Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Festival otevřených sklepů je příležitostí pro romantiky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přemýšlíte o tom, kde strávit první slunečné víkendy a při tom si užít trochu romantiky? Na prvním letošním Festivalu otevřených sklepů na Znojemsku máte ideální možnost. Půvabné prostředí znojemských vinic, tajemného podzemí a doposud veřejnosti uzavřených sklepů má jedinečné kouzlo, které si tu nejlépe užijete se sklenkou vína v ruce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Festival otevřených sklepů - Cimbálka | foto: Partnerství, o.p.s.

A Festival otevřených sklepů nabízí vše dohromady. Zvláště znojemský podzemní labyrint, do něhož vás mimo jiné festival 17. a 18. dubna zavede, je místem plným tajemství, které patří k unikátním historickým památkám v rámci celé střední Evropy.

Více jak pět set let starý čtyřpatrový systém podzemních chodeb a sklepů je dlouhý téměř 27 km a auru tajemna spoluvytváří příběhy, které mimo jiné na festivalu uslyšíte.

Pravá romantika jižní Moravy se ale skrývá ve sklepech místních vinařů

Několik staletí zde pracují generace vinařských rodin a vinné sklepy jsou neoddělitelnou součástí jejich historie. Třicet z nich vám během festivalového víkendu otevře své dveře a odhalí svá tajemství. Do některých z těchto sklepů se zatím veřejnost neměla možnost vůbec podívat. Jejich majitelé jsou totiž tradičními malovinaři, kteří vyrábějí víno jen pro své okolí a dveře svých sklepů téměř neotvírají. Výjimkou bude právě Festival otevřených sklepů.

Pokud máte raději podzimní romantiku můžete vyzkoušet festival i v podzimních barvách. Festival otevřených sklepů totiž 13. a 14. listopadu doputuje na Kyjovské Slovácko, které je jedinečným místem pro každého, kdo netouží po romantice v kašírovaných kulisách. Tradice písniček, muzik, sklepů a krojů je zde totiž pevnou součástí každodenního života.

Festival otevřených sklepů - vinné sklepy

Jaro 2010 na Znojemsku

17. a 18. dubna bude centrem festivalového dění unikátní prostředí Louckého kláštera ve Znojmě. Zde návštěvníci obdrží festivalový startovní balíček (skleničku, tašku, kupony na odběr lahvových vín a festivalového průvodce s informacemi o programu, vinařích a festivalové dopravě) a také první dávku kouzla Znojemska v podobě ochutnávky znovínských vín, muzea vinařských řemesel a prohlídky této unikátní památky hospodářského a duchovního rozmachu Znojemska.

Z Louckého kláštera pak budou návštěvníci moci pokračovat (s využitím bezplatné dopravy) za dalšími zajímavostmi festivalu a degustacemi ve sklepech v Šatově, Dobšicích, Hnanicích a Novém Šaldorfu, ale také v prostředí Znojemského podzemí.

Festival otevřených sklepů - Vinohrad

Kromě známých vinařství a jejich vín je čekají osobitá vína malovinařů, cimbálky a dětské cimbálky ve sklepech a sklepních uličkách, blues trio, ukázka střelných zbraní z pohnuté doby Napoleona I., keramická dílna, agroturistické programy, prohlídka legendami opředeného kostela v Hnanicích, jedné z nejlepších viničních tratí ve střední Evropě na Šobesu, nebo unikátních škrábaných pískovcových sklepů a neuvěřitelného Malovaného sklepa v Šatově (více o programu na www.otevrenesklepy.cz).

Výběr z celého spektra příležitostí závisí jen na návštěvnících a jejich volbě.

Podzim 2010 na Kyjovsku

Logo Festival otevřených sklepů 13. a 14. listopadu přivítá účastníky festivalu Kyjovské Slovácko. Kromě aktuálních svatomartinských vín nabídne ta nejlepší vína Slovácké vinařské podoblasti a specifické tradice této části Moravy. Aktuální program bude k dispozici v pozdním létě na www.otevrenesklepy.cz.


Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Jak si pojistit poklidnou dovolenou?

Jak si pojistit poklidnou dovolenou?

Před odjezdem do zahraničí je vždycky spousta věcí, co je třeba zařídit. A čím více osob vyráží na cesty, tím musí být...

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Toužíte po exotické dovolené, ale stačí vám k odpočinku třeba jen pár dní a nechce se vám za dovolenou pro celou rodinu...

Na dovolenou s obytným vozem

Na dovolenou s obytným vozem

Ať už vás láká dobrodružné toulání po Evropě nebo upřednostňujete poklidnou rodinnou dovolenou u vody, obytný vůz či...

Najdete na iDNES.cz