Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Exotická dovolená 2016: léčivý balzám pro tělo i duši na dosah

Komerční sdělení   11:01aktualizováno  11:01
Velké dálky byly už od dob zámořských objevů něco tajemného a okouzlujícího, co lákalo cestovatele opustit rodný dům a pustit se do neznáma. Moderní doba umožňuje dobrodružné povaze člověka vydat se kamkoliv a kdykoliv. Cestovní agentura Zájezdy.cz je ideální průvodce pro vaši exotickou dovolenou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dominikánská republika | foto: Zájezdy.cz

Sezóna dovolených na vzdálenějších místech planety je v plném proudu po celý rok, ale právě v létě se nejvíce zájemců o nevšední zážitky dostane k možnosti někam se podívat. Nejoblíbenějšími cíli exotických dovolených jsou Spojené arabské emiráty, Dominikánská republika, Kuba a Thajsko. Vyberte si vysněnou dovolenou s vůní exotiky na webu Agentury Zájezdy.cz.

Exotika láká stále více českých turistů

Meziroční růst zájemců o exotickou dovolenou je značný, podle dostupných statistik asi pětinový. Nejvíce roste obliba zájezdů v létě. Zatímco až doposud byly exotické cesty výsadou zejména zimního období, stále více turistů se vydává poznávat daleký svět právě v nejteplejší části roku. Důvodem je častá vyprodanost atraktivních zájezdů do Středomoří, lidé navíc tyto destinace už poměrně dobře znají.

Thajsko, Krabi

Thajsko, Krabi

S ohledem na tropické klima většiny exotických cílů dovolené je nutné předem se informovat o podmínkách v místě pobytu. Středoevropan sice například loni zažil vytrvalá horka, ale kombinace horka a vysoké vlhkosti vzduchu je ještě o třídu větší zátěž pro lidský organismus. Spojené arabské emiráty problém řeší plošným zaváděním klimatizací ve všech budovách.

Nejvíce populární exotické destinace

Spojené arabské emiráty, Dubai

Spojené arabské emiráty, Dubai

Čeští turisté se nejvíce zajímají o Spojené arabské emiráty. Oáza moderního světa v poušti má své nesmazatelné kouzlo a je velkým lákadlem zejména pro mladé cestovatele. Hlavní město Dubai je samostatný svět plný nej, která ani nelze všechna vyjmenovat. Vévodí jim nejvyšší budova světa Burdž Chalífa. Na druhém místě je nádherná Dominikánská republika. Nabízí překrásné pláže s bílým pískem a tyrkysovým mořem. Přírodní bohatství země je nedocenitelné.

Dalšími nejvíce vyhledávanými destinacemi jsou Kuba a Thajsko. Největší ostrov Karibiku neláká jen na tradiční pozlátka jako doutníky nebo rum. Je to exkluzivní destinace s nádhernými sněhobílými plážemi a smaragdovým mořem. Dálný východ je zase pozoruhodným klenotem tropické přírody. Malebné pláže, okouzlující hory s pralesem, monumentální památky a kosmopolitní Bangkok, to je jenom část největších thajských předností.

Ostatní cíle, které jistě stojí za pozornost

Srí Lanka

Srí Lanka

Není překvapením, že velmi populární jsou následně ostrovní říše Mauricia, Malediv, Srí Lanky, Kapverd a Bali. Na ostrovech je vždy něco magického navíc, zvlášť pro kontinentálního Středoevropana. Všechny z ostrovních destinací nabízí nádherné až dechberoucí pláže. Hotelové resorty jsou připraveny i na tu nejnáročnější klientelu a disponují všemi potřebnými službami.

Mimo ostrovní svět zajímá české turisty africká Tanzanie. Země na svém území nabízí především krásu nedotčené divočiny v chráněných územích, kam se jezdí na dobrodružná safari. Kromě oblastí plných zvěře potěší zájemce o vysokohorské túry výstup na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro. Milovníci moře a krásných pláží dají případně přednost pobytu na ostrově Zanzibar.

Využijte prověřených služeb cestovní agentury Zájezdy.cz a zažijte v daleké exotice nejkrásnější okamžiky svého života.

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Rekuperace tepla: obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Rekuperace tepla – obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Opětovným využitím odpadového teplého vzduchu či vody může váš podnik snížit náklady na teplo téměř o polovinu. V...

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Ošetření krevní plazmou je jedním z mála skutečně účinných, trvalých a cenově dostupných zákroků na podporu růstu...

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Čtyřicet týdnů plných emocí, nových situací a také zařizování před narozením miminka. Začíná zcela nová etapa v životě...

Najdete na iDNES.cz