Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Firmě Šmídl se daří a míří z Čech i na Moravu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Žamberecká logistická společnost Šmídl otevřela v září novou pobočku v Brně. Zároveň také rozšířila pobočku v Hořovicích a nakoupila nové kamiony. Přestože firma úspěšně naplňuje záměr dosáhnout celorepublikového pokrytí, centrála stále zůstává v Žamberku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Firmě Šmídl se daří a míří z Čech i na Moravu

Firmě Šmídl se daří a míří z Čech i na Moravu | foto: Šmídl s.r.o.

Původně malá firma s kanceláří v kuchyni rodinného domu se za dobu své působnosti rozrostla do moderního podniku střední velikosti. V současné době zaměstnává Šmídl již více než 300 lidí a patří k významným zaměstnavatelům v Pardubickém kraji.

Rozšířil se také vozový park, který nyní čítá více než 200 vozidel s průměrným stářím pouhé dva roky. Nejde přitom jen o kvantitu. Přestože vysokou fluktuací zaměstnanců je obor silniční dopravy pověstný, ve Šmídlu stále jezdí i někteří řidiči, kteří nastoupili při nákupu prvních kamionů.

Firemní hodnoty

logo Šmídl s.r.o.

Ačkoliv firma již přerostla z rodinného podniku, zakladatel a jednatel Vladimír Šmídl si zachoval zásady odpovědného podnikání. Jeho vozový park se dlouhodobě řadí mezi nejmladší v České republice a stále se modernizuje. Výsledkem jsou ekologická, spolehlivá a bezpečná vozidla, která ostatní řidiči na silnicích dobře poznají.

"Žamberecko, kde naše firma vznikla, je velmi čistý region a kladný vztah k přírodě se promítá i do našich podnikatelských aktivit. Nakupujeme pouze nová vozidla, která splňují nejpřísnější emisní normy a udržujeme je v dobrém technickém stavu. Díky nízkým emisím máme slevu na dálničních mýtech, takže je pro nás tento přístup výhodný i ekonomicky," vysvětlil Šmídl. 

Kromě techniky dbají ve Šmídlu také o své zaměstnance, i když při jejich velkém počtu je to náročnější než dříve. "V prvních letech po založení firmy jsem znal všechny řidiče osobně, to dnes již zkrátka není možné," přiznává Vladimír Šmídl.

Management se snaží proti anonymitě bojovat pořádáním firemních akcí pro řidiče i jejich rodiny, například grilováním v centrále a na jednotlivých pobočkách firmy, vánočními večírky nebo dny otevřených dveří. "Co je ale pro všechny zaměstnance nejdůležitější, je jistota, že dostanou pravidelně výplatu bez zpoždění, to u nás byla a vždy bude hlavní zásada," doplnil Šmídl.

Rozdělení na divize zlepšilo konkurenceschopnost

Šmídl s.r.o. 2

Spolehlivá technika a tým dobrých lidí jsou předpoklady pro úspěšné podnikání. Firma Šmídl poskytuje komplexní logistické služby na míru každému zákazníkovi. Vzhledem k vyšší specializaci došlo k rozdělení společnosti na dvě divize.

Zajištění nákladní přepravy včetně optimalizace zajišťuje divize Transport. Druhou divizí je Industrial Logistics, která se zaměřuje na řízení celého toku materiálu, od zavážení surovin do výroby, skladování, až po finální distribuci k zákazníkovi.

Moravské zastoupení

Doposud firma Šmídl nabízela své služby pouze na pobočkách v Čechách - Hořovicích, Vysokém Mýtě, Kutné Hoře a Žamberku. V září došlo k zásadní změně -  otevření nové pobočky v moravské metropoli.

"Jedná se důležitý krok, který je v souladu se strategií firmy rozšířit do tří let obchodní aktivity a dosáhnout celorepublikového pokrytí. Brno tak bylo vybráno s jasným cílem - využít velký obchodní potenciál a výhodnou geografickou polohu," uvedl generální ředitel Radek Odstrčil.

Pobočka zahájila svou činnost na adrese Areál SLATINA a.s., Tuřanka 115. Jedná se o udržovaný areál s dobrou dopravní dostupností z dálnice. Nyní firma disponuje kancelářským zázemím a venkovní odstavnou plochou pro kamiony. Současná kapacita je 10 souprav a Šmídl plánuje další rozšíření počtu vlastních vozidel v roce 2012 v návaznosti na rozvoj obchodních aktivit na Moravě.

Šmídl na Žamberecku

Přestože pobočky firmy nalezneme již v pěti městech, na Žamberecko ve Šmídlu nezapomínají. Dokazuje to také řada charitativních projektů, které firma v tomto regionu každoročně podporuje.

V letošním roce stojí za připomenutí mimo jiné příspěvek na vybavení pokoje v dětském domově Horní Čermná, spolufinancování výstavy Toulky Eduarda Landy v Městském muzeu Žamberk, elektrifikace dětského dopravního hřiště v Žamberku, sponzorské dary středisku volného času Animo a sdružení Neratov nebo příspěvek na financování divadelního festivalu Ejhle, loutka a filmového festivalu Jeden Svět v Ústí nad Orlicí. "Jsme hrdí na náš region a chceme, aby se v něm dobře žilo. Proto podporujeme sociální i kulturní projekty, které zde vznikají," shrnula Martina Šmídlová, personální a obchodní ředitelka společnosti Šmídl.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Finále Plzeň: jediný festival domácí audiovizuální tvorby

Karel Dobrý ve snímku Hastrman

Filmová přehlídka Finále Plzeň oslaví na jaře své jednatřicáté narozeniny. Od 19. do 24. dubna 2018 nabídne to nejlepší...

Další z rubriky

Jaká je situace na trhu s půjčkami pro domácnosti?

bezvamoney.cz

Finanční situace domácností se neustále vyvíjí v závislosti na tom, jak funguje česká ekonomika. Zrovna tak se mění...

Krachujete? Důležité je dodržet zákonné povinnosti statutárního orgánu

Krachujete? Důležité je dodržet zákonné povinnosti statutárního orgánu

Není každé podnikání stále úspěšné. Potkat váš může špatná investice, nemoc, špatná pojistka a úspěchy se ze dne na den...

Jaké všechny produkty Abbkine nabízí společnost BIOGEN Praha?

Jaké všechny produkty Abbkine nabízí společnost BIOGEN Praha?

Kvalitní produkty Abbkine nabízí na českém trhu společnost BIOGEN Praha. V její nabídce najdete labeling kity,...

Najdete na iDNES.cz