Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Full HD alias vidění nové generace

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Mega pixel je fenomén. Nákup fotoaparátu je často spojován právě s otázkou jaké rozlišení snímku nám přístroj poskytne. Plazmová TV, Full HD vysílání, rozlišení displeje telefonu jsou vnímány jako rozhodující parametry nákupu. Lidský zrak však pořád zůstává vstupním parametrem. Nabízí se otázka na možnosti a limity lidského vidění.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ŽILKA OPTIK STUDIO s.r.o. - oční optika, měření zraku, odborné vyšetření zraku optometristou, kontaktní čočky, aj. | foto: ŽILKA OPTIK STUDIO s.r.o.

Kvalitní, ostrá, barevně plná fotka nebo čistý monitor bez obrazových nedokonalostí, usnadňuje a zpříjemňuje kontakt s denně používanou technikou. Zároveň navozuje příjemné pocity a umocňuje krásu i životní standard. Je rovněž důležitým psychickým elementem.

Sledovat obraz plasticky nebo chcete-li 3D či ve formátu Full HD, dává zrakovému vjemu nový rozměr. Tyto přístroje a technologie stanovily nové standardy a nároky na vizuální spokojenost člověka.

Existuje korekce vad vidění, které jsou ovlivňujícím faktorem v zásadních situacích

ŽILKA OPTIK STUDIO s.r.o.  - i.scriptionLidský zrak však pořád zůstává vstupním parametrem, bez kterého není možné vývoj zachytit a využít. Nabízí se otázka na možnosti a limity lidského zraku. Učinila věda nějaké kroky v korekci vad, které mají vliv na zrakový komfort? Mohu udělat pro svůj zrak něco, co můj zrakový prožitek posune dál? Odpověď je ano.

Věda se touto problematikou zabývá intenzivně a má výsledky. Je jím především korekce zobrazovacích vad, která se zatím zdála jako science fiction! Jde o korekci prostorového vjemu, svalové spolupráce očí a hodnot aberací (odchylek vyššího řádu).

Výsledkem je korekce vad, které ovlivňují komfort vidění v zásadních situacích. Práce na počítači bez očního stresu, slzení a pocitů tlaků za okem. Jízda automobilem bez rušivých odlesků, dvojitého vidění a nejistoty. Lepší odhad vzdálenosti, bystřejší reakce, ostřejší vidění večer, sytější barvy, atd.

Jak tedy vypadá měření zraku v pojetí nejmodernějších poznatků? Zcela revolučně. Zjistilo se, že stávající diagnóza dalekozrakosti, krátkozrakosti případně presbyopie či astigmatizmu, představuje v komplexnosti vyšetření pouze část ze zjistitelných odchylek. V oku se při tom mohou projevovat vady, které mají rovnocenný vliv na kvalitu vidění a nevěnuje se jim pozornost. Jde o již zmíněné prizmatické dioptrie a aberace.

Komfort vidění se posune od dialogového vysílání k Full HD

ŽILKA OPTIK STUDIO s.r.o.  - logoKorekce těchto vad se řeší individuálně zhotovenou brýlovou čočkou. Ta při konstrukci algoritmem promítne a zohlední hodnoty aberací a prizma a přidá je ke "klasickým dioptriím". Ve výrobě se počítá i s takovými daty jako je velikost vybrané obruby, vzdálenost oka od brýlové čočky, úhel čočky před okem a prohnutí brýlového středu.

Na základě těchto dat vzniká individuální brýlová čočky i.scription, která koriguje oční vady s daleko větší přesností. Komfort vidění se posune od dialogového vysílání k Full HD. Potíže spojené se zrakově náročnou činností jako pálení oční, pocit cizího tělíska v oku, bolest hlavy, tlak v očích, slzení jsou minimalizovány nebo zcela odstraněny.

Diagnostické přístroje očí jako je Polatest nebo I.Profiler oproti plazmové televizi jsou téměř neznáme. Pojem optimalizovaný obraz je každému zřejmý. Vidění člověka v této posloupnosti ovšem vždycky bude základním vstupním faktorem a nejcennější výbavou lidských smyslů. Je na každém jednotlivci kde začne.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vinotéky již nabízí vína ve vyšší kvalitě.
Vinotéky již nabízejí vína ve vyšší kvalitě

Volání po vyšší kvalitě v prodeji sudových vín přináší své ovoce. Víno ve vinotékách nahrazují kvalitní jednorázové obaly VINOBOX.   celý článek

První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen.
První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen

Zájemci se mohou začít registrovat do prvního globálního ročníku prestižní soutěže společnosti Procter & Gamble – P&G CEO CHALLENGE. Soutěž CEO CHALLENGE...  celý článek

ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017.
ČAObH se představí na konferenci Předcházení vzniku odpadů

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.