Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Firem, jež třídí elektroodpad, je už přes pět set

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  26. října 11:30 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Více než pět set tuzemských společností se už zapojilo do projektu Zelená firma. Ten odstartoval loni na jaře s cílem přiblížit co největšímu počtu lidí sběrná místa na elektroodpad, a zvýšit tak jeho množství určené k ekologické likvidaci.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

logo Zelená firma | foto: ahr

Cíle se podařilo naplnit. "Dnes již může do sběrných boxů opatřených logem Zelená firma odevzdávat stará elektrozařízení a baterie více než čtvrt milionu zaměstnanců partnerských společností.

Pokud bychom připočetli i rodinné příslušníky, pak jsme dali možnost chovat se ekologicky několika stovkám tisíc lidí," uvedl Petr Kubernát, marketingový ředitel společnosti REMA Systém, která za Zelenou firmou stojí.

Situace ve sběru elektroodpadu přitom nebyla v době startu projektu nijak růžová. Česko na začátku loňského roku neplnilo nařízení Evropské unie o množství ekologicky likvidovaného elektroodpadu. I díky Zelené firmě se ale nakonec loni podařilo příslušné směrnice splnit. Množství sebraného elektroodpadu k recyklaci přitom stoupá i letos.

Společnost REMA Systém chce projekt Zelená firma i nadále rozvíjet a dostat jej i do menších společností po celé České republice. "Sami aktivně podniky oslovujeme, vítáme ale i iniciativu z firem nebo od zaměstnanců. Veškeré informace o projektu jsou uvedeny na stránkách www.zelenafirma.cz. Zájemci nás mohou kontaktovat také na telefonu 602 363 689, " sdělil Petr Kubernát.

Úspěch Zelené firmy a dalších programů bude klíčový pro to, aby země udržela nastolený trend ve sběru elektrozařízení. Vždyť Evropská unie požaduje do budoucna po svých členských zemích vysbírat až 65% hmotnosti výrobků nově dodaných na trh v předchozím roce, což se většině zemí jeví jako nereálné. Této hranice by dosáhlo zatím pouze Norsko, které navíc není členem unie.

sběrný box

Zelená firma, to ovšem nejsou jen sběrné nádoby umístěné ve firemních prostorách. Součástí poskytovaných služeb podnikům je i odborné poradenství, které je (podobně jako vlastní instalace boxů a svozy elektroodpadu) zdarma.

Zelená firma do budoucna počítá i s dalšími aktivitami: připravují se konference a setkání, na kterých se bude mluvit nejenom o vlastním sběru elektroodpadu, ale i o přesahových ekologických a celospolečenských otázkách.

Zelená firma není jediným počinem společnosti REMA Systém. Na podobném principu funguje i projekt Zelená obec; boxy jsou umístěny např. na obecních úřadech či na poště, ve škole a podobně.

"Velmi potěšitelné je, že se v poslední době na nás obracejí představitelé firem nebo zástupci radnic s tím, že si nádoby na elektroodpad vyžádali přímo lidé. V případě Zelené firmy se tak přihlásilo několik desítek podniků a věřím, že další budou následovat," uzavřel Kubernát.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Každý majitel společnosti, dobrý manažer či personální dávno pochopil, že za úspěšnými projekty a bohatstvím firem...

Studovat MBA má smysl, ale školu je třeba pečlivě vybírat

Studovat MBA má smysl, ale školu je třeba pečlivě vybírat

V Česku je aktuálně přes 60 škol, které nabízejí studium MBA. Ne všechny však mají stejnou kvalitu a úroveň. Zájemci by...

Najdete na iDNES.cz