Investice do zlata a stříbra se v dnešní době vyplatí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přemýšlíte, kam uložit úspory? Vložit do banky, strčit pod matraci, nakoupit akcie či dluhopisy, poohlédnout se po nemovitosti, investovat do kryptoměn… Často opomíjenou, avšak velmi výhodnou variantou jsou vzácné kovy, které na rozdíl od jiných forem kapitálových investic nelze libovolně množit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Investice do zlata a stříbra se v dnešní době vyplatí | foto: ČTK

Vzácné kovy jakožto sázka na jistotu

V době, kdy nedůvěra v politické strany je aktuálním tématem, je obzvláště vhodné uvažovat o aktivech, která nepodléhají vlivu třetích stran. Z tohoto ohledu jsou vzácné kovy jasnou volbou. Zlato a stříbro jsou přece uznávanými platidly již po dlouhá tisíciletí a ani v krizi nemohou být znehodnoceny. Jejich specialitou je uchování kupní síly v dlouhodobém měřítku. 

Zatímco úroky na účtu budu klesat na hodnotě, za valounek zlata si koupíte i za deset let přibližně to stejné co nyní. Podobnou výhodu jistě může nabídnout i nemovitost, drahé kovy ovšem při srovnání triumfují svou mobilitou. Ukrývají obrovskou hodnotu v zanedbatelných rozměrech.

Investiční mince mohou být krásným dárkem i originálním koníčkem

Oproti jakémukoli jinému druhu investice jsou mince ze vzácných kovů zajímavé také z estetického hlediska. Jejich sbírání se může stát zajímavým koníčkem, existuje totiž mnoho nádherných kousků z nejrůznějších edic, z nichž mnohé jsou limitované na určitý počet kusů. To mincím dodává přidanou hodnotu, nevyčíslitelnou částkou, již jste do jejich koupě vložili. 

Společnost AuPortal aktuálně nabízí například zlatou i stříbrnou minci k poctě britské královny Alžběty II. Svět nyní slaví 65. výročí její korunovace, což z královny činí nejdéle vládnoucího panovníka britské monarchie. Mince zdobí umně vyvedený portrét Alžběty II., symboly britské monarchie i australská národní květena. Zlatá verze mince z této limitovaná edice je ražena v nákladu pouze 750 ks pro celý svět.

Z tohoto důvodu se také hodí věnovat stříbrnou či zlatou minci jako dárek ke kulatému výročí, promoci a dalším životním událostem. Obdarovanému nedáváte do ruky peníze, ale hodnotný dar, který může využít způsobem, jaký mu bude vyhovovat.

Kde nakupovat drahé kovy?

U každé investice je přirozeně třeba zvolit si partnera, na něhož se můžete spolehnout. My doporučujeme jednoho z předních obchodníků s investičním zlatem a stříbrem v České republice, společnost AuPortal. Zde máte jistotu anonymního nákupu z pestré palety stříbrných i zlatých mincí, slitků i sběratelských kousků, a to od přímého partnera světových dodavatelů. Tedy žádný přeprodej, žádné čekání, a k tomu výběr, jenž uspokojí i ty nejnáročnější.

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou...

Investice do zlata a stříbra se v dnešní době vyplatí

Investice do zlata a stříbra se v dnešní době vyplatí

Přemýšlíte, kam uložit úspory? Vložit do banky, strčit pod matraci, nakoupit akcie či dluhopisy, poohlédnout se po...

Zaměstnanecký benefit, který je IN? Vzdělání MBA. Řekněte si o něj

Online studium ušetří spoustu času. Můžete studovat odkudkoliv a kdykoliv.

Auto, notebook, volná pracovní doba? Dnes jsou tyto benefity již standardem. Stále větší oblibu získává benefit ve...

Nový hlas z ČNB: Češi, pracujte a více spořte!

Nový hlas z ČNB: Češi, pracujte a více spořte!

Kurzy.cz Vývoj koruny není v tomto týdnu moc vzrušující. Domácí kalendář je bez klíčových dat, přičemž na zahraniční dění, obzvl...

Najdete na iDNES.cz