Jak investovat do peněžních fondů a obchodovat s nimi

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  14:27 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Finanční sektor trhu je tvořen několika složkami, včetně bank a makléřských firem. Zahrnuje také správce aktiv a pojišťovny, kteří jsou obeznámeni s úrokovými sazbami a regulací. Součástí většiny větších podílových fondů a ETF jsou banky a makléři.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak investovat do peněžních fondů a obchodovat s nimi | foto: ČTK

Existuje rozdíl ve způsobu, jakým způsobem byste mohli obchodovat tyto společnosti ve srovnání s tím, jakým způsobem byste do nich investovali v dlouhodobém horizontu.

Proč lidé investují do bank a makléřů

Vzhledem k tomu, že bankovní a makléřské odvětví představují většinovou část finančního sektoru, je důležité porozumět tomu, jakým způsobem do těchto společností investovat. Finanční údaje tvoří v současné době zhruba 15% indexu S&P 500, což je také velmi důležité z hlediska širších trhů. Změny ve finančním prostoru můžete sledovat na stránce iFOREX

Banky jsou velmi důležitou součástí ekonomického rozvoje, jelikož půjčují firmám, čímž jim umožňují růst a přijímat zaměstnance. Makléři jsou klíčovou součástí při zvyšování kapitálu, sledování vlastního a cizího kapitálu a poskytování nástrojů ke zpeněžení jejich zájmů.

Běžné přesvědčení

Většina investorů se domnívá, že vyšší úrokové sazby jsou dobré pro finanční sektor. Vyšší úrokové sazby zpravidla přicházejí na řadu na konci ekonomického cyklu, protože centrální banka začíná zpřísňovat politiku, aby zajistila, že se inflace nedostane mimo kontrolu. Jak jdou sazby nahoru, mají banka a makléř možnost dlouhodobých půjček pro klienta a krátkodobých půjček od centrální nebo jiné banky. 

Podíl výnosové křivky obvykle naznačuje budoucí nasměrování banky nebo makléře. Pokud se dlouhodobé výnosy zvyšují rychleji než krátkodobé výnosy a křivka stoupá, mají banky zisk ze směrování křivky úrokových sazeb.

Obchodující banky a makléři využívající krátkodobou strategii

Existuje několik strategií, které mohou obchodníci využít k obchodování s bankami a makléři pomocí krátkodobé strategie. Jedná se o obchodování v souvislosti se zveřejněním zisků, které představují finanční výsledky jednotlivých firem. V tomto případě můžete spekulovat o tom, jestli jsou zisky a příjmy banky nebo makléřské firmy lepší nebo horší oproti očekávání.

Dalším typem krátkodobé strategie je obchodování s penězi před nebo po ekonomickém ukazateli, který změní úrokové sazby. To může zahrnovat zprávu o nezaměstnanosti, maloobchodní prodej nebo HDP. A konečně je možné také obchodovat poté, co centrální banka změní svou měnovou politiku. V důsledku toho obvykle dojde ke změně úrokových sazeb, což následně ovlivní i směrování bank a makléřů.

Rozdíl mezi bankami a makléři

Zatímco v obou případech jde o finanční společnosti, banky mají obecně větší vliv na změny úrokových sazeb. Makléři obecně vykazují také větší volatilitu a mají vyšší expozici vůči operacím obchodování a investičního bankovnictví. Při zvažování toho, co si pro obchodování vybrat, je dobré si stanovit, jak úrokové sazby a výnosy ovlivní jejich cenovou volatilitu. Vzhledem k tomu, že banky a makléři představují 15% indexu S&P 500, je důležité porozumět tomu, jak tito finanční hráči mění širší trhy.

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako...

Havarijní pojištění za hubičku

Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi...

Zaměstnanecký benefit, který je IN? Vzdělání MBA. Řekněte si o něj

Online studium ušetří spoustu času. Můžete studovat odkudkoliv a kdykoliv.

Auto, notebook, volná pracovní doba? Dnes jsou tyto benefity již standardem. Stále větší oblibu získává benefit ve...

Jaké kryptoměny vybrat pro rok 2019? Objeví se nový Bitcoin?

Jaké kryptoměny vybrat pro rok 2019? Objeví se nový Bitcoin?

Kurzy.cz Zásadní otázkou při výběru kryptoměn pro rok 2019, kterou si musí každý investor položit, je, zda bude v roce 2019 stál...

Najdete na iDNES.cz