Efektivní a snadné řešení nabízí konsolidace. Vše, co musíte vědět

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Velmi snadno a také čím dál častěji nastává situace, kdy jedna domácnost má více půjček s různě vysokými splátkami a úroky. Konsolidace je výhodným produktem, který může pomoci a sloučit půjčky do jedné. Kdy a kde požádat o konsolidaci? Pro koho je určená? Na co si dát pozor?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Efektivní a snadné řešení nabízí konsolidace. Vše co potřebujete vědět | foto: ČTK

Co je konsolidace půjček?

Konsolidace je sloučení více půjček do jedné. Díky tomu veškeré své závazky neplatíte více společnostem najednou tak jako doposud, ale pouze jedné. Výsledkem je efektivní řešení v podobě platby pouze jedné společnosti.

Víte, že máte více půjček, přestože všechny náležitě a v termínu splácíte, ale přesto zkrátka pociťujete, že dohromady vydají téměř za jednu další. A nejedná se jen o případ kontokorentu či kreditní karty, které se mohou prodražit, ale také každou půjčku při nesprávné volbě.

Konsolidace díky sloučení všech půjček do jediné je tak výhodnou záležitostí. Ušetříte nejen na samotných splátkách, neboť ta může být v konečném výsledku nejen o několik stovek korun nižší, ale při uváženém a správném výběru bankovní společnosti může činit třeba i jen dvě třetiny z té vaší původní. A to už je úspora, kterou pocítí vaše peněženka.

Proč se vyplatí využít sloučení půjček?

Dnes se potýká se splácením půjčky takřka každá domácnost. Velmi často se však jedná o více než jednu půjčku a větší část je i značně nevýhodná. Konsolidace tento problém může efektivně vyřešit. Dojde k odlehčení rodinného rozpočtu a celkovému snížení nákladů na splácení. Při správné volbě bankovní společnosti vám odpadne také nejen spousta starostí, ale rovněž i poplatků souvisejících s vedením několika půjček a s jejich splácením.

V případě konsolidace je možné upravit celkovou dobu splátek, a tím ovlivnit výši měsíční splátky a také to, o kolik se celá půjčka prodraží.

Pro koho je tato možnost určená?

Konsolidace půjček je určená pro osoby, které mají současně více aktivních půjček. Především je vhodným řešením pro ty, kteří mají přečerpaný kontokorent či limit na kreditní kartě a zároveň mají sjednanou i další spotřebitelskou půjčku. Konsolidace je reálnou cestou, jak se dostat ze složité finanční situace, ve které se přestává dotyčná osoba orientovat.

Stejně tak je ideální volbou pro ty, kdo nezvládají své půjčky splácet a uvítají snížení měsíční splátky. Konsolidace pomůže i dlužníkům, kteří potřebují rozdělit splácení svých závazků na delší dobu splatnosti.

Výhody konsolidace aneb v čem tkví podstata

Výhodou jsou především již výše zmíněné nižší měsíční splátky a sloučení všech závazků do jedné půjčky, které vede ke zjednodušení vašich účtů. Tímto odpadají starosti a především bedlivé hlídání, zda jste zaplatili všechno. Předností konsolidace je rovněž možnost nastavit si individuálně parametry, tj. výši splátek, dobu splácení i den, ke kterému bude splátka z vaší strany uhrazena. Stejně tak je reálné sjednání služeb, které zahrnují pojištění schopnosti splácení, odložení splátky atd.

Co je zapotřebí pro vyřízení a na co si dát pozor?

Pokud uvažujete o konsolidaci, je nutné, abyste disponovali schopností splácet. Pokud není vaše platební historie v pořádku, nemusí automaticky dojít ke schválení vaší žádosti. Taktéž záleží na tom, jaké půjčky chcete konsolidovat. Je nutné se předem informovat, zda daná společnost umožňuje v rámci konsolidace přečerpaný limit kreditní karty apod. Podmínky a možnosti se odlišují na základě konkrétního poskytovatele.

Podstatný je výběr finanční instituce. Konsolidaci nabízí i nebankovní společnosti, ale je třeba ručit nemovitostí. Velké rozdíly jsou i v úrokových sazbách. I zde je zapotřebí uvážený a zodpovědný výběr. Nepodlehnout klamné reklamě či upoutávce. Preferovat společnost, která má transparentní podmínky apod. Při uváženém a správném výběru banky ušetříte a získáte značné výhody.

Předčasné splacení i mimořádné splátky jsou zdarma

V případě adekvátní volby můžete v rámci konsolidace získat výhodnou úrokovou sazbu, dobu splatnosti v rozmezí 12 až 96 měsíců. Můžete mít jednu či až 10 různých půjček. Důležité je, pokud úvěry jsou řádně spláceny v jiných bankách minimálně 4 měsíce. Při konsolidaci si přizpůsobíte měsíční splátku, splatnost půjčky, den splátky či den splátky jistiny odložíte, můžete v mtomto případě až o 6 měsíců.

Vyřízení, vedení, předčasné splacení a mimořádné splátky jsou zdarma. Požádat o konsolidaci může osoba starší 18 let věku. Zažádat lze prostřednictvím obchodního místa a přinést si s sebou platný občanský průkaz. Další variantou je podání online žádosti a podepsání smlouvy na pobočce. V případě stávajícího klienta je možný podpis v internetovém bankovnictví. Nebo je možné zavolat zákaznickou linku a prostřednictvím operátora podat žádost.

Konsolidace může vyřešit vaši obtížnou životní situaci po finanční stránce, ale musíte myslet při nastavení parametrů tak, abyste byli schopni řádně a pravidelně splácet. Mějte na paměti, že pokud si dobře vyberete banku, získáte jisté výhody a ušetříte.

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Obujte se do toho! Vyrazte za zážitkem ze svého 1. běžeckého závodu

Obujte se do toho! Doběhněte si pro zážitek ze svého 1. běžeckého závodu

Nazujte běžecké boty a rozběhněte se. Pro radost z pohybu. Pro zážitky. Pro lepší formu i postavu. Nebo třeba proto,...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

5 trendy sedaček, které rozzáří váš interiér

Sedačka Sammy se hodí do velkých obývacích pokojů.

Chystáte se obléct svůj obývací pokoj do nového designu? Mrkněte se na trendy sedačky, které váš interiér doladí,...

Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory

Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory

Ať již přemýšlíte, kam dát studovat svého potomka, až skončí základní školu, či byste si sami chtěli rozšířit vzdělání,...

Obujte se do toho! Vyrazte za zážitkem ze svého 1. běžeckého závodu

Obujte se do toho! Doběhněte si pro zážitek ze svého 1. běžeckého závodu

Nazujte běžecké boty a rozběhněte se. Pro radost z pohybu. Pro zážitky. Pro lepší formu i postavu. Nebo třeba proto,...

Další z rubriky

Efektivní a snadné řešení nabízí konsolidace. Vše, co musíte vědět

Efektivní a snadné řešení nabízí konsolidace. Vše co potřebujete vědět

Velmi snadno a také čím dál častěji nastává situace, kdy jedna domácnost má více půjček s různě vysokými splátkami a...

Bohemia Energy se zasazuje o větší ochranu spotřebitelů

Bohemia Energy se zasazuje o větší ochranu spotřebitelů na energetickém trhu

Etický kodex podle doporučení ERÚ, ověřovací hovory, přehled o prodejcích nebo ochrana seniorů nad 75 let. To jsou...

5 věcí, na které byste si měli dát pozor předtím, než zažádáte o úvěr

5 věcí, na které byste si měli dát pozor předtím, než zažádáte o úvěr

Česká národní banka neustále zpřísňuje pravidla týkající se poskytování půjček a úvěrů. V současné době jsou na...

O2 CR: T-Mobile od září nabídne nové tarify včetně neomezených dat

O2 CR: T-Mobile od září nabídne nové tarify včetně neomezených dat

Kurzy.cz T-Mobile představil novou nabídku tarifů, které celkově zlevňují a poskytují více služeb, včetně nových datových balíčk...

Najdete na iDNES.cz