Firma z Moravy dobývá svět. Její BIO produkty dováží i Číňané

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V pátek 3. května se v Domaželicích u Přerova konalo slavnostní otevření výrobního závodu společnosti KR REAL, jež ve zdejším areálu Na Kopci nově zpracovává svůj produkt z bezlepkových BIO vloček s názvem Zdravá snídaně.

Firma z Moravy dobývá svět. Její BIO produkty dováží i Číňané | foto: KR REAL

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Její technologie je ve střední Evropě ojedinělá, a proto už uspěla na trzích po celé Evropě, v Číně a Vietnamu a chystá se dobýt i USA.

Zaměstnanci společnosti a první návštěvníci této akce už od brzkých ranních hodin netrpělivě vyčkávali na vypnutí průmyslového lyofilizátoru, který celou noc pracoval na historicky první várce mrazem sušené zeleniny.

V hlavní roli dluhopisy

Na jeho nákup získala společnost KR REAL peníze díky inzerci na specializovaném portálu dluhopisy.cz. Její emisi dluhopisů s úrokem 9,3 procent ročně v celkovém objemu 24 milionů korun zde bezmála dvě stovky drobných investorů vykoupily během pouhých osmnácti dní a společnost se tak kromě nákupu obrovského stroje mohla navíc okamžitě přestěhovat z pronajatých prostor do vlastních.

Firma z Moravy dobývá svět. Její BIO produkty dováží i Číňané

Za vybrané peníze totiž zakoupila nemovitost bývalého JZD a jala se ji přizpůsobovat svým potřebám. Tam, kudy před třiceti lety projížděly traktory s valníkem sena, dnes stojí zbrusu nový mlýn na ovesné BIO vločky. „Ale ne takový, jako znáte třeba z filmu Na samotě u lesa,“ jak říká vyučený mlynář a jednatel společnosti KR REAL Miroslav Borkovec, ale dvacet metrů dlouhý kovový kolos.

Chipsy z řepy a celeru

Tam, kde dříve bučely a cinkaly krávy, si první květnovou sobotu mohli návštěvníci vyslechnout krátkou přednášku Miroslava Borkovce o tom, co se v té hlučné kovové krabici (lyofilizátoru), jejíž jméno neumí nikdo pořádně vyslovit, vlastně děje a poté, co konečně otevřel její „dveře“, se nedočkavě vrhli na řepové chipsy, sušenou mrkev a celer.

Fotogalerie

Když se na scéně objevily i nekonečné pytle se sušenými jahodami, banány, ananasem a dalšími sladkými kousky z Česka i Filipín, kde už KR REAL jeden závod úspěšně provozuje, přišly si na své i mlsnější jazyky. A když je pak na švédských stolech v jedné hale doplnily ještě lahve se zpracovanými meruňkami ve formě domácí meruňkovice, byli už spokojení úplně všichni.

Tou dobou se na místo začali sjíždět významní obchodní partneři společnosti z celého Česka i Evropy a zástupci portálu dluhopisy.cz, díky kterým tohle všechno vůbec mohlo vzniknout.

Velké plány a další příležitosti

Firma, která ze starého kravína zásobuje svět sušeným ovocem a zdravými potravinami, letos jen po pár letech provozu očekává obrat 80 milionů korun a ve svých plánech jde ještě dál.

V květnu se jí prostřednictvím dluhopisů dceřiné společnosti s příznačným názvem Hastrmanův mlýn podařilo od lidí získat dalších 12 milionů korun, z nichž se chystá financovat vývoj a uvedení na trh revolučního řešení uzávěrů spotřebitelských balení, které kompletně změní způsoby distribuce suchých i mokrých náplní koncovému zákazníkovi.

Ale to je jen jedna z mnoha, dnes už více než padesáti, společností, které se na portálu dluhopisy.cz pokouší, či úspěšně pokusily získat externí financování svých projektů.

Mezi nimi třeba Europa Investment Property CZ, dceřiná společnost britské investiční skupiny REMDOX Capital Group, která na území Česka, Slovenska, Maďarska a Velké Británie spravuje investiční kapitál v hodnotě jedné miliardy korun. Tu od ostatních společností odlišuje dluhopisový prospekt schválený Českou národní bankou, který je u emisí malých a středních firem velkým luxusem. 

Provozovatelé portálu dluhopisy.cz ale pracují na tom, aby takových emisí do budoucna jen přibývalo. „Ještě do konce tohoto roku bychom rádi zveřejnili další dvě prospektované emise,“ říká jednatel společnosti Centrum dluhopisů, která portál provozuje, Jiří Mesároš.

Crowdfunding se v Česku stává stále populárnějším a pro dluhopisy, označované jako půjčkový crowdfunding, to platí dvojnásob. Způsobů, jak za své peníze získat v průměru 8 procent ročně a navíc vidět, že pomáhají změnit svět, je totiž dnes opravdu velmi málo.

Nejčtenější

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Nejedna žena před Vánocemi přemýšlí, čím by potěšila svůj mužský protějšek. Přeci jenom – rozzářené mužské oči u...

Češi na internetu riskují a ztrácejí kontrolu nad svými online daty

Češi na internetu riskují a ztrácejí kontrolu nad svými online daty

Češi si na internetu se svými údaji počínají neopatrně, zjistili odborníci z Kaspersky Lab. Navíc skoro třetina rodičů...

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů

Firma POKLOPSYSTEM s.r.o. přináší dobrou zprávu pro řidiče. V letošní zimě nemusí nikde být výmoly a propadlé nebo...

Jak na nejlepší řízky

Jak na nejlepší řízky

Štědrý den je den, kdy vrcholí všechny přípravy vánočních svátků. Dárky jsou koupené, zabalené, výzdoba je hotová,...

Skutečně dokonalé domácí kino už není utopie

Skutečně dokonalé domácí kino už není utopie

Sledování televize je pro většinu Čechů jedním z hlavních způsobů relaxace, a o Vánocích to platí dvojnásob. Jak...

Další z rubriky

Díky zrušení poplatků za roaming jsou cesty do EU přívětivější

Díky zrušení poplatků za roaming jsou cesty do EU přívětivější

Evropané, kteří cestují do zemí EU, za roamingové hovory, SMS a datové služby platí stejné ceny jako doma, a tak...

Podnikání se sociálním přesahem není charita

Podnikání se sociálním přesahem není charita!

V České republice již více než 200 podniků ukazuje, že se dá podnikat, vydělávat peníze a zároveň v regionu pomáhat jak...

Zima se blíží. Máte v pořádku topení a kotle?

Zima se blíží. Máte v pořádku topení a kotle?

Brzy zase přijde zima a bude se ptát, co jste dělali v létě. Stihli jste vyměnit kotel na tuhá paliva za pohodlnější...

Najdete na iDNES.cz