Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Firma Schunk představuje své nové a zdokonalené uchopovací moduly

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Schunk znovu zdokonalil svoje nejprodávanější chapadlo PGN-plus a představil novou verzi E. Své uchopovací moduly vám zástupci společnosti Schunk Intec rádi osobně představí na veletrhu Amper, který proběhne 15. – 18. 3. 2016 na brněnském Výstavišti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Premiéra „Generation Permanent“: PGN-plus-P se vyznačuje zvětšeným vícezubým vedením a průchozími mazacími kapsami na vodicích plochách. | foto: Schunk Intec s.r.o.

Veletržní sezóna letošního roku slibuje premiéru„Generation Permanent“ firmy Schunk: S novým chapadlem PGN-plus-P posouvá firma Schunk měřítko u pneumaticky řízených univerzálních chapadel ještě výše. Elektrické PGN-plus-E zase přenáší vysoce výkonné funkce pneumatické vlajkové lodi přímo do oblasti mechatronické manipulace.

Vylepšit osvědčené – s tímto mottem vyvinula firma Schunk novou generaci svého nejprodávanějšího chapadla. Novinka PGN-plus-P se vyznačuje třemi technickými inovacemi. Zaprvé - vylepšení vícezubého vedení. Zvětšením rozměru mezi šesti zuby patentovaného vícezubého vedení umožňuje vyšší momentové zatížení a tím použití delších prstů. K zajištění perfektního lícování je i u nové generace chapadel každá jednotlivá základní čelist náročně ručně broušena a umístěna do příslušného těla chapadla.

Zadruhé – permanentní mazání průchozími mazacími kapsami ve vedení. Právě u krátkých zdvihů způsobuje princip mazání minimálním množstvím zvláště rychlé a rovnoměrné rozložení maziva, čímž je chapadlo téměř bezúdržbové a dále si prodlužuje životnost.

Zatřetí – PGN-plus-P disponuje větším pístem, čímž vzrůstá upínací síla a může být manipulováno s vyššími hmotnostmi. Nejprve bude zmíněné chapadlo k dispozici ve velikostech 50 až 125. V plánu je samozřejmě rozšíření na všechny stávající velikosti PGN-plus.

Mechatronický univerzální génius

PGN-plus-E je celosvětově první digitálně řízené mechatronické chapadlo s...

PGN-plus-E je celosvětově první digitálně řízené mechatronické chapadlo s patentovaným vícezubým vedením. I ono patří k nové „Generation Permanent“ firmy SCHUNK.

S PGN-plus-E, celosvětově prvním digitálně poháněným mechatronickým chapadlem s patentovaným vícezubým vedením, přenáší SCHUNK souhrn vlastností jeho nového pneumatického všestranného protějšku PGN-plus-P bezprostředně do oblasti elektrické manipulace.

Jako u jeho vzoru, naleznete také u PGN-plus-E modifikované vícezubé vedení k umožnění vyšších momentů, průchozí mazací kapsy v kontuře vedení, jakož i osvědčenou šikmou kinematiku s konstantní styčnou plochou ve všech polohách. Mechatronické univerzální chapadlo je poháněné DC servomotorem. Tím je zajištěna dlouhodobě vysoká procesní stabilita a dlouhá životnost s minimální údržbou.

Výměna pneumatických komponent za elektrické je u mechatronického univerzálního chapadla velmi jednoduchá: k dispozici je stejné šroubové připojení jako u jeho pneumatického protějšku a chapadlo na 24 V je ovládané jednoduše digitálně přes I/O. Přes další standardní rozhraní M8 mohou být monitorovány mimo jiné až dvě pozice. Potřebná řídicí a výkonová elektronika je již plně součástí kompaktního modulu, čímž není potřeba žádný prostor v rozvodné skříni – výrazný rozdíl oproti většině mechatronických modulů na trhu, jejichž řídicí hardware potřebuje hodně prostoru a občas i přídavnou skříň.

K uvedení do provozu nejsou potřeba ani odborné znalosti v oblasti mechatroniky, ani další programování. Proto je univerzální chapadlo milníkem na cestě k efektivním, jednoduše použitelným elektrickým manipulačním řešením. Uchopovací sílu u PGN-plus-E lze nastavit ve 4 stupních. Chapadlo bude od počátku roku 2016 nejprve k dispozici ve velikosti 80. Další velikosti jsou v plánu.

Uchopovací moduly mají široký program příslušenství

Jak PGN-plus-P, tak i PGN-plus-Ese vyznačují jedinečným programem příslušenství. Téměř celé spektrum možných automatizačních aplikací lze bezpečně pokrýt univerzálními uchopovacími moduly, od strojového zakládání v obráběcím průmyslu a ve slévárnách, přes montážní aplikace v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu, až po citlivé manipulační úlohy ve zdravotnickém a farmaceutickém průmyslu.

U modifikovaného vícezubého vedení (vpravo) umožňuje zvětšený rozměr vyšší...

U modifikovaného vícezubého vedení (vpravo) umožňuje zvětšený rozměr vyšší točivý moment a tím osazení delšími uchopovacími prsty. Na obrázku vlevo je běžné t-drážkové vedení, uprostřed již roky osvědčené vícezubé vedení.

Univerzální chapadla jsou vhodná jak k použití při vysokých teplotách, ve znečištěném prostředí a s agresivními médii, tak v čistých prostorách. Na požádání jsou k dodání moduly s integrovanou pružinou k mechanickému zajištění uchopovací síly, s kompenzační jednotkou k vyrovnání úhlových odchylek, ve verzi s protiprachovým krytem nebo jako verze s broušenými připojovacími plochami. Navíc je k dispozici široký program snímačů od indukčního přes magnetický, až po analogový snímač polohy.

Místo mnohých jednotlivých řešení redukují uživatelé své interní koordinační náklady pomocí standardizovaného programu chapadel, urychlí zajištění dílů a na základě záruky dlouhé životnosti firmy Schunk mohou u pneumatických modulů PGN-plus předvídat plánované investice celkových nákladů po celou dobu životnosti.

Více informací o společnosti Schunk Intec a jejich produktech, jako jsou například uchopovací moduly, najdete na www.cz.schunk.com.

Firma SCHUNK představuje své nové a zdokonalené uchopovací moduly

Firma SCHUNK představuje své nové a zdokonalené uchopovací moduly

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Na druhém ročníku konference Výzvy pro Evropu vystoupí baronka Kishwer Falkner.
Na druhém ročníku konference Výzvy pro Evropu vystoupí baronka Kishwer Falkner

Institut pro politiku a společnost pořádá s partnery druhý ročník úspěšné mezinárodní konference Výzvy pro Evropu, která se uskuteční 25. září v...  celý článek

Studenti VŠO budou trénovat s reprezentanty klubu Florbal Chodov.
Studenti VŠO budou trénovat s reprezentanty klubu Florbal Chodov

Vysoká škola obchodní v Praze (VŠO) nabízí studentům hodiny florbalu. Trénovat budou s reprezentanty klubu Florbal Chodov.   celý článek

Cizí jazyk je v dnešní době samozřejmost.
Cizí jazyk je v dnešní době samozřejmost

S desítkami poboček po celém světě, půlmiliardovým obratem a letitou tradicí se jazyková agentura Skřivánek řadí mezi přední agentury nejen u nás, ale i ve...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.