Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Franšíza? Změnila mi život a zefektivnila mé podnikání

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pojem "franšíza" byl pro mě dlouho jen termín z učebnic managementu a podnikání a jako spousta jiných lidí jsem si ho spojoval zejména s řetězci rychlého občerstvení. Dnes je pro mě a moji ženu alfou a omegou. Středobodem, kolem kterého se otáčí celé naše podnikání a bez kterého už si svůj profesní život nedokážu představit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Franšíza? Změnila mi život. | foto: Franšíza? Změnila mi život.

Finanční obory mě vždycky fascinovaly. Ačkoliv mám rád čísla, nejsem úplně typický analytik, kterému k pracovnímu uspokojení stačí kalkulačka, papír, tužka a počítač. Vždy jsem měl rád práci s lidmi a těšilo mě, když z ní měli jasný užitek. Jako zaměstnanec banky jsem byl tedy dlouho spokojen: pracoval jsem pod známou značkou, nabízel jsem finanční produkty, každý den jsem potkal celou řadu klientů, se kterými jsem řešil jejich nejrůznější potřeby.

Franšíza

Jednoho dne mi ale došlo, že mi "něco chybí". Že mám na víc, než se vézt ve vlaku, jehož směr i rychlost sám ovlivnit nedokážu. A tak jsem jednoho dne odešel "na volnou nohu", zařídil si živnostenský list a začal v oblasti financí podnikat na vlastní pěst. Specializoval jsem se zejména na hypotéky, stavební spoření a pojištění. Psal se rok 2008, když na Českou republiku dolehla ekonomická krize: lidé se začali dlouhodobých závazků bát, realitní trh se významně zpomalil, podnikání bylo složitější.

Postupně jsem začal zjišťovat, že jako "řadový pěšák" věnuji spoustu času formalitám, které mě úplně netěší, a že má práce není dostatečně efektivní.  Uvědomil jsem si, že chci-li v tomto oboru něco dokázat, chci-li být lepší než konkurence, musím procesy optimalizovat. Toto prozření bylo prvním a velmi důležitým krokem k tomu, abych své podnikání nadobro spojil s franšízou.

Zkušenosti s franšízou

Franšízovou smlouvu s Gepard Finance jsem podepsal na narozeniny mé manželky, v předvánočním čase roku 2009. Přesvědčil nás dokonale vypracovaný obchodní koncept, moderní informační technologie, goodwill zavedené značky a dotažený marketing.

Najednou jakoby z nás spadl obrovský balvan, který jsme celou dobu vláčeli: už jsme nemuseli vyjednávat s bankami a pojišťovnami o smlouvách, už jsme nemuseli přemýšlet o koncepci a plánování marketingu, už jsme se nemuseli donekonečna složitě informovat o novinkách a změnách v metodice bank a pojišťoven. Vše bylo jak mávnutím kouzelného proutku vyřešené.

Díky franšíze Gepard Finance jsme se stali samostatně podnikající jednotkou, která pod hlavičkou renomované společnosti nabízí neuvěřitelně široké portfolio finančních produktů, navíc s absolutně profesionální podporou franšízora.

Gepard Finance

Během pár měsíců jsme navázali spolupráci s nejvýznamnějšími realitními kancelářemi v Písku a jeho okolí a netrvalo dlouho a začali se ozývat klienti i z jiných regionů. S manželkou jsme si rozdělili role a naše úspěšně se rozrůstající franšíza každý měsíc obsloužila stovky klientů. Dnes se stabilně drží na špičce žebříčku výkonnosti a já hledám další obchodní příležitosti. A víte proč? Protože na to mám čas. Protože spoustu věcí, které bych jinak musel sám udělat a zařídit, za mě udělá centrála franšízora.

Letos tedy naše franšíza oslaví tři roky existence. Za tu dobu jsme se seznámili s mnoha dalšími franšízanty Gepard Finance, kteří sdílí stejné nadšení. Tento způsob podnikání nás naprosto ohromil  a jestli něčeho litujeme, tak pouze toho, že jsme nemohli být členy gepardí rodiny mnohem dříve. Ušetřili bychom si tak léta dřiny, kdy jsme byli na všechno úplně sami. I když, říkám si, právě díky předchozím zkušenostem "samostatného pěšáka" mohu přínosy a efekt franšízy dostatečně ocenit…

Děkuji
Otomar Gottstein
GEPARD Písek Drlíčov
www.gepardfinance.cz

Info

Pokud byste rádi získali více informací o podnikání s GEPARD FINANCE, můžete se zúčastnit některé z prezentací v sídle společnosti, kde vám bude představen koncept, jak můžete díky hypotečnímu byznysu vydělat více peněz.

Pro zájemce se koná nejbližší setkání v úterý 21. srpna 2012 od 11 do 13 hodin v sídle společnosti GEPARD FINANCE na adrese Pernerova 659/31a, 186 00 Praha 8 - Karlín.

Více na www.gpf.cz/fransizing.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Chtěli byste podnikat v rámci společnosti s ručením omezeným? Důvodů by se nejspíše našlo hned několik. Patřilo by mezi...

Řiďte svůj podnik chytře s Business Intelligence

Řiďte svůj podnik chytře s Business Intelligence

Začalo to nápadem, který se realizoval v pronajaté místnosti o velikosti 20 metrů čtverečních. Brzy bylo nutné najít...

Operativní leasing BARTH Operák je jednoduchá cesta k novému vozu

Operativní leasing BARTH Operák je jednoduchá cesta k novému vozu

BARTH Operák je operativní leasing, který nabízí více než 100 modelů vozů značek Volkswagen, ŠKODA, Audi, SEAT, Kia a...

Najdete na iDNES.cz