladu s vlastním talentem a zájmy a uplatnit se i v mezinárodní konkurenci.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Idyla u jezera Fuschlsee v oblasti Salzkammergut
Vydejte se na podzimní výlety do Horního Rakouska

Horní Rakousko je ideálním cílem pro podzimní výlety. Lesy zářící barevným listím, výhledy z alpských vrcholků či tyrkysová jezera vybízí k pěším putování....  celý článek

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen.
První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen

Zájemci se mohou začít registrovat do prvního globálního ročníku prestižní soutěže společnosti Procter & Gamble – P&G CEO CHALLENGE. Soutěž CEO CHALLENGE...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.