Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Floristická střední škola v Hradci Králové, studujte floristický design

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Floristická střední škola v Hradci Králové poskytuje maturitní vzdělávání Floristického designu jako jediná v ČR. Floristický design je návrhová a realizační umělecká tvorba v interiérech i exteriérech.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Floristická střední škola, s.r.o. | foto: Floristická střední škola, s.r.o.

Floristický design je založen na znalostech estetických pravidel, umění, tvorbě návrhů a vlastní realizaci expozic a dekorací. Důležitou součástí je počítačová grafika, zpracování a úprava fotografií, tvorba letáků, poutačů, loga a reklam. Materiálem, který se využívá pro tvorbu dekorací a aranžování jsou květiny a rostliny, dřevo, kov, plasty a další.

Floristický designér má znalosti estetiky, materiálů, pracovních technik, počítačové grafiky, ekonomiky, managementu a psychologie prodeje. Dokáže jednat se zákazníkem, navrhnout a realizovat projekty na výzdoby interiérů i exteriérů.

Floristická střední škola v Hradci Králové poskytuje čtyřleté maturitní studium podle vlastního školního vzdělávacího plánu Floristický design jako jediná střední škola v ČR v uměleckém oboru Grafický design.

Studenti oboru Floristický design vystavovali v Senátu

Floristická střední škola, s.r.o. obr. 1Mezi odborné předměty oboru Floristický design patří estetická příprava, základy písma a figurálního kreslení, materiály floristického designu, pracovní techniky, počítačová grafika, návrhová a realizační tvorba, psychologie prodeje, marketing, management i ekonomika.

Ve výuce studenti navrhují a realizují květinové výzdoby mnoha odborných, kulturních a společenských událostí, což jim přináší praktické profesní zkušenosti. Studenti oboru Floristický design zdobili například Dožínky v Hradci Králové, mediální ples, realizovali výzdoby na magistrátu, krajském úřadu, rektorátu UHK, v Senátu Parlamentu ČR, tvořili výzdobu pořadu Čro Hradec Králové "Šarmantní osobnost", koncerty klavírního virtuosa Vl. Župana, navrhli a realizovali expozici na výstavě Designblok, účastní se "Akademie floristického designu" a mnoha dalších. Studenti jsou díky množství realizovaných akcí během studia, které Floristická střední škola nabízí, připraveni do praktického života.

Floristická střední škola poskytuje studentům účast v prvotřídních podnicích floristického designu

Studenti oboru Floristický design se pravidelně účastní zahraničních stáží a pracují v prvotřídních podnicích floristického designu. Pracovali v Německu v Brémách, Drážďanech, v Holandsku v Goes, ve Francii ve Fauville en Caux, Rouen a Bois Guillaume. Účastí na stáži získají velké množství pracovních i osobních zkušeností a díky poznatkům ze zahraničí můžeme obohatit profesní vzdělávání.

Floristická střední škola spolupracuje s odbornou veřejností, kdy pedagogové školy na vzdělávacích pracovních seminářích pro dospělé učí obchodníky, majitele či zaměstnance odborných podniků.

Floristická střední škola, s.r.o. - výstava

Floristická střední škola má zavedený vzdělávací systém pro své učitele, kteří se účastní mezinárodních seminářů, výstav, sympózií a stáží na zahraničních mistrovských školách. Důležitá je spolupráce s předními zahraničními mistry floristického designu. Nejvýznamnější byl workshop s Gregorem Lerschem z Německa, kdy učitelé získali umělecké vzdělání v oboru floristický design.

Absolventi Floristické střední školy mají po vystudování oboru Floristický design široké uplatnění. Pracují jako floristický designér interiérů a exteriérů, zřizují si vlastní živnosti, firmy a agentury. Pracují jako grafik, grafik reklamy, výtvarník, písmomalíř, ilustrátor, webdesignér, počítačový grafik, projektant, realizátor výstavních expozic, pracovník marketingu, reklamních a uměleckých agentur, manager prodeje či umělecký aranžér.

Absolventi také pokračují ve studiu na vysokých či vyšších školách designového, uměleckého i humanitního zaměření nebo architektury.

FLORISTICKÁ STŘEDNÍ ŠKOLA, s.r.o.

Černilovská 7, 500 03 Hradec Králové - Rusek
Tel./fax:495 221 811
Email: info@florist.cz
Web: www.florist.cz

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení.
St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení

Skvělé a velkolepé umělecké těleso St. Petersburg Festival Ballet disponuje vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou přísnou elegancí...  celý článek

Vinotéky již nabízí vína ve vyšší kvalitě.
Vinotéky již nabízejí vína ve vyšší kvalitě

Volání po vyšší kvalitě v prodeji sudových vín přináší své ovoce. Víno ve vinotékách nahrazují kvalitní jednorázové obaly VINOBOX.   celý článek

Idyla u jezera Fuschlsee v oblasti Salzkammergut
Vydejte se na podzimní výlety do Horního Rakouska

Horní Rakousko je ideálním cílem pro podzimní výlety. Lesy zářící barevným listím, výhledy z alpských vrcholků či tyrkysová jezera vybízí k pěším putování....  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.