Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fr. Templeton pro E und S: Proč opět zpozornět a do čeho investovat?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Sales Manager společnosti Franklin Templeton z Rakouska, Horst Mathä v interview se společností Ertrag und Sicherheit (dále jen E und S).

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Horst Mathä, Sales Manager Franklin Templeton Investments

Franklin Templeton Investments spravuje celosvětově majetek fondů v hodnotě téměř 550 miliard euro. Do jaké míry profituje Franklin Templeton v Rakousku z této silné globální přítomnosti na trhu?

V první řadě profituje Franklin Templeton v Rakousku ze silného prosazení své značky a produktů na trhu. Naše expertízy globálních akcií, akcií rozvíjejících se trhů a globálních dluhopisů nám dávají možnost širokého rozprostření.

Lokální přítomnost je pro všechny týmy Franklin Templeton rozhodujícím faktorem. Analytici a fondoví manažeři disponují více než 60 kancelářemi v 34 zemích světa. Portfolioví manažeři, analytici a produktoví specialisté shromažďují informace z první ruky, detailní znalosti o firmách, trzích a celých hospodářských oblastech.

Významné globální trendy

Jaké regiony nebo trendy jsou podle Vás nejperspektivnější, do čeho investovat? Spol. Franklin Templeton určila řadu významných globálních trendů, které mohou do budoucna pozitivně ovlivnit investiční příležitosti – zejména v rychle se rozvíjejících zemích. Mezi tyto trendy patří například urychlení urbanizace.

Rostoucí potřeba infrastrukturních, dopravních a stavebních projektů zvyšuje poptávku po surovinách, dodavatelích a technologii. Dle odhadů mnoha expertů profitují z tohoto vývoje především rychle se rozvíjející země - a také investoři, kteří do těchto regionů investují. Dalším trendem je to, že střední vrstva, především v Asii, neustále roste.

Tato důležitá skupina spotřebitelů vlastní kupní sílu k tomu, aby se nové národní hospodářství nadále rychleji rozvíjelo. S vyšším životním standardem se zvyšuje také životní očekávání a spotřeba v rychle se rozvíjejících zemích. Toto by mělo hospodářský růst v asijských rychle se rozvíjejících zemích dlouhodobě stimulovat.

Proč by měli investoři do akcií investovat právě teď? Změna akciového trhu v roce 2008 do dnes trvale znejistila mnoho investorů. Evropská dluhová krize tyto obavy ještě více rozdmýchala. Důsledek: mnoho peněz bylo uloženo do pevně úročených produktů, na vkladní knížku nebo do fondů peněžního trhu.

Při zohlednění inflace investoři tímto způsobem trvale ztrácejí peníze. Investoři bohužel nepoznají mnoho pozitivních vývojů na trzích, což je ovlivňuje v jejich rozhodování, do čeho investovat. Například právě prožíváme nejnižší nezaměstnanost od 20. let, ekonomika běží dobře a německý exportní průmysl hlásí rekordní údaje.

Současně i ochota nakupovat je stejně vysoká jako v roce 2006. Přitom je v dnešní době mnoho podniků sestaveno lépe a mohou přesvědčit solidními a velmi likvidními bilancemi. To zní z mého pohledu pro nákup akcií velice slibně.

Franklin Templeton se zastoupením v mnoha zemích Evropy

Jaký význam má pro Franklin Templeton východoevropská oblast? Franklin Templeton má kanceláře v různých východoevropských zemích, kde přímo na místě aktivně podporujeme a poskytujeme poradenství distribučním partnerům z Polska, České republiky, Slovenska, Maďarska, Rumunska a z dalších východoevropských zemí. Díky tomu je spol. Franklin Templeton Investments lokálně zastoupena v mnoha zemích východní Evropy, už jen z toho důvodu má pro nás tento region zcela specifický význam. V roce 2010 jsme v Rumunsku prostřednictvím výběrového řízení převzali management od Fondul Proprietatea. Fondul Proprietatea je největší státní fond ve východní Evropě s celkovou hodnotou přes 3 miliardy eur, z něhož jsou v akciích vypláceni Rumuni, kteří byli během socialistického režimu vyvlastněni.

Jak významná je pro vás dlouholetá kooperace se společnostmi E und S a Jung, DMS & Cie?
Pro nás je důležité, abychom spolupracovali s profesionálními a vzdělanými poradci. A poradci společnosti E und S tyto vlastnosti mají. Dobrý poradce si sám sobě určí vysoký standard kvality. Protože i on sám chce být přirozeně co nejlépe zaopatřen. Kromě toho patří k odlišujícím znakům dobrý servis na trhu. Franklin Templeton nabízí akce pro klienty, online prezentace a telefonické konference s našimi fondovými manažery. Myslím, že právě to u našich distribučních partnerů generuje transparentnost jednotlivých investičních strategií a tím i důvěru v naše produkty. Tuto důvěru mohou pak předávat dále svým klientům.

E und S

Společnost Ertrag und Sicherheit Vermögensberatung Ges.m.b.H. (dále jen E und S E&S), se sídlem ve Štýrském Hradci (Grazu) v Rakousku, je jedním z vůdčích majetkových poradců. Specializuje se na dlouhodobé budování majetku prostřednictvím investičních nástrojů zaměřených na věcné hodnoty. Firma má více než 50 zastoupení po celé Evropě. V oblasti investičního poradenství a zprostředkování finančních nástrojů (jako např. investičních fondů) pracují poradci spol. E udn S jménem a tedy s ručením obchodníka s cennými papíry, společnosti Jung, DMS & Cie GmbH (dále jen JDC). E und S a JDC tak tvoří strategické partnerství, které se optimálně doplňuje. Informace obsažené v tomto článku nejsou podkladem pro žádná investiční či jiná rozhodnutí a nemohou nahradit pečlivý poradenský rozhovor.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů.
Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů

RC modely čili modely na ovládání jsou oblíbené mezi dětmi i dospělými už pěknou řádku let. Dříve malí kluci běhali po pokoji s ovladačem, dnes už mohou hračky...  celý článek

Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?
Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?

Poptávka po bankovních i nebankovních půjčkách roste. Faktem ale zůstává, že lidé často sáhnou po první nabídce, která se jim naskytne a ta nemusí být...  celý článek

Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip
Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip

Postup založení s.r.o. je časově i finančně velmi náročný, navíc je zde riziko odmítnutí zápisu vaší firmy do obchodního rejstříku. Vyhněte se byrokracii a...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.