Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Grafické a vědecké kalkulačky aneb co umí a jakou si vybrat

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Při zahájení libovolného studia před vámi bude stát důležité rozhodnutí týkající se volby správné kalkulačky, která je vhodná právě pro váš obor, specializaci nebo vaše děti. Je důležité rozhodnout se, zda při studiu využijete funkce vědecké kalkulačky, velký displej grafické kalkulačky nebo specializované finanční kalkulátory.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pro základní a střední školu se hodí základní vědecké kalkulačky | foto: B2C, s.r.o.

Dnešní kalkulačky nabízejí opravdu mnoho funkcí, mezi ty hlavní patří víceřádkové nebo plně grafické displeje, flash paměť pro nahrávání aplikací s možností dalšího rozšíření, komunikace s PC a symbolické výpočty neboli CAS (Computer Algebra System). Prodejna B2C, s.r.o. www.kalkulacky.cz vám s výběrem pomůže.

Základní vědecké kalkulačky pro základní a střední školu

kalkulačka 1

Na toto školní období většinou zcela postačí programovatelné či základní vědecké kalkulačky. Ty nejlepší vědecké kalkulačky nabízejí výpočty matic, výpočty s rovnicemi, statistiku, numerické výpočty integrálů a derivací, případně komplexní čísla, paměť na vzorce nebo vestavěné konstanty a převody jednotek. V dnešní době mají vědecké kalkulačky zcela běžně víceřádkový či přirozený displej nebo možnost zpětného zobrazení a editace vložených dat.

Programovatelné kalkulačky obecně nenabízí tolik vestavěných funkcí jako vědecké kalkulačky, je však možné je programovat pomocí základních příkazů podobných Basicu a přizpůsobit je tak požadavkům uživatele.

Na nákup vědecké kalkulačky si připravte cca 200 - 650 Kč, programovatelné mohou stát i do 2 000 Kč.

kalkulačka 2

Grafické kalkulačky využijete na vysoké škole

Při studiu na vysoké škole technického nebo ekonomického zaměření často využijete grafické kalkulačky a jejich rozšířené funkce. Přehlednost velkých a kontrastních displejů je velkou výhodou pro častou práci s mnoha výpočty. Grafické kalkulačky nabízí většinu vědeckých výpočtů, statistiku, matice, derivace a integrály.

Běžnou součástí je i komunikační kabel pro propojení s počítačem, ten umožní synchronizaci uživatelských programů, přidávání nových aplikací, které jsou k dispozici na webových stránkách jednotlivých výrobců, upgrade operačního systému grafické kalkulačky nebo využití textového editoru pro vaše poznámky.

Pod grafické funkce kalkulačky spadá graf funkce, dynamický graf, duální graf (graf a tabulka, graf a graf), graf statistických dat, grafy kuželoseček. Grafické kalkulačky umožňují analýzu jednotlivých grafů včetně tabulky hodnot.

kalkulačka 3

Mezi podstatné funkce grafické kalkulačky patří symbolické výpočty neboli CAS (Computer Algebra System). CAS vám umožní zadávat výrazy a zobrazovat výsledky obecně, přesně tak jako jsou napsány na papíře bez číselných hodnot, ale přímo s proměnnými.

Mezi přední modely patří CASIO Classpad 330, s dotykovou obrazovkou a 4MB vestavěné paměti. Texas Instrumetns NSPIRE CAS je kombinací grafické kalkulačky a software, podporujícího výuku matematiky na pc a HP 50g model který jako jediný nabízí reverzní polskou notaci RPN, také slot na SD katru a infraport.

Grafické kalkulačky pořídíte již od 1 700 Kč, modely s funkcí CAS od 3 000 Kč.

Práce a kancelář

Profesionálové často ocení funkce specializovaných finančních kalkulaček, které mohou nabídnout až přes 250 vestavěných funkcí jako například TVM (půjčky, úspory a leasing), analýza cash flow, amortizace, měnové a jednotkové převody, či NPV, IRR, NFV, NUS a mnoho dalších.

kalkulačka 4

Pro běžnou práci v kanceláři se samozřejmě stále využívají stolní či kapesní kalkulačky nebo kalkulačky s tiskem. Zde jsou nejoblíbenější přidané funkce, jako je výpočet daně, zpětná oprava zadaných hodnot a převody měn.

Výše představené vědecké kalkulačky, stejně jako grafické kalkulačky či finanční kalkulátory lze pořídit u společnosti B2C, s.r.o. Společnost B2C, s.r.o. je na trhu již 10 let a je autorizovaným dodavatelem kalkulátorů značek CASIO, Texas Instruments, HP a Sharp. Náš tým je připraven pomoci Vám s výběrem vhodného modelu a poskytnout Vám maximální služby a informace. Více na stránkách www.kalkulacky.cz.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Chtěli byste podnikat v rámci společnosti s ručením omezeným? Důvodů by se nejspíše našlo hned několik. Patřilo by mezi...

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Představujeme vám kvalitní nerezová šroubení Push-In a Push-On od společnosti Schwer Fittings.

Češi cestují stále více, rádi sáhnou po celoročním cestovním pojištění

Češi cestují do ciziny jako nikdy dříve

Češi mají obrovskou chuť ve volném čase cestovat. 64 % Čechů vyráží na pobytové zájezdy a mnoho jich jezdí i na vlastní...

Najdete na iDNES.cz