Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Firem, jež třídí elektroodpad, je už přes pět set

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  26. října 11:30 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Více než pět set tuzemských společností se už zapojilo do projektu Zelená firma. Ten odstartoval loni na jaře s cílem přiblížit co největšímu počtu lidí sběrná místa na elektroodpad, a zvýšit tak jeho množství určené k ekologické likvidaci.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

logo Zelená firma | foto: ahr

Cíle se podařilo naplnit. "Dnes již může do sběrných boxů opatřených logem Zelená firma odevzdávat stará elektrozařízení a baterie více než čtvrt milionu zaměstnanců partnerských společností.

Pokud bychom připočetli i rodinné příslušníky, pak jsme dali možnost chovat se ekologicky několika stovkám tisíc lidí," uvedl Petr Kubernát, marketingový ředitel společnosti REMA Systém, která za Zelenou firmou stojí.

Situace ve sběru elektroodpadu přitom nebyla v době startu projektu nijak růžová. Česko na začátku loňského roku neplnilo nařízení Evropské unie o množství ekologicky likvidovaného elektroodpadu. I díky Zelené firmě se ale nakonec loni podařilo příslušné směrnice splnit. Množství sebraného elektroodpadu k recyklaci přitom stoupá i letos.

Společnost REMA Systém chce projekt Zelená firma i nadále rozvíjet a dostat jej i do menších společností po celé České republice. "Sami aktivně podniky oslovujeme, vítáme ale i iniciativu z firem nebo od zaměstnanců. Veškeré informace o projektu jsou uvedeny na stránkách www.zelenafirma.cz. Zájemci nás mohou kontaktovat také na telefonu 602 363 689, " sdělil Petr Kubernát.

Úspěch Zelené firmy a dalších programů bude klíčový pro to, aby země udržela nastolený trend ve sběru elektrozařízení. Vždyť Evropská unie požaduje do budoucna po svých členských zemích vysbírat až 65% hmotnosti výrobků nově dodaných na trh v předchozím roce, což se většině zemí jeví jako nereálné. Této hranice by dosáhlo zatím pouze Norsko, které navíc není členem unie.

sběrný box

Zelená firma, to ovšem nejsou jen sběrné nádoby umístěné ve firemních prostorách. Součástí poskytovaných služeb podnikům je i odborné poradenství, které je (podobně jako vlastní instalace boxů a svozy elektroodpadu) zdarma.

Zelená firma do budoucna počítá i s dalšími aktivitami: připravují se konference a setkání, na kterých se bude mluvit nejenom o vlastním sběru elektroodpadu, ale i o přesahových ekologických a celospolečenských otázkách.

Zelená firma není jediným počinem společnosti REMA Systém. Na podobném principu funguje i projekt Zelená obec; boxy jsou umístěny např. na obecních úřadech či na poště, ve škole a podobně.

"Velmi potěšitelné je, že se v poslední době na nás obracejí představitelé firem nebo zástupci radnic s tím, že si nádoby na elektroodpad vyžádali přímo lidé. V případě Zelené firmy se tak přihlásilo několik desítek podniků a věřím, že další budou následovat," uzavřel Kubernát.

Autor:

Nejčtenější

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Péče o bazén ve velkém horku. Pouze chemie nestačí

Péče o bazén ve velkém horku: Pouze chemie nestačí

Teploty venku v podstatě každým dnem atakují třicítku, a tak se frekvence koupání ve vlastním bazénu rapidně zvýšila....

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Další z rubriky

Operativní leasing BARTH Operák je jednoduchá cesta k novému vozu

Operativní leasing BARTH Operák je jednoduchá cesta k novému vozu

BARTH Operák je operativní leasing, který nabízí více než 100 modelů vozů značek Volkswagen, ŠKODA, Audi, SEAT, Kia a...

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Hana Vagnerová

Herečka Hana Vagnerová se právě vrátila z jazykového pobytu v USA, kde pilovala angličtinu. Jak pobyt v USA hodnotí?...

Najdete na iDNES.cz