Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Golf v krizi? V Ostravici říkají: Nezdá se...

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  3. srpna 15:25 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Odpověď na dotaz jak se rozjíždí nový golfový resort v čase krize, najdete v srdci Moravskoslezských Beskyd, v malé obci Ostravice pod Lysou horou. Ještě před čtyřmi lety byla víska cílem zejména víkendových chatařů z regionu, v dnešních dnech se ale rychle mění ve vyhledávanou, moderní, sportovně-rekreační destinaci.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Golf club s restaurací | foto: ahr

Golf & Ski Resort Ostravice otevřel své brány v srpnu loňského roku s komplexní nabídkou golfového programu na osmnácti mistrovských jamkách. Umocněno nádhernými výhledy po místní krajině, obklopené nejvyššími, beskydskými vrcholy vytváří ostravické hřiště, ze všech úhlů pohledu, vynikající základ pro golfovou turistiku.

Právě tato strategie je pro ostravického investora prioritou. Areál se nestal typicky uzavřeným pouze pro skupinu členů golfového klubu, kterých je v Ostravici prozatím sto třicet, ale zachovává si volné kapacity pro budoucí golfové turisty, a také prostor pro další rozvoj navazujících volnočasových aktivit pro děti i dospělé.

Za tímto účelem areál dynamicky rozšiřuje portfolio nabídky rekreačních služeb, kterou odstartovalo letošní dubnové otevření restaurace, a v červenci nabídka ubytování v 4* hotelu GREEN INN.

Investoři v této fázi proinvestovali přes 450 milionů korun a míří k dalším investičním záměrům. "Cílem našeho areálu je poskytovat služby, které osloví klienty hledající golf, zimní sporty, wellness, turistiku, incentivu a jinak aktivně trávený volný čas," vysvětlil ředitel resortu Ing. Daniel Kollár.

Hotel Green Inn

Ovlivňuje krize odvětví golfové turistiky? Nezdá se. Golf obecně je poměrně stabilní odvětví, což dokládá několik publikací o historii golfu, i v časech hospodářských výkyvů. Ekonomická krize tedy ovlivní golf minimálně v úrovni turistického incomingu.

"Tuzemský golfový turismus stojí na pevných základech a nadále se rozvíjí. Jako nový resort zaznamenáváme trvale rostoucí zájem o golf na našem hřišti, týká se to především regionálních golfistů. V Ostravici už ale přijímáme i rezervace golfových pobytů z celé České republiky, z příhraničních oblastí Polska a zejména Slovenska, ale i z jiných evropských destinací," upřesnil Daniel Kollár.

"Od loňského roku náš areál navštívilo přes třicet tisíc hostů z toho téměř deset tisíc golfistů. Je předpoklad, že tyto počty i nadále porostou s ohledem na potenciál, který na sebe váže také nabídka dalších dvou osmnáctijamkových golfových hřišť v sousední Čeladné, která hostí evropskou PGA - Moravia Silesia Open 2009. Nabídkou třech 18jamkových hřišť vysoké úrovně v okruhu pěti kilometrů vzniká jedinečná, vysoce atraktivní nabídka nové golfové destinace," doplnil Daniel Kollár.

golfové hřiště
 
Jaký že je rozjezd nového golfového resortu v době, kdy jiná odvětví stagnují nebo se propadají do recese? Z pohledu investora je aktuální situace spíše přívětivá.

"Cena stavebních prací neroste a podobné je to také v cenách některých stavebních materiálů, které naopak spíše klesají," dodala zástupce investora Lenka Světlá. 

"Co se ekonomiky provozu týče, sledujeme trvalý růstový trend spotřeby našich služeb, což odpovídá dlouhodobé prognóze zpracované společností KPMG pro naši firmu. Ekonomika provozu golfového hřiště je poměrně striktní. Pokud máte v dlouhodobém záměru provozovat špičkové hřiště ve vysoké kvalitě udržovaných hracích ploch, musíte se smířit s tím, že téměř 80 procent příjmů vracíte zpět do hřiště," řekl Kollár.

Kvalita a atraktivita golfového hřiště má také významný dopad na cenu okolních pozemků. V bezprostředním okolí hřiště se prodávají až o 500 procent dráž oproti období před investicí do golfu.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Další z rubriky

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Představujeme vám kvalitní nerezová šroubení Push-In a Push-On od společnosti Schwer Fittings.

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Najdete na iDNES.cz