Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Evropské společnosti mají spousty výhod. Češi v jejich zakládání vedou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Evropské společnosti mají mnoho výhod. Mohou za lepšími podmínkami přesídlit do kteréhokoliv státu EU bez přerušení provozu a mají lepší image než jiné formy podnikání. Češi teď vedou v jejich zakládání.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Evropská společnost – Societas Europaea – vám umožňuje snadno vstoupit na všechny trhy v Evropské unii | foto: SMART Office & Companies, s.r.o.

Česká republika patří k nejaktivnějším zemím při zakládání takzvaných Societas Europaea neboli evropských společností. K letošnímu březnu jich bylo v zemích evropské pětadvacítky zapsáno do rejstříku přes jedenáct set. Z toho téměř tři čtvrtiny připadají na Českou republiku a Německo.

První evropské společnosti začaly vznikat v roce 2005.  Na našem trhu začala tuto právní formu podnikání nabízet jako první v květnu roku 2007 společnost SMART Companies. Společnost SMART Companies se i v současnosti zabývá jak zakládáním, tak i následnou správou společností.

Evropské společnosti nabízí lepší podmínky i image

Důvodem k volbě právní formy evropské společnosti jsou výhody, které oproti akciovým společnostem či společnostem s ručením omezeným poskytuje. Jednou z hlavních předností je možnost přemístění sídla do jiného členského státu bez potřeby přerušení provozu společnosti.

V konečném důsledku mohou podnikatelé přemístěním společnosti dosáhnout lepších daňových podmínek nebo menší administrativní zátěže. Společnost se pouze začne řídit právním a daňovým systémem dané země. "Důležitá je i image a prestiž takové právní formy společnosti, která zvyšuje na důvěryhodnosti u zahraničních obchodních partnerů," vysvětluje Babůrková.

Mapa

Sídlo evropské společnosti můžete snadno přemístit do jakéhokoliv státu v EU.

Evropská legislativa povoluje pět způsobů založení evropské společnosti. V České republice je velmi oblíbený nákup předzaložených společností, tzv. ready-made společností. Hlavní výhoda spočívá v možnosti velmi rychlého vstupu do podnikání, využívání všech výhod právní formy evropských společností a soustředění se na vlastní podnikatelský zájem. O všechny ostatní záležitosti se postará prodávající firma na základě udělené plné moci.

Evropské společnosti se zakládají zatím nejvíce v Praze

V roce 2011 bylo v České republice založeno přes tři sta firem s právní formou evropské společnosti.  To představuje téměř dvojnásobný počet oproti roku 2010. Celkem jich již bylo v ČR založeno více než sedm set.

"K nejaktivnějším regionům patří Praha a Střední Čechy, s více než dvěma sty společnostmi, druhým nejaktivnějším regionem bylo Brno, které jich má přes šedesát," informuje obchodní manažerka SMART Companies Jana Babůrková.

vlajky

Podnikejte pohodlně na celém území Evropské unie

Kromě Německa a České republiky patří k aktivním zemím při zakládání evropských společností i Slovensko, Nizozemí, Velká Británie, Francie, Lucemburk, Rakousko a Kypr. Naopak v jižních členských státech Evropy se evropské společnosti téměř nezakládají. Nejvíce společností podniká v sektoru služeb, převážně se jedná o finanční nebo obchodní společnosti.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?
Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?

Poptávka po bankovních i nebankovních půjčkách roste. Faktem ale zůstává, že lidé často sáhnou po první nabídce, která se jim naskytne a ta nemusí být...  celý článek

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.