Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Filharmonie Brno láká na Velikonoční festival duchovní hudby

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Hudební pouť brněnskými chrámy patří ke každoročnímu koloritu brněnské kulturní scény. Tradiční Velikonoční festival duchovní hudby pořádá Filharmonie Brno a konat se bude ve dnech 9. až 23. dubna v šesti brněnských kostelech.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Filharmonie Brno láká na Velikonoční festival duchovní hudby | foto: Filharmonie Brno

Vznik festivalu se datuje do roku 1992 a jde o vůbec první festival svého druhu v České republice. Reaguje na stálý zájem posluchačů o koncerty duchovní hudby tematicky spjaté s liturgicky významným obdobím Velikonoc. Letošní ročník festivalu se bude nést v duchu téma Svědectví.

Velikonoční festival duchovní hudby zůstává ve středoevropském měřítku ojedinělým mezinárodním projektem věnovaným výhradně duchovní hudbě s akcentací na objevnou a zajímavou dramaturgii a na vynikající interpretační výkony.

Filharmonie Brno láká na Velikonoční festival duchovní hudby

Co přinese letošní Velikonoční festival duchovní hudby?

Jeden festival, 6 koncertů, 6 chrámů a temné hodinky. Tak by se dal jednoduše shrnout 26. ročník. Mimo jiné zazní Matoušovy pašije od J. S. Bacha, Kutavičiusovy Brány Jeruzaléma nebo Mendelssohnovo slavné oratorium Paulus (sv. Pavel). Milovníci zvuku varhan se pak můžou těšit na varhanní koncert Jana Šprty.

Svatý týden neboli pašijový týden je významné období Velikonoc, ve kterém si připomínáme poslední týden Ježíšova pozemského života, jeho smrt na kříži a vzkříšení. Začíná Květnou nedělí, svátkem, jenž je odvozen od květů, jimiž bývají vyzdobeny kostely a které mají připomínat palmové větve. Těmi lid vítal Ježíše. Touto nedělí vždy Velikonoční festival duchovní hudby začíná. Letos se tak stane v kostele sv. Janů v Minoritské ulici, kde zazní již zmíněné Matoušovy pašije.

Filharmonie Brno láká na Velikonoční festival duchovní hudby

Temné hodinky festivalu aneb Koncerty při svíčkách

Součástí festivalu jsou kromě tradičních koncertů také tenebrae neboli temné hodinky (koncerty při svíčkách) v závěru svatého týdne. Letos na středeční program renesančních lamentací v podání slavného belgického souboru Graindelavoix v kostele sv. Jakuba navazují čtvrteční (pašijová rozjímání F. A. Míči) a páteční temné hodinky (Stabat Mater J. K. Vaňhala) v jezuitském chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Začátky koncertů vždy ve 21 hodin.

Filharmonie Brno

Tradice brněnské Filharmonie sahá až do 70. let 19. století, kdy v Brně začal mladý Leoš Janáček usilovat o vznik českého symfonického orchestru. Dnešní Filharmonie Brno odehrála svůj první koncert 1. 1. 1956, v letošním roce tedy oslaví své 61. výročí.

Fotogalerie

Více než stočlenný orchestr hraje na festivalech a v koncertních síních celého světa. Spolupracuje s proslulými dirigenty a hvězdnými sólisty.

Filharmonie Brno je předním organizátorem hudební sezóny v Brně, aktivním festivalovým pořadatelem a kreativním lídrem orchestrální dramaturgie.

Zažijte Velikonoce na vlastní poslech a užijte si jedinečné koncerty v krásných prostorách brněnských chrámů.

Více informací najdete na www.filharmonie-brno.cz a Facebooku Velikonoční festival duchovní hudby.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Knihkupectví Barvič a Novotný na České ulici v Brně čeká od 9. července do 12.­...
Knihkupectví Barvič a Novotný čeká rekonstrukce

Po jednadvaceti letech se tradiční brněnské knihkupectví Barvič a Novotný v České ulici dočká kompletní obnovy svého interiéru.  celý článek

V Hatích zažijete v sobotu 23.9. hollywoodský sen.
V Hatích zažijete v sobotu 23.9. hollywoodský sen

Takovou možnost nabízí největší muzeum jukeboxů na světě Terra Technica v nákupním a zábavním areálu Excalibur City v Hatích u Znojma. Na více než 8500 m2...  celý článek

Operace šedého zákalu je prevencí stařecké demence.
Operace šedého zákalu je prevencí stařecké demence

Jsem už starý, nic nepotřebuju, nějak už dožiju. Slyšeli jste i vy podobnou větu z úst vašich rodičů nebo prarodičů? V pokročilém věku, bohužel, stále nebývá...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.