Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Finanční rezervu na účtu vám zajistí revolvingový úvěr

Komerční sdělení   10:00aktualizováno  10:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Patříte mezi ty, kteří netouží po klasickém spotřebitelském úvěru, ale přesto by se vám hodilo mít na účtu určitou finanční rezervu například pro zařízení domácnosti? Využijte revolvingového úvěru.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Revolvingový úvěr | foto: ahr

Revolvingový úvěr je vlastně typ spotřebitelského úvěru. Pokud si zažádáte o revolvingový úvěr na určitou částku u nějaké finanční společnosti a úvěr vám je schválen, získáte vlastně stálou finanční rezervu na svůj účet, kterou můžete čerpat celou až do výše smluvené částky nebo pouze část nebo si nemusíte půjčovat prostředky vůbec a rezerva vám zůstává na účtu. Pokud úvěr čerpáte a pak ho zase splatíte, můžete si peníze opět půjčit. Pokud nečerpáte žádné peníze, neplatíte ani žádné splátky. Některé firmy nabízí také možnost úvěr mimořádně jednorázově splatit, aniž byste museli platit nějaké sankce za předčasné splacení. Jejich hlavní výhodou oproti spotřebitelským úvěrům je, že můžete nakupovat více výrobků ve více časových obdobích bez nutnosti podepisovat smlouvy.

Je pro vás revolvingový úvěr vhodný?

Velmi často revolvingový úvěr využívají podnikatelé k nákupu zásob, nebo pokud mají nějaké pohledávky. V okamžiku, kdy například dostanou zaplaceno od svých odběratelů za své zboží, úvěr splatí a opět mají finanční rezervu na účtu. Stále častěji ale revolvingového úvěru využívají i klienti k běžným nákupům.

Podle údajů společnosti COFIDIS, která revolvingové úvěry poskytuje, si klienti půjčují nejčastěji na bydlení a zařízení domácnosti. K tomuto účelu tento úvěr využívá 26 procent klientů. Dalších devatenáct procent ho využívá ke koupi nábytku. Třetím nejčastějším důvodem stojícím za rozhodnutím vzít si úvěr je koupě pračky, ledničky, sporáku a dalších druhů bílé techniky. Za tímto účelem si půjčku bere dvanáct procent zákazníků. Půjčené finanční prostředky bývají využívané také ke koupi elektroniky a spotřebního zboží.

Co je nutné k založení revolvingového úvěru?

Požadavky jednotlivých finančních společností se liší, ale jako u většiny finančních úvěrů, i u revolvingového úvěru po vás bude finanční společnost určitě požadovat, abyste splňovali určitou bonitu. Tedy abyste byli schopni úvěr řádně splácet. Bude vám také nahlížet do rejstříku dlužníků.

příklad

Mladý pár se rozhodne pro rekonstrukci kuchyně.

Požádá o úvěr ve výši 70 000 Kč.
Vyčerpá najednou celých 70 000 Kč.
Jejich minimální měsíční splátka bude činit podle výpočtu 2 100 Kč.
Během rekonstrukce postupně splácí minimální splátku 2 100 Kč.
Po půl roce se rozhodne ještě také nakoupit kuchyňské nádobí. Za tu dobu již splatil šest splátek po 2 100 Kč. Z těchto splátek se měsíčně odečítá pouze úrok (popřípadě pojištění) a zbylou částkou si klient snižuje svoji dlužnou částku a tyto vrácené peníze si může znovu vypůjčit.
To znamená, že pokud se mladý pár rozhodne například ještě pro nákup nádobí, může si opět vypůjčit z částky, kterou za předchozích šest měsíců splatil.
Z tabulky níže vyplývá, že po půl roce si mladý pár může opět vypůjčit
5 528 Kč.

Jak budou vypadat měsíční splátky? (při úrokové sazbě 1,74%)
tabulka

Pozn.: Údaje vychází z výpočtu společnosti COFIDIS, která je specialistou v poskytování spotřebitelských úvěrů na dálku. Společnost COFIDIS s. r. o. působí na českém trhu již od roku 2004 a v červnu 2009 byla ohodnocena v nezávislém průzkumu největších nebankovních firem v ČR, který provedla společnost Člověk v tísni ve spolupráci se SOS Sdružením obrany spotřebitelů, jako nejméně riziková nebankovní společnost.

S každou uhrazenou měsíční splátkou tedy "spořili" částku, kterou si mohou znovu půjčit, a to již bez vyřízení dodatečných formalit, které by museli postoupit při žádosti o úvěr u jiné společnosti.
Pokud by splatili za uvedenou dobu vyšší splátky, než jsou ty minimální, jakékoli navýšení minimální splátky jde rovnou na umoření (snížení) dluhu klienta. Nepočítá se z toho žádný úrok, ani žádné penále, ani žádné jiné poplatky. Tímto má klient možnost rozhodovat o rychlosti splácení svého dluhu a jakékoliv navýšení měsíční splátky nemusí nijak dopředu hlásit. Částku, o kterou navýšil minimální měsíční splátku, si může samozřejmě také znovu vypůjčit.
U neúčelového revolvingového úvěru se navíc neuvádí důvod, tedy pro co jsou peníze půjčovány.
Úvěr se tak přizpůsobuje individuálním potřebám každého klienta a záleží na klientovi, jak se rozhodne úvěr splácet a čerpat, a k čemu peníze použije.

Pokud se rozhodnete pro revolvingový úvěr, zjistěte si mimo jiné, z jaké částky se platí úrok. Pokud se platí pouze ze skutečně čerpané částky (v našem případě 70 000 Kč) a klient by tedy čerpal například jen 50 000,-, platil by úroky pouze z částky 50 000,- (a nikoli ze schváleného úvěrového limitu 70 000,-).

Dále některé společnosti umožňují klientovi úvěr předčasně zdarma splatit, což také vypovídá o další flexibilitě tohoto úvěru. Pro klienta, který si je vědom těchto výhod a umí s nimi dobře pracovat, může být revolvingový úvěr velmi prospěšný.

Pro více informací navštivte stránky www.cofidis.cz.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Havarijní pojištění za hubičku

Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi...

Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou...

Zaměstnanecký benefit, který je IN? Vzdělání MBA. Řekněte si o něj

Online studium ušetří spoustu času. Můžete studovat odkudkoliv a kdykoliv.

Auto, notebook, volná pracovní doba? Dnes jsou tyto benefity již standardem. Stále větší oblibu získává benefit ve...

Morgani: Bitcoin se chová jako dot.com bublina, ale s 15krát rychlejším průběhem

Morgani: Bitcoin se chová jako dot.com bublina, ale s 15krát rychlejším průběhem

Kurzy.cz Podle analytiků americké banka Morgan Stanley se bitcoin chová hodně jako Nasdaq v době dot.com horečky, jen s tím rozd...

Najdete na iDNES.cz