Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Franšíza? Změnila mi život a zefektivnila mé podnikání

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pojem "franšíza" byl pro mě dlouho jen termín z učebnic managementu a podnikání a jako spousta jiných lidí jsem si ho spojoval zejména s řetězci rychlého občerstvení. Dnes je pro mě a moji ženu alfou a omegou. Středobodem, kolem kterého se otáčí celé naše podnikání a bez kterého už si svůj profesní život nedokážu představit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Franšíza? Změnila mi život. | foto: Franšíza? Změnila mi život.

Finanční obory mě vždycky fascinovaly. Ačkoliv mám rád čísla, nejsem úplně typický analytik, kterému k pracovnímu uspokojení stačí kalkulačka, papír, tužka a počítač. Vždy jsem měl rád práci s lidmi a těšilo mě, když z ní měli jasný užitek. Jako zaměstnanec banky jsem byl tedy dlouho spokojen: pracoval jsem pod známou značkou, nabízel jsem finanční produkty, každý den jsem potkal celou řadu klientů, se kterými jsem řešil jejich nejrůznější potřeby.

Franšíza

Jednoho dne mi ale došlo, že mi "něco chybí". Že mám na víc, než se vézt ve vlaku, jehož směr i rychlost sám ovlivnit nedokážu. A tak jsem jednoho dne odešel "na volnou nohu", zařídil si živnostenský list a začal v oblasti financí podnikat na vlastní pěst. Specializoval jsem se zejména na hypotéky, stavební spoření a pojištění. Psal se rok 2008, když na Českou republiku dolehla ekonomická krize: lidé se začali dlouhodobých závazků bát, realitní trh se významně zpomalil, podnikání bylo složitější.

Postupně jsem začal zjišťovat, že jako "řadový pěšák" věnuji spoustu času formalitám, které mě úplně netěší, a že má práce není dostatečně efektivní.  Uvědomil jsem si, že chci-li v tomto oboru něco dokázat, chci-li být lepší než konkurence, musím procesy optimalizovat. Toto prozření bylo prvním a velmi důležitým krokem k tomu, abych své podnikání nadobro spojil s franšízou.

Zkušenosti s franšízou

Franšízovou smlouvu s Gepard Finance jsem podepsal na narozeniny mé manželky, v předvánočním čase roku 2009. Přesvědčil nás dokonale vypracovaný obchodní koncept, moderní informační technologie, goodwill zavedené značky a dotažený marketing.

Najednou jakoby z nás spadl obrovský balvan, který jsme celou dobu vláčeli: už jsme nemuseli vyjednávat s bankami a pojišťovnami o smlouvách, už jsme nemuseli přemýšlet o koncepci a plánování marketingu, už jsme se nemuseli donekonečna složitě informovat o novinkách a změnách v metodice bank a pojišťoven. Vše bylo jak mávnutím kouzelného proutku vyřešené.

Díky franšíze Gepard Finance jsme se stali samostatně podnikající jednotkou, která pod hlavičkou renomované společnosti nabízí neuvěřitelně široké portfolio finančních produktů, navíc s absolutně profesionální podporou franšízora.

Gepard Finance

Během pár měsíců jsme navázali spolupráci s nejvýznamnějšími realitními kancelářemi v Písku a jeho okolí a netrvalo dlouho a začali se ozývat klienti i z jiných regionů. S manželkou jsme si rozdělili role a naše úspěšně se rozrůstající franšíza každý měsíc obsloužila stovky klientů. Dnes se stabilně drží na špičce žebříčku výkonnosti a já hledám další obchodní příležitosti. A víte proč? Protože na to mám čas. Protože spoustu věcí, které bych jinak musel sám udělat a zařídit, za mě udělá centrála franšízora.

Letos tedy naše franšíza oslaví tři roky existence. Za tu dobu jsme se seznámili s mnoha dalšími franšízanty Gepard Finance, kteří sdílí stejné nadšení. Tento způsob podnikání nás naprosto ohromil  a jestli něčeho litujeme, tak pouze toho, že jsme nemohli být členy gepardí rodiny mnohem dříve. Ušetřili bychom si tak léta dřiny, kdy jsme byli na všechno úplně sami. I když, říkám si, právě díky předchozím zkušenostem "samostatného pěšáka" mohu přínosy a efekt franšízy dostatečně ocenit…

Děkuji
Otomar Gottstein
GEPARD Písek Drlíčov
www.gepardfinance.cz

Info

Pokud byste rádi získali více informací o podnikání s GEPARD FINANCE, můžete se zúčastnit některé z prezentací v sídle společnosti, kde vám bude představen koncept, jak můžete díky hypotečnímu byznysu vydělat více peněz.

Pro zájemce se koná nejbližší setkání v úterý 21. srpna 2012 od 11 do 13 hodin v sídle společnosti GEPARD FINANCE na adrese Pernerova 659/31a, 186 00 Praha 8 - Karlín.

Více na www.gpf.cz/fransizing.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Průběžné sledování rizik u větší skupiny vašich obchodních partnerů, navíc rozptýlených po celém světě, se může zdát...

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Každý majitel společnosti, dobrý manažer či personální dávno pochopil, že za úspěšnými projekty a bohatstvím firem...

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

Najdete na iDNES.cz