Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Garmin Lifetime: navigace s doživotní bezplatnou aktualizací map

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Co je pro řidiče používající GPS opravdu důležité? Průzkumy dokazují, že nejdůležitější součástí GPS navigací jsou navigační mapy. Právě na aktuálnosti mapového vybavení přístroje zpravidla závisí spokojenost uživatele s navigací. Navigační mapy ovlivňují cenu, kvalitu výpočtu trasy a často jsou důvodem výměny staré navigace za novou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezplatné aktualizace map jsou novým trendem v oblasti GPS navigací | foto: ahr

Stejně jako u mobilních telefonů, tak i u satelitních navigací přichází doba, kdy provoz a platby za nové mapy mohou výrazně převýšit pořizovací cenu nového výrobku. Používaná navigace se starými mapami se navíc stává často neprodejným zbožím.

Po experimentech s uživatelskými úpravami map na displejích samotných navigací přichází na trh nový trend: přenosné navigace s doživotní bezplatnou aktualizací navigačních map. Jako první tuto službu zavádí značka Garmin u série produktů s označením Garmin Lifetime.

Ať už se právě chystáte na letní dovolenou, na hory nebo na delší služební cestu, máte možnost si do navigace zdarma dohrát nové navigační mapy celé Evropy. Nové mapy jsou bezplatně k dispozici prostřednictvím internetu 4x ročně po celou dobu životnosti navigace.

Navigace Garmin mají dokonale zmapované nejen země západní Evropy, ale i velkou část zemí východního bloku, včetně ČR

Navigace Garmin mají dokonale zmapované nejen země západní Evropy, ale i velkou část zemí východního bloku, včetně ČR.

S doživotní bezplatnou aktualizací navigačních map logicky souvisí otázka, jaká je v současné době průměrná doba použití konkrétního modelu GPS navigace. Podle dostupných průzkumů jsou to průměrně 3-4 roky. Nejčastějším důvodem výměny navigace jsou ale zastaralé navigační mapy.

Průměrná cena jednorázové aktualizace zastaralých navigačních map Evropy v navigaci se pohybuje okolo 2 000 Kč. Při dnešních cenách aktualizací se často nevyplácí do 3 roky staré navigace investovat takové peníze a je lepší koupit nový výrobek. U navigací s doživotní aktualizací map Evropy je to jiné.

Nejenže se za aktualizace map neplatí, ale navigace neztrácí ani po několika letech svoji cenu. Ať již se rozhodnete použitý přístroj prodat nebo věnovat někomu ve svém okolí, nový majitel bude mít stále k dispozici bezplatně každého čtvrt roku nové mapy kompletní Evropy.

Mapy dodává společnost NAVTEQ, světová jednička v oblasti navigačních map

Mapy dodává společnost NAVTEQ, světová jednička v oblasti navigačních map.

Je skutečně možné, aby výrobce navigací byl schopen uživateli nabídnout bezplatně aktualizaci evropských map po celou dobu ,životnosti navigace? Jaká má termín "po celou dobu životnosti" omezení?

Když jsme se zajímali o to, za jakých podmínek "doživotní" aktualizace funguje, byli jsme překvapeni, že se nejedná jen o dobu po jakou se daný model navigace vyrábí, ale skutečně o dobu, po kterou jej řidič používá. Navigační mapy jsou přitom dodávány nadnárodní společností NAVTEQ, která je vedoucím světovým výrobcem navigačních map.

Mapy NAVTEQ najdete nejen v navigacích Garmin, ale i v automobilech předních světových značek, například BMW, Mercedes, Volvo nebo Volkswagen. Jediným omezením doživotní aktualizace je doba trvání spolupráce mezi společností Garmin a Navteq, která je ovšem v tuto chvíli zaručena až do roku 2017 s následující opcí na případné prodloužení.

Hledáte-li vhodnou navigaci na dlouhodobé použití, vězte, že navigace Garmin Lifetime se rozhodně vyplatí.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Každý majitel společnosti, dobrý manažer či personální dávno pochopil, že za úspěšnými projekty a bohatstvím firem...

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Najdete na iDNES.cz