Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fermacell a modulová výstavba školek - výhodné a rychlé řešení

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
I v jiných evropských zemích se staví podobně jako u nás nové byty, do nichž se stěhují rodiny s malými dětmi, které hledají místo ve školce. Školek je však nedostatek a odmítání nových dětí běžnou praxí. Pomocí může být modulová výstavba, při níž se modulární domy postaví na potřebné místo a časem se přemístí jinam.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Modulární domy - výhodné a rychlé řešení | foto: Fermacell

Je jasné, že spoléhat se na soukromé investory není možné. I oni mají kapacitu plnou a velmi málo lidí si může dovolit platit až deset tisíc korun měsíčně za každé dítě.

Dobrým příkladem nám mohou být západoevropské země, zejména Německo. Tam inspirovala místní samosprávy modulová výstavba a nové školky staví právě touto moderní technologií výstavby.

Základem modulové výstavby jsou sice "jen" kontejnery, ale uvnitř školky to vidět není a i exteriér lze řešit velmi vkusně. A navíc jim nové modulární domy často staví české firmy, které na poptávku po levných a rychlých stavbách (kromě škol a školek také administrativní a správní budovy, ale i stadiony, centra služeb apod.) v Evropě hbitě zareagovaly a dnes dodávají a staví na klíč v Německu, Holandsku a řadě jiných zemí.

Modulární stavby 5

Modulární domy a jejich výhody

Modulární domy se postaví tam, kde je problém s místy a když tento problém pomine, tak se budova přemístí na jiné místo, kde je tento problém aktuální. Na rozdíl od českého způsobu, kdy se zdlouhavě staví zděné budovy a děti se potom sváží z širokého okolí.

Modulární stavby 4Přitom doba, po kterou probíhá modulová výstavba, není delší než jeden měsíc a modulární mateřské školky a školy mají navíc tu výhodu, že mají stejné mechanické vlastnosti jako standardní výstavba a z hlediska tepelné izolace jsou na tom ještě lépe.

A to se přitom nejedná o žádné náhradní řešení, ale o plnohodnotnou budovu, vyhovující všem platným normám a požadavkům. Cena takto vystavěné mateřské školy se pohybuje o 15 až 30 % výhodněji v porovnání s klasickou výstavbou. Modulová výstavba je navíc o 75 % rychlejší než výstavba klasická.

modulová výstavba 2

Proč právě modulová výstavba?

Na trhu je několik výrobců modulárních systémů a pro zasvěcené není žádnou novinkou, že ti největší jsou ze Zlínského kraje – stačí zmínit Fagus ze Slušovic, Algeco ze Starého Města či firmu Koma Modular Construction z Vizovic.

Všechny zmíněné společnosti využívají ve svých modulech sádrovláknité desky FERMACELL. Modulová výstavba se uplatňuje díky výhodám jako jsou výstavba na klíč během krátké doby v dohodnutém termínu za výhodnou pevnou cenu, individuálnímu řešení a využití ověřených a certifikovaných materiálů. Těmto kritériím materiály FERMACELL plně vyhovují.

Modulární stavby 6

Modulová výstavba není v Evropě žádnou popelkou a za svůj úspěch vděčí zejména rychlosti výstavby, malému zatížení v okolí stavby a vysoké variabilitě.

Dodavatelé modulárních domů nabízí i možnost financování formou pronájmu na potřebné období, jednoduchá je i demontáž nebo přestavba pro případ, kdy již školka nebude potřeba a naopak bude chybět zdravotnické středisko nebo centrum pro seniory.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Korea a Česko prohlubují během olympiády vztahy

Korea a Česko prohlubují během olympiády vztahy

Korea a Česko dále prohlubují strategické partnerství uzavřené v roce 2015. Při příležitosti olympiády v Pchjočchangu...

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Každý majitel společnosti, dobrý manažer či personální dávno pochopil, že za úspěšnými projekty a bohatstvím firem...

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Najdete na iDNES.cz