Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Exotika, oslavy Nového roku v dubnu a 26. století. Kde? V Thajsku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Do Thajska se jezdí za horkem, sluníčkem a koupáním v průzračném moři, jehož teplota je často vyšší než teplota vzduchu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chiang-Mai Mae Sa sloni tabor | foto: Čedok a.s.

Ale také za panenskou exotickou přírodou, úchvatnými chrámy, všudypřítomným Buddhou, horskými kmeny, posvátným bílým slonem, vyhlášenou thajskou kuchyní a masážemi. Jak při jedné cestě poznat co nejvíce a o nic se neochudit, nepřijít o zážitky a zároveň se učit umění "sanuk"? Odpověď hledejte u zkušených cestovatelů - CK Čedok.

Thajsko: pestrá paleta možností a zážitků

Pro letošní rok můžete vybírat z množství pobytových i poznávacích zájezdů. Po období dešťů voda opadla, záplavy jsou minulostí a nízké ceny zájezdů do Thajska opět rozhýbaly cestovní ruch. Čím dál tím více Čechů míří na exotické pláže Thajska.

Chiang-Mai vesnice Karenu

Tropické ostrovy  jižního Thajska s návštěvou Bangkoku či okruh severním Thajskem s výletem na řeku Kwai?
Stačí vybírat. A mít na paměti "sanuk", který Thajci tak milují. Proč se nepřiučit umění užívat si pohodu a radovat se. Kdy jindy začít než na dovolené!

Byla by škoda nevyužít všech možností, které dovolená v Thajsku nabízí, a nakombinovat je v nezapomenutelný zážitek.
Do mozaiky určitě patří moře, sluníčko. Zdejší pláže jsou překrásné a světoznámé, ale záleží na tom, co si konkrétně představujete.

Thajsko nabízí jak rušné pláže s nabídkou vodních sportů a hektickým nočním životem, tak i "nedotčené" rajské pláže na ostrovech, jejichž jména jste dosud neslyšeli. Zatímco pláže Pattayi či některé pláže Phuketu jsou využity do posledního místa, v oblasti Krabi, Phi Phi, Ko Lanta, Ko Samui, Ko Chang či Ko Samet je turistů méně.

Buddhistické chrámy i nejkrásnější přírodní scenérie světa

A přidávejme  do mozaiky další kamínky. Bangkok - thajská metropole plná kontrastů: z vody trčí chatrče a tradiční "domečky pro duchy" na dohled moderních výškových budov a prosklených bank.  Thajci mu neřeknou jinak než Khrung Thep, "Město Andělů". Je to jen zkrácený název, plný má úctyhodných jednadvacet slov a je zapsán jako nejdelší název města v Guinessově knize  rekordů.

Krabi Vylet do Tygri jeskyne

Nezapomenutelný je tu Královský palác i dechberoucí buddhistické chrámy, další části mozaiky. Namátkou: Wat Pho (nejstarší chrám v Bangkoku ze 16. století, Chrám ležícího Buddhy) se pyšní sochou Buddhy 46 x 15 m, s chodidly vykládanými perletí, Wat Traimit (Chrám Zlatého Buddhy) s 5,5 tuny vážící sochou Buddhy z 18 karátového zlata či Wat Phra Kaeo (1784) s nefritovou soškou, jež je symbolem Thajska.

Nebo Kanchanaburi, město s legendárním "mostem přes řeku Kwai" ležící 130 km severozápadně od Bangkoku. Proti proudu řeky tu objevíte úchvatnou přírodu s množstvím vodopádů a jeskyní, vesměs začleněných do národních parků. V okolí řeky i přímo na ní byla vybudována řada turistických resortů, hotelů a raftelů (plovoucích hotelů). Jsou zde menší výcviková střediska slonů a možnost plavby na vorech.

Jet do Thajska a vynechat některý z ostrovů by byl hřích

Ko Chang (Sloní ostrov), druhý největší ostrov Thajska a hlavní z celkem 52 ostrůvků, které jsou od roku 1982 Mořským národním parkem Mu Ko Chang, leží v provincii Trat na východním pobřeží Thajského zálivu.

Pokud je vaší vášní potápění, určitě si zamilujete Ko Tao (Želví ostrov) s viditelností ve vodě až 25 metrů. Optimální podmínky k prozkoumávání podmořského světa tu jsou v dubnu až červnu, září a říjnu.

Do paměti se vryje i provincie Krabi, která má jedny z nejkrásnějších přírodních scenerií světa. Do moře zanořená krasová plošina vyčnívá z průzračné vody v podobě stovek bizarních útesů a ostrůvků se skalními převisy s prastarými krápníky, tunely a jeskyněmi. A návdavkem jsou úchvatné pláže.

Krabi vylet na ostrovy Tup Si Poda Chicken

Thajsko a požitky

Odjet z Thajska a vynechat proslulé plážové letovisko Pattaya? Nemožné! Leží 145 km jihovýchodně od Bangkoku a nabízí mnohé: celoročně teplé moře i vzduch, exotiku, ruch, prodejný sex a nepřeberné množství zábavy i restaurací (thajských, čínských, indických, německých, italských či amerických).

Noční vyžití zaručují kluby, bary, go-go bary, kabarety s travesti show (např. Alcazar či Tiffany´s) a diskotéky, z nichž laserové Palladium pojme pět tisíc návštěvníků. Pattaya dále nabízí vodní sporty, výlety i výletní plavby, golf, bowling nebo paintball a nákupy.

A samozřejmě thajské masáže. Turistům nabízí fyzickou úlevu a zážitek, pro Thajce má duchovní rozměr a je každodenní součástí života. Podstatou tradiční thajské masáže je ovlivňování "energetických toků", jimiž proudí lidským tělem životní energie, tisknutím tlakových bodů a chiropraktickým cvičením s klouby. Cílem je nastolení tělesné i duševní rovnováhy a nabuzení životní energie.

Ochutnejte z thajského menu zážitků a prožijete nezapomenutelnou dovolenou.
Podrobnosti o možnostech poznávání Thajska i dalších destinací, katalogy pobytových a poznávacích zájezdů pro sezonu 2012 najdete na stránkách www.cedok.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Toužíte po exotické dovolené, ale stačí vám k odpočinku třeba jen pár dní a nechce se vám za dovolenou pro celou rodinu...

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Jednodenní pracovní cesta, víkendový pobyt či týdenní dovolená za hranicemi České republiky by se cestovatelům mohla...

Alitalia: zimní síť 2017 - 2018

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Díky své skvělé síti poskytuje Alitalia kompletní pokrytí Itálie a nabízí přímé lety do hlavních evropských měst,...

Najdete na iDNES.cz