Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Evropské dny Slunce: podpora využívání obnovitelných zdrojů energie

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Evropské dny Slunce se budou v České republice konat podruhé. V řadě jiných zemí Evropy má však tento projekt mnohaletou tradici. Jednou z akcí bude sedmý ročník České fotovoltaické konference.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Slavnostní zahájení v Národním divadle | foto: Czech RE Agency

Evropské dny Slunce jsou již tradiční aktivitou na podporu využívání obnovitelných zdrojů energie. Ve většině států Evropské unie každoročně probíhají tisíce akcí, jichž se celkově účastní statisíce zájemců.

Evropské dny v ČR teprve podruhé

Evropské dny Slunce

V České republice se Evropské dny Slunce poprvé uskutečnily v loňském roce. Více než tři desítky akcí přímo navštívily téměř 2000 zájemců z řad odborné i laické veřejnosti. Výrazně větší počet však sledoval zprávy z jednotlivých akcí na webových stránkách projektu, na odborném portálu TZB-info a na zpravodajských webech, například Aktuálně. Na základě předběžného zájmu odhadujeme, že počet akcí i počet přímých účastníků bude v roce 2012 nejméně dvojnásobný.

Čestnou záštitu nad Evropskými dny Slunce v České republice převzal v roce 2011 PhDr. Ondřej Černý, generální ředitel Národního divadla, které získalo v roce 2010 ocenění Česká sluneční cena za opatření v rámci energetického managementu; mimo jiné jsou na střechách dvou budov instalovány fotovoltaické elektrárny.

Rovněž v letošním roce bude Národní divadlo jedním z nejvýznamnějších partnerů projektu Evropské dny Slunce, v jeho prostorách proběhne stejně jako loni úvodní tisková konference. 

Venkovní výstava vedle historické budovy

Venkovní výstava vedle historické budovy

Kdo vše organizuje?

Koordinátorem Evropských dnů Slunce v ČR je Czech RE Agency, o. p. s., nezisková organizace, která propaguje úspory, obnovitelné zdroje energie a trvalou udržitelnost.

Partnery projektu Evropské dny Slunce budou stejně jako v loňském roce vedle Národního divadla Česká fotovoltaická průmyslová asociace (CZEPHO), Česká společnost pro sluneční energii, Eurosolar.CZ a Liga Ekologických alternativ. O spolupráci s dalšími subjekty probíhá jednání.

Fotovoltaický systém na střeše provozní budovy

Fotovoltaický systém na střeše provozní budovy

Oficiálním mediálním partnerem Evropských dnů Slunce v České republice je i v roce 2012 odborný portál TZB-info, který je zároveň odborným partnerem projektu. Evropské dny Slunce v České republice v roce 2011 finančně podpořily firmy Schott Solar (generální partner), Solartec, Fronius a Soleg.

Řada dalších firem akci podpořila zapůjčením exponátů na solární výstavu u Národního divadla, dny otevřených dveří a dalšími aktivitami. Do akce se zapojily i vybrané technické vysoké školy pořádáním přednášek a exkurzí pro laickou i odbornou veřejnost.

Česká fotovoltaická konference

Letošní sedmý ročník se koná ve dnech 3. a 4. května 2012 v prostorách VUT Brno. Pozornost bude zaměřena na otázku energetické soběstačnosti na osobní, komunální a regionální úrovni a na synergické vazby s ostatními obnovitelnými zdroji.

Přestože jsme přesvědčeni, že v budoucím energetickém mixu bude hrát fotovoltaika dominantní roli, jsme si zároveň vědomi, že bez spolupráce s ostatními obnovitelnými zdroji se neobejde. Zároveň se bude konat vědecká část konference za účasti odborníků i studentů, kteří budou prezentovat aktuální výsledky vědeckého výzkumu v České republice a vybraných pracovišť v zahraničí.

Autor: Bronislav Bechník, Czech RE Agency, o. p. s.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Lité podlahy: Na co si dát pozor při jejich realizaci?

Lité podlahy: Na co si dát pozor při jejich realizaci?

Ať už jste si zvolili vinyl, koberec, dlažbu, nebo jinou podlahovou krytinu, základní však je vhodná volba a provedení...

Další z rubriky

Kremace zvířat aneb důstojný odchod člena rodiny

Krematorium zvířat Brno

Když pánové Bezděk a Foltýn v roce 2003 zakládali první krematorium zvířat v České republice, nebylo mnoho lidí, kteří...

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Objevujete? Objevte Baskicko!

Objevujete? Objevte Baskicko!

Baskicko je zemí skvělých kuchařů, horalů, rybářů a v poslední době také turistů. Máte-li plné zuby konvenčních...

Najdete na iDNES.cz