Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Fortis letecké hodinky: přesný čas na zemi i ve vesmíru

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Švýcarské hodinky Fortis brzy oslaví 100. výročí. Značka je neodmyslitelně spojena s kosmonautikou a letectvím. Fortis v latině znamená silný. Silné tyto švýcarské hodinky rozhodně jsou, ať už co do robustnosti pouzdra nebo výdrže.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

NEST je významný český dovozce náramkových hodinek. | foto: NEST, spol. s.r.o.

Forits se specializuje na náramkové mechanické hodinky s automatickým natahováním, které nejsou závislé na externím zdroji energie, jako například hodinky s quartzovým strojkem. Obstojí proto i v nejnáročnějších fyzikálních podmínkách. Není divu, že si Ruské státní výzkumné a testovací středisko výcviku kosmonautů vybralo Official Cosmonauts Chronograph Fortis za stálou součást výbavy svých kosmonautů.

Švýcarské hodinky Fortis pro odvážné muže


Renomovaná švýcarské značka Fortis vyrábí pánské hodinky i pro další odvážné muže – piloty rychlých aut nebo samotné letce. Švýcarské hodinky ze speciálních limitovaných sérií nosí piloti armádních letek i civilních aerolinií z celého světa. Namátkou jmenujme švýcarskou, německou nebo řeckou letku, akrobatické letectvo i odvážné piloty MIG-21.

Žádány jsou přehledné číselníky, luminiscence, safírová sklíčka s antireflexem a odolné materiály pro pouzdro i náramek (ušlechtilá ocel, lehký titan, karbon, kaučuk nebo silikon), které najdeme například u kolekcí s příznačným názvem Pilot Professional nebo Flieger.

NEST -  Calculator

Naopak mezi náročné letecké hodinky patří B-47 Calculator – skutečná navigace pro piloty! Tento model má GMT – 3 časové zóny a převodník nahrazující logaritmické pravítko.

V nabídce jsou samozřejmě i švýcarské hodinky se stopkami nebo alarmem (mechanický chronograf s budíkem vytvořil Fortis dokonce jako první na světě!). Celou kolekci si můžete prohlédnout na www.svycarskehodinky.cz.

 Fortis se jako dlouholetý oficiální dodavatel švýcarských hodinek kosmonautů a letců účastní také nejrůznějších rekordů a vědeckých projektů měření času. Jde například o projekt GTS (Global Transmission Services), jehož výstupem bude jednotný rádiový časový signál vysílaný z Mezinárodní vesmírné stanice.

Švýcarské hodinky Fortis na misi MARS 500


Švýcarské hodinky Fortis nechybí ani u dalšího unikátního experimentu současnosti - simulované mise MARS 500 odstartované 3.6.2010. Skutečný let k Rudé planetě s lidskou posádkou je stále sen a jedna z posledních obrovských výzev pro lidstvo.

hodinky MARS 500 Přípravná, 520 dnů trvající, mise proto přesně kopíruje průběh skutečné expedice s cílem předem zjistit vlivy izolace na zdraví člověka, kterou zkoumají i čeští vědci. Výbavou šestičlenné posádky jsou automaty Fortis ze speciální edice Mars 500. Limitovaná edice hodinek čítá 2012 kusů, počet symbolizující 100. výročí značky Fortis

Tyto švýcarskéhodinky však on-line nekoupíte. Oficiálně se Fortis na e-shopu neprodává. Výjimkou mohou být aukce hodinek do sbírky. Důvodů je hned několik. Švýcarské hodinky střední a vyšší třídy si zaslouží odpovídající zákaznický, ale i odborný hodinářský servis.

A bohužel známé a žádané značky čelí také padělatelům. Web je zaplněn množstvím zdařilých falzifikátů nejrůznějších značek.

 NEST - LOGO Chcete-li mít jistotu a ze svých hodinek skutečnou radost, svěřte se do rukou odborníků v osvědčeném hodinářství a zlatnictví. Seznam prodejen najdete na www.svycarskehodinky.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Léto láká k procházkám v přírodě. Už si ale nemůžeme bezstarostně lehnout do trávy. Klíšťata číhají na každém kroku. A...

Dokonalý úklid domácnosti s vysavačem Vivenso

Dokonalý úklid domácnosti s vysavačem Vivenso

Úklid nemusí trvat celý den nebo víkend. Stačí k tomu mít pomocníka, který vám práci usnadní a urychlí. Přesně takový...

Letní scéna Harfa zve do divadla pod širým nebem

Letní scéna Harfa zve do divadla pod širým nebem

Vydejte se během příjemných srpnových večerů za kulturou pod širým nebem! Letní scéna Harfa láká na dvaadvacet...

Najdete na iDNES.cz