Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Fortis letecké hodinky: přesný čas na zemi i ve vesmíru

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Švýcarské hodinky Fortis brzy oslaví 100. výročí. Značka je neodmyslitelně spojena s kosmonautikou a letectvím. Fortis v latině znamená silný. Silné tyto švýcarské hodinky rozhodně jsou, ať už co do robustnosti pouzdra nebo výdrže.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

NEST je významný český dovozce náramkových hodinek. | foto: NEST, spol. s.r.o.

Forits se specializuje na náramkové mechanické hodinky s automatickým natahováním, které nejsou závislé na externím zdroji energie, jako například hodinky s quartzovým strojkem. Obstojí proto i v nejnáročnějších fyzikálních podmínkách. Není divu, že si Ruské státní výzkumné a testovací středisko výcviku kosmonautů vybralo Official Cosmonauts Chronograph Fortis za stálou součást výbavy svých kosmonautů.

Švýcarské hodinky Fortis pro odvážné muže


Renomovaná švýcarské značka Fortis vyrábí pánské hodinky i pro další odvážné muže – piloty rychlých aut nebo samotné letce. Švýcarské hodinky ze speciálních limitovaných sérií nosí piloti armádních letek i civilních aerolinií z celého světa. Namátkou jmenujme švýcarskou, německou nebo řeckou letku, akrobatické letectvo i odvážné piloty MIG-21.

Žádány jsou přehledné číselníky, luminiscence, safírová sklíčka s antireflexem a odolné materiály pro pouzdro i náramek (ušlechtilá ocel, lehký titan, karbon, kaučuk nebo silikon), které najdeme například u kolekcí s příznačným názvem Pilot Professional nebo Flieger.

NEST -  Calculator

Naopak mezi náročné letecké hodinky patří B-47 Calculator – skutečná navigace pro piloty! Tento model má GMT – 3 časové zóny a převodník nahrazující logaritmické pravítko.

V nabídce jsou samozřejmě i švýcarské hodinky se stopkami nebo alarmem (mechanický chronograf s budíkem vytvořil Fortis dokonce jako první na světě!). Celou kolekci si můžete prohlédnout na www.svycarskehodinky.cz.

 Fortis se jako dlouholetý oficiální dodavatel švýcarských hodinek kosmonautů a letců účastní také nejrůznějších rekordů a vědeckých projektů měření času. Jde například o projekt GTS (Global Transmission Services), jehož výstupem bude jednotný rádiový časový signál vysílaný z Mezinárodní vesmírné stanice.

Švýcarské hodinky Fortis na misi MARS 500


Švýcarské hodinky Fortis nechybí ani u dalšího unikátního experimentu současnosti - simulované mise MARS 500 odstartované 3.6.2010. Skutečný let k Rudé planetě s lidskou posádkou je stále sen a jedna z posledních obrovských výzev pro lidstvo.

hodinky MARS 500 Přípravná, 520 dnů trvající, mise proto přesně kopíruje průběh skutečné expedice s cílem předem zjistit vlivy izolace na zdraví člověka, kterou zkoumají i čeští vědci. Výbavou šestičlenné posádky jsou automaty Fortis ze speciální edice Mars 500. Limitovaná edice hodinek čítá 2012 kusů, počet symbolizující 100. výročí značky Fortis

Tyto švýcarskéhodinky však on-line nekoupíte. Oficiálně se Fortis na e-shopu neprodává. Výjimkou mohou být aukce hodinek do sbírky. Důvodů je hned několik. Švýcarské hodinky střední a vyšší třídy si zaslouží odpovídající zákaznický, ale i odborný hodinářský servis.

A bohužel známé a žádané značky čelí také padělatelům. Web je zaplněn množstvím zdařilých falzifikátů nejrůznějších značek.

 NEST - LOGO Chcete-li mít jistotu a ze svých hodinek skutečnou radost, svěřte se do rukou odborníků v osvědčeném hodinářství a zlatnictví. Seznam prodejen najdete na www.svycarskehodinky.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Lázně Bohdaneč a jejich 121. lázeňská sezona v prvorepublikovém stylu

Lázně Bohdaneč a jejich 121. lázeňská sezona v prvorepublikovém stylu

Východočeské Léčebné lázně Bohdaneč otevřou 19. května tohoto roku svoji lázeňskou sezonu. Slavnostní zahájení nabídne...

Otevření lázeňské sezony v duchu oslav teplické kyselky. Již 465 let

Lázně Teplice nad Bečvou léčí již 465 let

Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, zahájí 12. května svoji 465. sezónu. Na návštěvníky...

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Přivítejte léto, jak jste si vždy přála! Se skvělým pocitem ze svého těla v plavkách. Právě je ideální čas na omlazení...

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Arome.cz Škála barev je stále stejná, ale na čem by kosmetický průmysl vydělal, kdyby ji každý rok trochu nepomíchal a neudal nov...

Najdete na iDNES.cz