Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Exekuce nemovitosti: I na exekuci se lze chytře připravit. Stačí vědět, jak na to...

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Problém exekucí se týká stále většího počtu lidí. Jednou může dostihnout i vás. Je proto dobré vědět, jak během ní postupovat co nejlépe.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

I na exekuci se lze chytře připravit. Stačí vědět, jak na to… (Ilustrační snímek)

I na exekuci se lze chytře připravit. Stačí vědět, jak na to… (Ilustrační snímek) | foto: iDNES.cz

V dnešní době se dost často setkáváme s pojmem exekuce a dalších pojmů s ní spojených jako např. dražba nemovitosti, exekuční prodej nemovitosti či insolvenční řízení. Mnoho z nás se setkalo s podobným řízením, ať už vědomě či nevědomky. 

Ve zlomku případů se jedná o exekuci na plat, v dalších mnoha řízeních exekutorský úřad zmrazí účet povinného a v neposlední řadě převážná většina těchto řízení je vázána k vlastnictví nemovitostí, jelikož jejich databáze, to znamená katastrální úřad, je může běžně zapisovat a omezit tím manipulaci s převodem vlastnictví, v tomto případě je v krajní variantě, při neschopnosti splácet, nejlepším řešením prodej nemovitosti. 

I na exekuci se lze chytře připravit. Stačí vědět, jak na to…

I na exekuci se lze chytře připravit. Stačí vědět, jak na to…

V tomto článku bych se chtěl nejvíc věnovat exekučním řízením vedených na listech vlastnictví u katastrálních úřadů. V dnešní době se obchod s pohledávkami natolik rozběhl, že exekuční řízení je vedeno téměř na každé sedmé obytné nemovitosti. 

Jako majitel realitní kanceláře, jsem došel k myšlence, jak tuto problematiku skloubit s mojí profesí. V podstatě se jedná o efektivní spolehlivou nabídku, která může pomoci spoustě lidem s problémem exekučního řízení. 

Mojí myšlenkou je zachránit poměrnou část kupní ceny povinného před případnou dražbou nemovitostí. Běžný způsob vymožení pohledávky je takzvaná veřejná dražba nemovitosti, se kterou bohužel v mnoha případech veřejnost obeznámena není. 

Příslušný dražitel nechá nemovitost odhadnout. Poté draží formou ocenění běžného stavu, což se dost často odlišuje od možné prodejní ceny, takzvané ceny tržní, což může být v mnoha případech i třetina z celé kupní ceny nemovitosti. 

Pro představu uvádím příklad: Povinný dluží v pohledávkách exekutorovi 100 tisíc korun, má byt v hodnotě jeden milion korun, exekutor stanoví dražební cenu na 600 tisíc korun, ve většině případů vyhrává příklep nejnižší nabídky a povinnému zbude po odečtení dluhu 500 tisíc korun. 

Kontakt:

Reality Čermák Tel: 607 253 317 E-mail: info@reality-cermak.cz www.reality-cermak.cz

I na exekuci se lze chytře připravit. Stačí vědět, jak na to…

Prostřednictvím spolupráce s námi bude vypadat příkladná situace takto: My nabídneme byt budoucímu kupujícímu za cenu 900 tisíc (přizpůsobíme cenu rychlému prodeji) s tím, že po odečtení provize 50 tisíc a dluhu pro exekutora zbude povinnému 750 tisíc korun. 

V mnoha případech se jedná i o daleko dražší nemovitosti, kde rozdíl v 

případném předběžném prodeji a nebo konečné dražbě nemusí činit jen 250 tisíc, jako u výše uvedeného případu. Proto je na každém, zda popřemýšlí v krajní variantě o případném prodeji, nebo nechá případ dojít až k dražbě. 

Nebojte se na nás nezávazně obrátit, jsme schopni vám pomoci.  

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Živou ulici zahájí pouliční divadlo v Mlýnské strouze.
Živou ulici zahájí pouliční divadlo v Mlýnské strouze

Multižánrový festival Živá ulice už tradičně začne divadelním blokem Za dveřmi je... divadlo. 6. ročník Živé ulice odstartuje v Mlýnské strouze. Těšit se...  celý článek

Řešíte prodej či pronájem nemovitosti? A s realitkou, nebo bez?
Řešíte prodej či pronájem nemovitosti? A s realitkou, nebo bez?

Ti z vás, kteří v poslední době řešili nebo řeší pronájem či prodej své nemovitosti, si zcela jistě pokládají následující otázku: „S realitkou, nebo bez?“. V...  celý článek

Pivní továrna láká na vlastní piva a kvalitní kuchyni.
Pivní továrna láká na vlastní piva a kvalitní kuchyni

Poblíž centra Plzně, jen pár kroků od katedrály svatého Bartoloměje, funguje od konce loňského roku druhý největší pivovar ve městě – Beer Factory s druhou...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.