Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Filharmonie Brno pořádá nejen koncerty, ale i zábavu pro děti

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přemýšlíte, co podniknout s rodinou a přáteli? Vydejte se za kulturou! Filharmonie Brno láká na festivaly a koncerty. Na své si přijdou i vaše děti, pro které Filharmonie pořádá tvořivé dílničky a prázdninové hudebně-výtvarné kurzy.

Filharmonie Brno dětem | foto: Filharmonie Brno

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tradice brněnské filharmonie sahá až do 70. let 19. století, kdy v Brně začal mladý Leoš Janáček usilovat o vznik českého symfonického orchestru. Dnešní Filharmonie Brno odehrála svůj první koncert 1. 1. 1956, v letošním roce tedy slaví své 61. výročí.

Více než stočlenný orchestr hraje na festivalech a v koncertních síních celého světa. Spolupracuje s proslulými dirigenty a hvězdnými sólisty. Filharmonie Brno je předním organizátorem hudební sezóny v Brně, aktivním festivalovým pořadatelem a kreativním lídrem orchestrální dramaturgie.

Filharmonie Brno

Filharmonie Brno

Dechberoucí koncerty

Filharmonie Brno láká ve své 61. sezoně na 12 koncertních cyklů a sérii 6 mimořádných koncertů. Z důvodu rekonstrukce probíhá v Janáčkově divadle pouze jeden ze dvou stěžejních filharmonických cyklů s názvem Filharmonie v divadle. Druhý byl pro tuto sezónu umístěn do Besedního domu a byl přejmenován na Filharmonie doma I.

V sezonní nabídce naleznete také oblíbený koncert pro nastávající rodiče - Mozartův efekt. Mimořádný koncert filharmoniků ve spolupráci s muzioterapeutkou vychází z výsledků průzkumu o příznivém vlivu vhodné hudby na vývoj lidského plodu v mateřském těle. Jako Mozartův efekt se označuje schopnost člověka pamatovat si pozitivní emoční zážitky již od prenatálního stavu. Koncert tak oslovuje i zatím nenarozené děti.

Na koncertě

Na koncertě

Přehledný kalendář koncertů najdete na stránkách Filharmonie Brno. Nepodařilo se vám najít abonentní řadu podle svých představ, nebo vás láká v každém cyklu jeden koncert? Sestavte si sezonu na míru! Ať už preferujete koncerty se sólisty, soudobou hudbu nebo skladby mistrů z dávných dob, z nabídky Filharmonie Brno si určitě vyberete, co je vašemu srdci nejbližší. Od tří koncertů navíc šetříte na každé vstupence.

Tradiční a oblíbené festivaly

Filharmonie právě pořádá již 26. ročník tradičního Velikonočního festivalu duchovní hudby, který se bude konat ve dnech 9. až 23. dubna v šesti brněnských kostelech.

Velikonoční festival duchovní hudby

Velikonoční festival duchovní hudby

V období května a června se můžete těšit na mimořádný projekt Mozartovy děti, který se každoročně uskutečňuje v režii Filharmonie Brno ve spolupráci se ZUŠ Smetanova v Brně. Projekt podporuje rozvoj hudebního talentu a muzikantských dovedností dětí a snaží se rozvinout jejich vztah nejen ke klasické hudbě.

V letních měsících Filharmonie Brno pořádá tradiční Mezinárodní hudební festival Špilberk, který láká na spojení podmanivého prostředí stejnojmenného hradu se symfonickou hudbou.

Fotogalerie

Jednou za dva roky pak Brno ožívá Moravským podzimem. Letos se program propojí i s Expozicí nové hudby (6. - 28. října 2017). V souladu s jeho pracovním názvem ®evoluce se bude zabývat otázkou, co je nebo by mohla být v hudbě revoluce, popř. evoluce, ať už to bylo před 450, 300, 100 nebo 50 lety,“ přibližuje dramaturg Filharmonie Brno Vítězslav Mikeš.

Filharmonie Brno pro děti

Filharmonie Brno myslí také na ty nejmenší příznivce hudby. O jarních prázdninách 13. – 15. 3. 2017 pořádá hudebně-výtvarný kurz Vítání jara. Děti přivítají jaro zpěvem, pohybem a výrobou vlastních výtvarných rekvizit, pak vše předvedou rodičům na besídce.

Další prázdninové kurzy pro děti a dílničky najdete na facebookových stránkách Filharmonie Brno Dětem nebo na www.filharmonie-brno.cz. Chystají se jako každoročně i na letní prázdniny.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Rezidence Sakura skupiny T.E se probojovala mezi 16 nejlepších staveb světa v kategorii Residential – Future Project...

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Jen málokdo z nás si libuje v komunikaci se státní správou. Úředníci bývají často přehlceni a na jejich odpověď se...

Přechod na DVB-T2 můžete vyřešit snadno. S O2 TV získáte plno výhod

Přechod na DVB-T2 můžete vyřešit snadno. S O2 TV získáte plno výhod!

Televizní vysílání čekají dramatické změny, na které se můžete připravit s předstihem.

Nová válcovna slibuje bezodpadovou výrobu podlahovin i pracovní místa

Nová válcovna za 1,4 miliardy slibuje bezodpadovou výrobu podlahovin

Společnost Fatra pokračuje v realizaci výstavby nové válcovny. Od listopadové prohlídky staveniště se mnohé změnilo a...

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

Těšit se můžete i na větší množství sportu.

Další z rubriky

Dobrý zaměstnanec nad zlato? Vychovejte si schopné řemeslníky podle svého

Duální vzdělávání, tedy systém spolupráce mezi odbornými školami a firmami je v...

Sháníte kvalitní zaměstnance pro vaši firmu? Jak získat dobré řemeslníky, aniž byste je museli shánět v zahraničí nebo...

Hledáte ubytování v Brně? Penzion Integrity předčí vaše představy

Hledáte ubytování v Brně? Penzion Integrity předčí vaše představy

Chystáte se do Brna a poohlížíte se o příjemném ubytování, kde budete mít klid na spaní a zároveň se odtamtud snadno...

Vracíme se do doby, kdy uzení bývalo potěšením

Kaiser Company

Léta uniformního komunistického jídla vystřídaly porevoluční šmejdy a konečně se nám na stůl dostává něco dobrýho....

Najdete na iDNES.cz