Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Full HD alias vidění nové generace

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mega pixel je fenomén. Nákup fotoaparátu je často spojován právě s otázkou jaké rozlišení snímku nám přístroj poskytne. Plazmová TV, Full HD vysílání, rozlišení displeje telefonu jsou vnímány jako rozhodující parametry nákupu. Lidský zrak však pořád zůstává vstupním parametrem. Nabízí se otázka na možnosti a limity lidského vidění.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ŽILKA OPTIK STUDIO s.r.o. - oční optika, měření zraku, odborné vyšetření zraku optometristou, kontaktní čočky, aj. | foto: ŽILKA OPTIK STUDIO s.r.o.

Kvalitní, ostrá, barevně plná fotka nebo čistý monitor bez obrazových nedokonalostí, usnadňuje a zpříjemňuje kontakt s denně používanou technikou. Zároveň navozuje příjemné pocity a umocňuje krásu i životní standard. Je rovněž důležitým psychickým elementem.

Sledovat obraz plasticky nebo chcete-li 3D či ve formátu Full HD, dává zrakovému vjemu nový rozměr. Tyto přístroje a technologie stanovily nové standardy a nároky na vizuální spokojenost člověka.

Existuje korekce vad vidění, které jsou ovlivňujícím faktorem v zásadních situacích

ŽILKA OPTIK STUDIO s.r.o.  - i.scriptionLidský zrak však pořád zůstává vstupním parametrem, bez kterého není možné vývoj zachytit a využít. Nabízí se otázka na možnosti a limity lidského zraku. Učinila věda nějaké kroky v korekci vad, které mají vliv na zrakový komfort? Mohu udělat pro svůj zrak něco, co můj zrakový prožitek posune dál? Odpověď je ano.

Věda se touto problematikou zabývá intenzivně a má výsledky. Je jím především korekce zobrazovacích vad, která se zatím zdála jako science fiction! Jde o korekci prostorového vjemu, svalové spolupráce očí a hodnot aberací (odchylek vyššího řádu).

Výsledkem je korekce vad, které ovlivňují komfort vidění v zásadních situacích. Práce na počítači bez očního stresu, slzení a pocitů tlaků za okem. Jízda automobilem bez rušivých odlesků, dvojitého vidění a nejistoty. Lepší odhad vzdálenosti, bystřejší reakce, ostřejší vidění večer, sytější barvy, atd.

Jak tedy vypadá měření zraku v pojetí nejmodernějších poznatků? Zcela revolučně. Zjistilo se, že stávající diagnóza dalekozrakosti, krátkozrakosti případně presbyopie či astigmatizmu, představuje v komplexnosti vyšetření pouze část ze zjistitelných odchylek. V oku se při tom mohou projevovat vady, které mají rovnocenný vliv na kvalitu vidění a nevěnuje se jim pozornost. Jde o již zmíněné prizmatické dioptrie a aberace.

Komfort vidění se posune od dialogového vysílání k Full HD

ŽILKA OPTIK STUDIO s.r.o.  - logoKorekce těchto vad se řeší individuálně zhotovenou brýlovou čočkou. Ta při konstrukci algoritmem promítne a zohlední hodnoty aberací a prizma a přidá je ke "klasickým dioptriím". Ve výrobě se počítá i s takovými daty jako je velikost vybrané obruby, vzdálenost oka od brýlové čočky, úhel čočky před okem a prohnutí brýlového středu.

Na základě těchto dat vzniká individuální brýlová čočky i.scription, která koriguje oční vady s daleko větší přesností. Komfort vidění se posune od dialogového vysílání k Full HD. Potíže spojené se zrakově náročnou činností jako pálení oční, pocit cizího tělíska v oku, bolest hlavy, tlak v očích, slzení jsou minimalizovány nebo zcela odstraněny.

Diagnostické přístroje očí jako je Polatest nebo I.Profiler oproti plazmové televizi jsou téměř neznáme. Pojem optimalizovaný obraz je každému zřejmý. Vidění člověka v této posloupnosti ovšem vždycky bude základním vstupním faktorem a nejcennější výbavou lidských smyslů. Je na každém jednotlivci kde začne.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Polovina léta je za námi, ale ta druhá na nás ještě čeká. Ale pozor, řítí se na nás masakr cen. Rázně do nich řízla...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Najdete na iDNES.cz