Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Finanční reporting v QlikView – optimalizace, řízení a predikce

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Optimalizujte svá finanční a účetní data, zvýšíte tak ziskovost firmy, zpřehledníte náklady a snížíte možná rizika na minimum. Podívejte se na finance z jiného úhlu pohledu a buďte napřed.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Finanční reporting v QlikView – optimalizace, řízení a predikce | foto: KOMIX s.r.o.

Co vám QlikView přinese?

Pokud je v účetních systémech obsažen reporting, bývá v jednoduché formě tabulky nebo grafu. Neobratnost, nemožnost jednoduché úpravy či analýzy výstupu vede firmy k provizorním řešením v podobě vzorců a maker v Excelu. Takové řešení bývá často těžko udržitelné, nepružné a může přinášet mnoho nepříjemných úskalí.

Potřeba a zároveň výzva trhu na účinný a přitom jednoduchý nástroj pro finanční reporting, který by našel uplatnění jak ve státní sféře, tak i v business prostředí firem, nás v KOMIXu oslovila. Zrodilo se nové řešení QlikView, které je uživatelsky přívětivé a otevřené díky moderní technologii.

Aplikace nepracuje s daty na disku, ale v operační paměti. Reakce jsou proto okamžité i při velkých objemech dat. Díky unikátní technologii je možné v jednom okamžiku sledovat celek i detail. Tato funkce přináší možnost hledat v datech s asociativním propojením informací a znalostí, kterým pak snadno porozumíte, a tak můžete efektivně hledat řešení.

Finanční reporting v QlikView – optimalizace, řízení a predikce

Výsledovka

První část aplikace tvoří výsledovka (výkaz zisků a ztrát). Zobrazuje, jaké měla firma tržby a náklady ve zvoleném období, členěné dle zákonného předpisu nebo si firmy často vytvářejí své vlastní manažerské přehledy.

Druhou částí aplikace je rozvaha, která zobrazuje majetek firmy a zdroje k jeho krytí k danému datu.

Třetím výkazem je cash flow (výkaz o peněžních tocích), který zobrazuje skutečné příjmy a výdaje peněz ve firmě. Cash flow vychází z přijatých a vydaných faktur dále pak z dat obchodního výhledu. Na základě data splatnosti vydaných či přijatých faktur, které nebyly zaplaceny, a údajů o tom, jaké příjmy a výdaje firmu čekají ve vybraném období, je sestaven přehled příjmů a výdajů v čase.

Poslední oblastí jsou ukazatele výkonnosti (KPI), které by měly přímo ovlivňovat úspěšnost vize organizace a plánování budoucích hodnot, které vedou k dosažení cílů organizace a vylepšení hospodářských výsledků. Na základě souboru těchto ukazatelů dokáže firma rychle vyhodnocovat, jak si stojí a plní své vytyčené cíle a také lehce přijímat budoucí rozhodnutí.

Zásadní výhoda aplikace je v částečném řízení metadaty. To znamená, že existuje řídící soubor, podle něhož se položky (řádky) výkazů mohou slučovat podle různých kritérií (předpisů), která si zvolí uživatel.Tento soubor lze snadno upravovat a měnit. Je možné mít více předpisů pro stejný výkaz. 

To lze využít pro zobrazování dat dle různých účetních osnov (např. české, slovenské a konsolidační) nebo při potřebě více manažerských pohledů. Takovéto řízení nabízí možnost snadného nasazení a customizace v různých firmách.

Finanční reporting v QlikView – optimalizace, řízení a predikce

Předpis výkazu

Aplikace nabízí porovnání jednotlivých řádků výkazu proti plánu či zobrazení výkazu pro jednotlivá oddělení a za jednotlivé projekty. Uživatel může snadno pomocí filtrů dohledat konkrétní řádky z hlavní knihy.

Finanční reporting v QlikView – optimalizace, řízení a predikce

Hlavní kniha

Protože je QlikView platforma, v níž je možno si vytvořit libovolnou aplikaci, je naše řešení otevřené a plně customizovatelné libovolným klientským požadavkům včetně oblastí mimo finanční reporting.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou...

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Firemní karty Visa přináší podnikatelům i zaměstnancům často až nečekané množství výhod. Věděli jste, že placením s...

Havarijní pojištění za hubičku

Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi...

ČOI: 57% autobazarů podvádí - stáčení tachometrů, zatajování nehod. Nejhorší sir...

ČOI: 57% autobazarů podvádí - stáčení tachometrů, zatajování nehod. Nejhorší sir...

Kurzy.cz ČOI oznámila, že v plných 57% všech kontrol autobazarů zjistila pochybení z jejich strany. Prodejci ojetin i nadále pou...

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz