Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Grafické a vědecké kalkulačky aneb co umí a jakou si vybrat

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Při zahájení libovolného studia před vámi bude stát důležité rozhodnutí týkající se volby správné kalkulačky, která je vhodná právě pro váš obor, specializaci nebo vaše děti. Je důležité rozhodnout se, zda při studiu využijete funkce vědecké kalkulačky, velký displej grafické kalkulačky nebo specializované finanční kalkulátory.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pro základní a střední školu se hodí základní vědecké kalkulačky | foto: B2C, s.r.o.

Dnešní kalkulačky nabízejí opravdu mnoho funkcí, mezi ty hlavní patří víceřádkové nebo plně grafické displeje, flash paměť pro nahrávání aplikací s možností dalšího rozšíření, komunikace s PC a symbolické výpočty neboli CAS (Computer Algebra System). Prodejna B2C, s.r.o. www.kalkulacky.cz vám s výběrem pomůže.

Základní vědecké kalkulačky pro základní a střední školu

kalkulačka 1

Na toto školní období většinou zcela postačí programovatelné či základní vědecké kalkulačky. Ty nejlepší vědecké kalkulačky nabízejí výpočty matic, výpočty s rovnicemi, statistiku, numerické výpočty integrálů a derivací, případně komplexní čísla, paměť na vzorce nebo vestavěné konstanty a převody jednotek. V dnešní době mají vědecké kalkulačky zcela běžně víceřádkový či přirozený displej nebo možnost zpětného zobrazení a editace vložených dat.

Programovatelné kalkulačky obecně nenabízí tolik vestavěných funkcí jako vědecké kalkulačky, je však možné je programovat pomocí základních příkazů podobných Basicu a přizpůsobit je tak požadavkům uživatele.

Na nákup vědecké kalkulačky si připravte cca 200 - 650 Kč, programovatelné mohou stát i do 2 000 Kč.

kalkulačka 2

Grafické kalkulačky využijete na vysoké škole

Při studiu na vysoké škole technického nebo ekonomického zaměření často využijete grafické kalkulačky a jejich rozšířené funkce. Přehlednost velkých a kontrastních displejů je velkou výhodou pro častou práci s mnoha výpočty. Grafické kalkulačky nabízí většinu vědeckých výpočtů, statistiku, matice, derivace a integrály.

Běžnou součástí je i komunikační kabel pro propojení s počítačem, ten umožní synchronizaci uživatelských programů, přidávání nových aplikací, které jsou k dispozici na webových stránkách jednotlivých výrobců, upgrade operačního systému grafické kalkulačky nebo využití textového editoru pro vaše poznámky.

Pod grafické funkce kalkulačky spadá graf funkce, dynamický graf, duální graf (graf a tabulka, graf a graf), graf statistických dat, grafy kuželoseček. Grafické kalkulačky umožňují analýzu jednotlivých grafů včetně tabulky hodnot.

kalkulačka 3

Mezi podstatné funkce grafické kalkulačky patří symbolické výpočty neboli CAS (Computer Algebra System). CAS vám umožní zadávat výrazy a zobrazovat výsledky obecně, přesně tak jako jsou napsány na papíře bez číselných hodnot, ale přímo s proměnnými.

Mezi přední modely patří CASIO Classpad 330, s dotykovou obrazovkou a 4MB vestavěné paměti. Texas Instrumetns NSPIRE CAS je kombinací grafické kalkulačky a software, podporujícího výuku matematiky na pc a HP 50g model který jako jediný nabízí reverzní polskou notaci RPN, také slot na SD katru a infraport.

Grafické kalkulačky pořídíte již od 1 700 Kč, modely s funkcí CAS od 3 000 Kč.

Práce a kancelář

Profesionálové často ocení funkce specializovaných finančních kalkulaček, které mohou nabídnout až přes 250 vestavěných funkcí jako například TVM (půjčky, úspory a leasing), analýza cash flow, amortizace, měnové a jednotkové převody, či NPV, IRR, NFV, NUS a mnoho dalších.

kalkulačka 4

Pro běžnou práci v kanceláři se samozřejmě stále využívají stolní či kapesní kalkulačky nebo kalkulačky s tiskem. Zde jsou nejoblíbenější přidané funkce, jako je výpočet daně, zpětná oprava zadaných hodnot a převody měn.

Výše představené vědecké kalkulačky, stejně jako grafické kalkulačky či finanční kalkulátory lze pořídit u společnosti B2C, s.r.o. Společnost B2C, s.r.o. je na trhu již 10 let a je autorizovaným dodavatelem kalkulátorů značek CASIO, Texas Instruments, HP a Sharp. Náš tým je připraven pomoci Vám s výběrem vhodného modelu a poskytnout Vám maximální služby a informace. Více na stránkách www.kalkulacky.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se ubránit?

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se škrcení ubránit?

Odborné průzkumy, které jsou prováděny pravidelně a napříč celým sociologickým spektrem v České republice, bohužel...

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Průběžné sledování rizik u větší skupiny vašich obchodních partnerů, navíc rozptýlených po celém světě, se může zdát...

Najdete na iDNES.cz