Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Financial close dává zelenou obchvatu Bratislavy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Konsorcium „Obchvat Nula”, tvořené společnostmi Cintra, Macquarie Capital a Porr AG, realizuje jeden z největších PPP projektů v oblasti infrastruktury ve střední Evropě

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Budoucí most přes řeku Dunaj | foto: AAKH

Uzavření smluv o financování a souvisejících zajišťovacích institutů (financial close) znamená oficiální zahájení realizace projektu D4-R7 kolem Bratislavy, který zahrnuje celkově téměř 60 km komunikace. Jedná se o jeden z největších projektů spolupráce veřejného a soukromého sektoru (PPP) v oblasti infrastruktury ve střední Evropě. Celková výše investice je téměř jedna miliarda eur. Koncem května dospělo konsorcium „Obchvat Nula”, skládající se ze společností Cintra, Macquarie Capital a Porr AG, ke commercial close.

„Tato zakázka dokazuje, že jsme se svým know-how, se svými technickými experty v oblasti infrastruktury a se svým týmem ceněným partnerem na mezinárodní scéně. Zároveň je to výsledek naší strategie rozumného růstu, jejímž cílem je expandovat s našimi špičkovými produkty a službami na vybrané trhy,“ chválí svůj tým Karl-Heinz Strauss, předseda představenstva PORR AG.

Financial close pro obchvat Bratislavy D4-R7

A konsorciem ke společnému úspěchu

Španělsko-australsko-rakouské trio, tvořené společnostmi Cintra, Macquarie Capital a Porr AG, odpovídá v rámci 30leté koncese za projektování, kompletní výstavbu, financování i za provoz a údržbu projektu. Koncesionář zadal zakázku na stavební práce společnému podniku složenému z Ferrovial Agroman a Porr Bau GmbH. Objem této stavební zakázky činí přibližně 860 mil. eur.

Stavební práce mají být ukončeny na konci roku 2020. Poté vstoupí v účinnost 30letá koncese na provozování a údržbu. Finančním poradcem konsorcia je společnost Macquarie Capital. Na financování se podílí Evropská investiční banka (EIB) částkou přibližně 426 mil eur.

Podrobnosti o projektu D4-R7

Projekt D4-R7 zahrnuje výstavbu přibližně 27 km dlouhého úseku dálnice D4 mezi Jarovcemi a Račou a přibližně 32 km dlouhého úseku rychlostní silnice R7 mezi Prievozem a Holicemi. Nově vybudovaný úsek komunikace povede k výraznému snížení dopravního zatížení v Bratislavě. Pro tisíce lidí dojíždějících do města dennodenně ze severovýchodu, resp. z jihu, bude jejich cesta do práce rychlejší a bezpečnější.

Fakta a čísla ve zkratce
Typ projektu: komunikace
Délka: 27km úsek dálnice a 32km úsek rychlostní silnice
Výše investice:přibližně 1 miliarda eur
Koncesionář: Cintra Macquarie Capital a PORR AG
Zhotovitel: Ferrovial Agroman a PORR Bau GmbH
Ukončení výstavby: 4. čtvrtletí 2020
Předmět činnosti:
projekt, výstavba, financování, provozování a údržba (30 let)

Informace o společnosti Ferrovial

Ferrovial je jedním z největších poskytovatelů infrastruktury a služeb pro města po celém světě a věnuje se rozvoji dlouhodobých a trvale udržitelných řešení. Společnost má 74 000 zaměstnanců a je aktivní ve 20 zemích. Aktivity Ferrovial jsou zaměřeny na čtyři oblasti: poskytování služeb, dálnice (dceřiná společnost CINTRA), budovy a letiště.

Cintra Infraestructuras, dceřiná společnost společnosti Ferrovial, je jedním z předních soukromých developerů v oblasti dopravní infrastruktury ve světě, co se týká počtu projektů a objemu investic. S celkovou výší investic 19 600 mil. eur působí v Kanadě, Spojených státech, Austrálii a Evropě. V současné době Cintra spravuje portfolio 27 koncesí na celkem 1 920 km. Tato aktiva zahrnují dálnici 407 ETR v Kanadě, dálnici North Tarrant Express v USA a Ausol ve Španělsku.

Informace o společnosti Macquarie

Skupina Macquarie Group (Macquarie) je světovým poskytovatelem bankovních, finančních, poradenských a investičních služeb a služeb v oblasti řízení fondů. Macquarie, která byla založena v roce 1969, provozuje 64 poboček v 28 zemích a zaměstnává více než 14 300 lidí. K 31. březnu 2016 dosáhla celková výše spravovaných aktiv cca 256 mld. liber. Macquarie Capital je poradenskou společností Macquarie Group pro oblast kapitálových trhů a kapitálových investic do financování podnikání. Macquarie Capital poskytuje poradenské služby v oblasti strategických fúzí (M&A) a získávání kapitálu a buduje dlouhodobé vztahy s klienty na základě investování kapitálu do jejich projektů a společností. Během posledních pěti let Macquarie poskytla po celém světě poradenské služby nebo prostředky pro PPP projekty a financování v hodnotě více než 30 mld. eur.

Informace o společnosti Porr

Financial close pro obchvat Bratislavy D4-R7

Financial close pro obchvat Bratislavy D4-R7

Společnost Porr byla založena v roce 1869 a od té doby je kótována na Vídeňské burze, takže je jednou z nejstarších na burze kótovaných rakouských společností. Dnes je Porr největší stavební společností v Rakousku a jednou z předních společností v Europě. Jako poskytovatel komplexních služeb působí tato skupina v oblasti moderního stavebního průmyslu v rámci výstavby budov, pozemního stavitelství, výstavby infrastruktury a environmentálního inženýringu: od plánování, financování a výstavby až po provozování. Ať se jedná o bytovou výstavbu nebo složité projekty infrastruktury, Porr realizuje projekty jakékoli velikosti. Z geografického hlediska PORR zaměřuje

svou činnost na střední a východní Evropu a vybrané mezinárodní trhy, jako je Katar. PORR nabízí komplexní rozsah služeb na svých domovských trzích v Rakousku, Německu, Švýcarsku, Polsku a České republice. S přibližně 14 000 zaměstnanci dosáhla produkce společnosti PORR v hospodářském roce 2015 přibližně 3,5 mld. eur.

Pro další informace, prosím, kontaktujte:

José Luis Cobas

Corporate Communications

Ferrovial

T +34 915 866 314

M +34 629 471 839

jl.cobasdelpozo@ferrovial.com

Nicole Grove

Corporate Communications

Macquarie Group

T +44 203 037 5602

M +44 77 6545 2193

nicole.grove@macquarie.com

Sandra C. Bauer

Vedení oddělení PR | mluvčí koncernu

PORR AG

T. +43 (0)50 626-3338

M. +43 (0)664 626-3338

sandra.bauer@porr.at

rimanek@studiorema93.cz

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Automatické pytlovací linky krmných směsí pracují rychle a efektivně

Automatické pytlovací linky krmných směsí pracují rychle a efektivně.

Společnost VELS nabízí plně automatické pytlovací linky krmných směsí, které navrhuje pro konkrétní podmínky v místě...

Brňáci trhli rekord a porazili Pražany. Kilovník očesali do 50 minut

Brňáci trhli rekord a porazili Pražany – Kilovník očesali do 50 minut.

Sotva padesát minut trvalo Brňákům otrhání stromu Kilovníku ověšeného stokorunami, který včera překvapil příchozí u...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.