Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fotovoltaika: Vždy existuje prostor. O čem bude Česká fotovoltaická konference?

Komerční sdělení   16:00aktualizováno  16:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Czech RE Agency, o. p. s. v současnosti řeší několik mezinárodních projektů směřovaných většinou do oboru fotovoltaika. V listopadu 2010 bude společností Czech RE Agency pořádána 5. Česká fotovoltaická konference a výstava v Brně.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Solární systémy na střeše rodinného domu, fotovoltaika nahoře, ohřev teplé vody dole. | foto: Czech RE Agency

Česká fotovoltaická konference pořádána společností Czech RE Agency


logo Czech RE AgencyČeská agentura pro obnovitelné zdroje energie, o. p. s. je spíše známa pod zkráceným anglickým názvem Czech RE Agency, o. p. s. Agentura se věnuje propagaci úspor, obnovitelných zdrojů a trvalé udržitelnosti. V současnosti je většina aktivit směřována na obor fotovoltaika, v níž Czech RE Agency získala mezinárodní uznání a je dosud vnímána jako reprezentant české fotovoltaiky v zahraničí. Mezi jinými je členem Evropské fotovoltaické průmyslové asociace (EPIA).

Fotovoltaika v mezinárodních projektech: Těžiště společnosti Czech RE Agency

Těžištěm činnosti Czech RE Agency, o. p. s. jsou mezinárodní projekty zaměřené na výzkum a propagaci obnovitelných zdrojů. Jedná se například o nedávno dokončený projekt Solpool, který byl zaměřen na solární ohřev venkovních bazénů. V současnosti běží projekty PV Legal, v jehož rámci se podařilo například odstranit požadavek na vedení podvojného účetnictví pro malé fotovoltaické elektrárny, a PV NMS NET.

PV NMS NET

PV legalV České republice fotovoltaika propagaci nepotřebuje. Denně se objeví několik článků, které řeší otázky související se současným boomem fotovoltaiky. Problém z hlediska oboru je, že většina článků je laděna spíše negativně. Teprve v poslední době se novináři začínají zabývat otázkou, nakolik za současný stav může fotovoltaika a ti, kteří ji v České republice propagují.

výkon fotovoltaiky
Instalovaný výkon fotovoltaiky v nových členských státech

Jiná situace je v ostatních nových členských státech EU. Instalovaný výkon v ČR je vyšší než ve všech těchto státech dohromady, ČR je proto vnímána jako lídr projektu PV NMS NET, který je řešen konsorciem národních asociací pod vedením prof. Pietruszka z Varšavské univerzity. Zkušenosti z ČR mohou být využity například v Bulharsku, kde vzhledem k současnému nastavení tarifů hrozí v podobný vývoj, jako v ČR. O situaci v partnerských zemích bude podrobně informovat PV NMS NET National Forum, které bude součástí 5. ročníku České fotovoltaické konference a výstavy v Brně.

Česká fotovoltaická konference a výstava

logo ČFVKTradici České fotovoltaické konference založil nestor české fotovoltaiky Ing. Jaromír Řehák již v roce 1998. Ještě v roce 2006, kdy Czech RE Agency, o. p. s. pořádala druhý ročník, jiná fotovoltaická konference neexistovala. Teprve v roce 2008 se s fotovoltaickými konferencemi obrazně řečeno roztrhl pytel.

Od roku 2008 je konference doplněna o výstavu a je pořádána každoročně. Stále je to jediná konference v České republice, na níž jsou prezentovány odborné články z oblasti aplikovaného výzkumu v oboru fotovoltaika. Výzkum je v České republice poměrně intenzivní a mezinárodně úspěšný. Bohužel tato skutečnost v současné mediální kampani zcela zaniká.

Na rozdíl od jiných akcí v oboru Česká fotovoltaická konference a výstava zahrnuje v sudých letech i vědeckou část, na níž jsou prezentovány výsledky výzkumu českých pracovišť. V lichých letech je počet vědecky zaměřených přednášek nižší, převažují témata z praxe, realizace a provozu fotovoltaických elektráren.

Výkupní cena
Vývoj výkupní ceny, srovnání s Německem

Česká fotovoltaická konference a výstava letos proběhne ve dnech 10. až 13. listopadu 2010 na výstavišti BVV v Brně a přinese informace o nástupu "nové éry v oboru fotovoltaika," s rozumnou výkupní cenou a s rozumnými ročními přírůstky, a tedy dlouhodobě udržitelné.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Korejských investic do Česka dále přibývá

Korejských investic do Česka dále přibývá

Zájem korejských firem o investice do České republiky se stále zvyšuje. Největší potenciál je nyní v jaderném průmyslu....

Lidé nechtějí čekat týdny na operaci, říká MUDr. Roman Fraško z GHC

Lidé nechtějí čekat týdny na operaci, říká MUDr. Roman Fraško z GHC

Zavedení laparoskopie do chirurgických operačních technik, ke kterému došlo na konci osmdesátých let minulého století,...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Najdete na iDNES.cz