Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Firmy na elektřině ušetří desetitisíce, domácnosti až tisícovku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Desetitisíce korun mohou v roce 2012 ušetřit firmy, úřady i další organizace za elektřinu, pokud se rozhodnou ji odebírat od některého z alternativních dodavatelů. U domácností se může úspora za levnější elektřinu pohybovat kolem tisíce korun. Vyplývá to z ceníků alternativních dodavatelů elektřiny na rok 2012.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Firmy na elektřině ušetří desetitisíce, domácnosti až tisícovku | foto: CENTROPOL ENERGY, a.s.

Největším alternativním dodavatelem elektřiny je CENTROPOL ENERGY. "Také v roce 2012 zachováváme pro naše zákazníky garanci nižší ceny elektřiny na územích dominantních dodavatelů. Svým zákazníkům poskytujeme ceny elektřiny o tři až deset procent nižší než na daném území dominantní dodavatel jako jsou ČEZ, E.ON a PRE," řekl Lukáš Pokrupa, obchodní ředitel a člen představenstva CENTROPOL ENERGY. 

Stejně jako v minulých letech, tak i  na příští rok CENTROPOL ENERGY zachovává garanci nižší ceny elektřiny na územích dominantních dodavatelů. "Na územích s dominancí si udržujeme tradičně zhruba o tři až deset procent nižší ceny oproti dominantnímu dodavateli," doplnil Lukáš Pokrupa.

Firmy na elektřině ušetří desetitisíce

Firmy na elektřině ušetří desetitisíce

Jako konkrétní příklad úspor při dodávkách elektřiny v příštím roce od CENTROPOL ENERGY je možné uvést místní úřad na území Prahy se spotřebou 140 MWh v sazbě C35d.

"Ten u společnosti PRE zaplatí za silovou elektřinu 229 028 Kč, u CENTROPOL ENERGY by to při shodné spotřebě bylo jen 207 088 Kč. To představuje úsporu téměř 22 000 Kč, což je přibližně 9,5 % ve prospěch CENTROPOL ENERGY," uvedl Lukáš Pokrupa.

Jako další příklad je možné uvést drobného živnostníka na území ČEZ vlastnícího akumulační vytápění a el. ohřev vody, který podniká v  RD s dílnou se spotřebou 9 MWh ve vysokém tarifu a 33 MWh v nízkém tarifu.

"Za spotřebovanou elektřinu zaplatí v příštím roce společnosti ČEZ 61 638 Kč. Při shodné spotřebě zaplatí u CENTROPOL ENERGY pouze 58 512 bez DPH. Jeho úspora tedy přesahuje 3 100 Kč, což je přes 5 procent," uvedl Pokrupa.

CENTROPOL ENERGY

CENTROPOL ENERGY působí na trhu s elektřinou již od roku 2007, kde je v současné době největším alternativním dodavatelem v Česku. Elektřinu dodává zhruba 240.000 zákazníků, přičemž letos získal téměř polovinu všech zákazníků, kteří změnili svého dodavatele. Vůči ostatním dodavatelům se vymezuje garancí nižší ceny pro zákazníky připojené k hladině nízkého napětí.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Svěřte své zboží do našich rukou

Svěřte své zboží do našich rukou

Česká rodinná společnost Lorenc Logistic, s.r.o. se sídlem v Klatovech během svého pětadvacetiletého působení na trhu...

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Každý majitel společnosti, dobrý manažer či personální dávno pochopil, že za úspěšnými projekty a bohatstvím firem...

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se ubránit?

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se škrcení ubránit?

Odborné průzkumy, které jsou prováděny pravidelně a napříč celým sociologickým spektrem v České republice, bohužel...

Najdete na iDNES.cz