Firma z Moravy dobývá svět. Její BIO produkty dováží i Číňané

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V pátek 3. května se v Domaželicích u Přerova konalo slavnostní otevření výrobního závodu společnosti KR REAL, jež ve zdejším areálu Na Kopci nově zpracovává svůj produkt z bezlepkových BIO vloček s názvem Zdravá snídaně.

Firma z Moravy dobývá svět. Její BIO produkty dováží i Číňané | foto: KR REAL

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Její technologie je ve střední Evropě ojedinělá, a proto už uspěla na trzích po celé Evropě, v Číně a Vietnamu a chystá se dobýt i USA.

Zaměstnanci společnosti a první návštěvníci této akce už od brzkých ranních hodin netrpělivě vyčkávali na vypnutí průmyslového lyofilizátoru, který celou noc pracoval na historicky první várce mrazem sušené zeleniny.

V hlavní roli dluhopisy

Na jeho nákup získala společnost KR REAL peníze díky inzerci na specializovaném portálu dluhopisy.cz. Její emisi dluhopisů s úrokem 9,3 procent ročně v celkovém objemu 24 milionů korun zde bezmála dvě stovky drobných investorů vykoupily během pouhých osmnácti dní a společnost se tak kromě nákupu obrovského stroje mohla navíc okamžitě přestěhovat z pronajatých prostor do vlastních.

Firma z Moravy dobývá svět. Její BIO produkty dováží i Číňané

Za vybrané peníze totiž zakoupila nemovitost bývalého JZD a jala se ji přizpůsobovat svým potřebám. Tam, kudy před třiceti lety projížděly traktory s valníkem sena, dnes stojí zbrusu nový mlýn na ovesné BIO vločky. „Ale ne takový, jako znáte třeba z filmu Na samotě u lesa,“ jak říká vyučený mlynář a jednatel společnosti KR REAL Miroslav Borkovec, ale dvacet metrů dlouhý kovový kolos.

Chipsy z řepy a celeru

Tam, kde dříve bučely a cinkaly krávy, si první květnovou sobotu mohli návštěvníci vyslechnout krátkou přednášku Miroslava Borkovce o tom, co se v té hlučné kovové krabici (lyofilizátoru), jejíž jméno neumí nikdo pořádně vyslovit, vlastně děje a poté, co konečně otevřel její „dveře“, se nedočkavě vrhli na řepové chipsy, sušenou mrkev a celer.

Fotogalerie

Když se na scéně objevily i nekonečné pytle se sušenými jahodami, banány, ananasem a dalšími sladkými kousky z Česka i Filipín, kde už KR REAL jeden závod úspěšně provozuje, přišly si na své i mlsnější jazyky. A když je pak na švédských stolech v jedné hale doplnily ještě lahve se zpracovanými meruňkami ve formě domácí meruňkovice, byli už spokojení úplně všichni.

Tou dobou se na místo začali sjíždět významní obchodní partneři společnosti z celého Česka i Evropy a zástupci portálu dluhopisy.cz, díky kterým tohle všechno vůbec mohlo vzniknout.

Velké plány a další příležitosti

Firma, která ze starého kravína zásobuje svět sušeným ovocem a zdravými potravinami, letos jen po pár letech provozu očekává obrat 80 milionů korun a ve svých plánech jde ještě dál.

V květnu se jí prostřednictvím dluhopisů dceřiné společnosti s příznačným názvem Hastrmanův mlýn podařilo od lidí získat dalších 12 milionů korun, z nichž se chystá financovat vývoj a uvedení na trh revolučního řešení uzávěrů spotřebitelských balení, které kompletně změní způsoby distribuce suchých i mokrých náplní koncovému zákazníkovi.

Ale to je jen jedna z mnoha, dnes už více než padesáti, společností, které se na portálu dluhopisy.cz pokouší, či úspěšně pokusily získat externí financování svých projektů.

Mezi nimi třeba Europa Investment Property CZ, dceřiná společnost britské investiční skupiny REMDOX Capital Group, která na území Česka, Slovenska, Maďarska a Velké Británie spravuje investiční kapitál v hodnotě jedné miliardy korun. Tu od ostatních společností odlišuje dluhopisový prospekt schválený Českou národní bankou, který je u emisí malých a středních firem velkým luxusem. 

Provozovatelé portálu dluhopisy.cz ale pracují na tom, aby takových emisí do budoucna jen přibývalo. „Ještě do konce tohoto roku bychom rádi zveřejnili další dvě prospektované emise,“ říká jednatel společnosti Centrum dluhopisů, která portál provozuje, Jiří Mesároš.

Crowdfunding se v Česku stává stále populárnějším a pro dluhopisy, označované jako půjčkový crowdfunding, to platí dvojnásob. Způsobů, jak za své peníze získat v průměru 8 procent ročně a navíc vidět, že pomáhají změnit svět, je totiž dnes opravdu velmi málo.

Nejčtenější

Mountfield překvapuje: ve velkém se pustil do vánočních dekorací

Vánoční dekorace Mountfield.

Mountfield letos pojímá Vánoce ve velkém stylu. Připravil pro zákazníky ohromný výběr vánočních dekorací. Od LED...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Společnost RTINGS připravila už tři testy týkající se vypalování a retence obrazu.* Z výsledků jasně vyplynulo, že u...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Myslete na budoucnost, nikdy není brzy začít spořit na důchod

Myslete na budoucnost – nikdy není brzy začít spořit na důchod

Dnes už víme, že do důchodu odejdeme nejpozději v 65 letech. Nikdo nám ale nezaručí, že to bude platit i za pár let....

Další z rubriky

Potřebujete vyřešit obalové materiály pro výrobu automobilových dílů?

Potřebujete vyřešit obalové materiály pro výrobu automobilových dílů?

Přinášíme řešení pro firmy, které hledají vysokou kvalitu, dlouhou životnost a partnera, který dokáže řešit také...

Intenzivní jazykové kurzy angličtiny rozmluví i věčné začátečníky

Intenzivní jazykové kurzy angličtiny rozmluví i věčné začátečníky.

V dnešní době je znalost cizích jazyků nezbytná. Potřebujeme ji nejen pro práci, ale i v běžném životě. Vyzkoušeli jste...

Založení s.r.o. pro vás nemusí znamenat boj s úředním šimlem

Založení s.r.o. pro vás nemusí znamenat boj s úředním šimlem

Sníte o vlastní firmě, kdy byste pracovali pro sebe a dělali to, co vás baví? Vyhněte se byrokracii a začněte podnikat...

Najdete na iDNES.cz