Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Gymnázium Thomase Manna: špičková němčina, kvalitní vzdělání

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Němčina od primy po maturitu, výuka vybraných předmětů v němčině, cizí jazyky AJ, FJ, ŠJ, Německý jazykový diplom - vstup na univerzity v SRN, deset hodin volitelných předmětů v septimě a oktávě. To vše svým žákům nabízí Gymnázium Thomase Manna.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Gymnázium Thomase Manna | foto: Gymnázium Thomase Manna

Základní škola německo-českého porozumění a osmileté Gymnázium Thomase Manna v Praze 8 si vybudovaly skvělou pozici v nabídce velice kvalitního základního a středního vzdělání v hlavním městě. Jedinečné jsou němčinou od první třídy po maturitu, zacílenou nejen na začátečníky, ale i na žáky z dvojjazyčných rodin česko-německých, popř. německé rodilé mluvčí či žáky přicházející po dlouhodobém pobytu v německy mluvících zemích zpět do Prahy.

Vysokou přidanou hodnotou je výuka vybraných předmětů v němčině. Gymnázium Thomase Manna má rodilé mluvčí, kteří učí již od primy část matematiky, k ní se postupně přidružují zeměpis, biologie, dějiny umění, německý dějepis a německá literatura.

V kvartě si žáci mohou prověřit svou úroveň zvládnutí němčiny zkouškou garantovanou německou vládou Německý jazykový diplom I (DSD I), jejíž druhý stupeň (DSD II) je cílem přípravy pro oktavány. Diplom dokládá znalosti němčiny na úrovni C1 a zároveň ověřuje studijní dovednosti.

Proto je garancí pro přijetí ke studiu v SRN za stejných podmínek, jaké mají držitelé německého maturitního vysvědčení. Zaměření na němčinu je ve středoevropském prostoru velikou výhodou a jeho zvládnutí na vysoké úrovni požaduje stále více firem v České republice.

Gymnázium Thomase Manna nejen s němčinou, ale i angličtinou

budova

Angličtina je samozřejmou nutností. Žáci ji povinně studují od primy buď na úrovni začátečníku, nebo pokročilých. V septimě jsou směřováni ke složení zkoušky FCE. Takto jazykově vybaveni mohou absolventi studovat prakticky všude. Široký výběr volitelných předmětů (až deset hodin týdně) v septimě a oktávě jim umožňuje orientovat se humanitně, matematicky i přírodovědně. V každém ročníku je jen jedna třída. Volitelné semináře tvoří skupiny 3 – 10 žáků. Práce je velmi individuální a intenzivní.

To se vztahuje na celé studium. Již od primy jsou cíleně rozvíjeny studijní dovednosti a systémem seminárních a ročníkových prací od tercie podporováno plánování práce, práce s informacemi, formulační, argumentační a prezentační dovednosti, elektronické zpracování textu a zacházení s cizím duševním vlastnictvím.

Co na žáky Gymnázia Thomase Manna čeká?

absolventka

Gymnázium Thomase Manna provází přátelská atmosféra, angažovaný učitelský sbor, skupinová výuka jazyků dle dosažené úrovně (začátečníci, pokročilí, rodilí mluvčí), jazykové zkoušky DSD I, DSD II, PET, FCE, ověřování kvality vzdělání vnitřními srovnávacími testy i testy SCIO, výměna mládeže se školami v SRN, projektové vyučování, účast na olympiádách v jazycích i jiných předmětech, možnost zúčastnit se mezinárodní soutěže v debatě v němčině Jugend debattiert intarnational, v hudební soutěží Jugend musiziert,  prázdninový pobyt v SRN v soutěži Landesaufsatzwettbewerb v psaní německého textu, rozvoj kreativity v republikové soutěží Wiederbelebung der Vergangenheit, kterou škola organizuje, školní sbor a školní orchestr a dalších 15 odpoledních aktivit - kroužků, výjezdy za kulturními akcemi do Drážďan, Berlína, Vídně, společné lyžování v Alpách.

Gymnázium Thomase Manna nabízí vynikající šance vybrat si další studium v souladu s vlastním talentem a zájmy a uplatnit se i v mezinárodní konkurenci.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

Největší pražský krajinářský park Stromovka v letošním roce slaví své 750. výročí založení. Při této příležitosti...

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Ceny ve studentské architektonické soutěži Central Group byly rozdány. Vyhlášení výsledků proběhlo v Centru...

Najdete na iDNES.cz