Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Evropské dny Slunce: podpora využívání obnovitelných zdrojů energie

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Evropské dny Slunce se budou v České republice konat podruhé. V řadě jiných zemí Evropy má však tento projekt mnohaletou tradici. Jednou z akcí bude sedmý ročník České fotovoltaické konference.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Slavnostní zahájení v Národním divadle | foto: Czech RE Agency

Evropské dny Slunce jsou již tradiční aktivitou na podporu využívání obnovitelných zdrojů energie. Ve většině států Evropské unie každoročně probíhají tisíce akcí, jichž se celkově účastní statisíce zájemců.

Evropské dny v ČR teprve podruhé

Evropské dny Slunce

V České republice se Evropské dny Slunce poprvé uskutečnily v loňském roce. Více než tři desítky akcí přímo navštívily téměř 2000 zájemců z řad odborné i laické veřejnosti. Výrazně větší počet však sledoval zprávy z jednotlivých akcí na webových stránkách projektu, na odborném portálu TZB-info a na zpravodajských webech, například Aktuálně. Na základě předběžného zájmu odhadujeme, že počet akcí i počet přímých účastníků bude v roce 2012 nejméně dvojnásobný.

Čestnou záštitu nad Evropskými dny Slunce v České republice převzal v roce 2011 PhDr. Ondřej Černý, generální ředitel Národního divadla, které získalo v roce 2010 ocenění Česká sluneční cena za opatření v rámci energetického managementu; mimo jiné jsou na střechách dvou budov instalovány fotovoltaické elektrárny.

Rovněž v letošním roce bude Národní divadlo jedním z nejvýznamnějších partnerů projektu Evropské dny Slunce, v jeho prostorách proběhne stejně jako loni úvodní tisková konference. 

Venkovní výstava vedle historické budovy

Venkovní výstava vedle historické budovy

Kdo vše organizuje?

Koordinátorem Evropských dnů Slunce v ČR je Czech RE Agency, o. p. s., nezisková organizace, která propaguje úspory, obnovitelné zdroje energie a trvalou udržitelnost.

Partnery projektu Evropské dny Slunce budou stejně jako v loňském roce vedle Národního divadla Česká fotovoltaická průmyslová asociace (CZEPHO), Česká společnost pro sluneční energii, Eurosolar.CZ a Liga Ekologických alternativ. O spolupráci s dalšími subjekty probíhá jednání.

Fotovoltaický systém na střeše provozní budovy

Fotovoltaický systém na střeše provozní budovy

Oficiálním mediálním partnerem Evropských dnů Slunce v České republice je i v roce 2012 odborný portál TZB-info, který je zároveň odborným partnerem projektu. Evropské dny Slunce v České republice v roce 2011 finančně podpořily firmy Schott Solar (generální partner), Solartec, Fronius a Soleg.

Řada dalších firem akci podpořila zapůjčením exponátů na solární výstavu u Národního divadla, dny otevřených dveří a dalšími aktivitami. Do akce se zapojily i vybrané technické vysoké školy pořádáním přednášek a exkurzí pro laickou i odbornou veřejnost.

Česká fotovoltaická konference

Letošní sedmý ročník se koná ve dnech 3. a 4. května 2012 v prostorách VUT Brno. Pozornost bude zaměřena na otázku energetické soběstačnosti na osobní, komunální a regionální úrovni a na synergické vazby s ostatními obnovitelnými zdroji.

Přestože jsme přesvědčeni, že v budoucím energetickém mixu bude hrát fotovoltaika dominantní roli, jsme si zároveň vědomi, že bez spolupráce s ostatními obnovitelnými zdroji se neobejde. Zároveň se bude konat vědecká část konference za účasti odborníků i studentů, kteří budou prezentovat aktuální výsledky vědeckého výzkumu v České republice a vybraných pracovišť v zahraničí.

Autor: Bronislav Bechník, Czech RE Agency, o. p. s.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Ošetření krevní plazmou je jedním z mála skutečně účinných, trvalých a cenově dostupných zákroků na podporu růstu...

Povánoční výprodej začíná. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Povánoční výprodeje začínají. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Nabušená sekačka, sestava krásného zahradního nábytku z tropického teakového dřeva, plynový gril nebo dokonce parádní...

Alitalia nabízí lety z Prahy do Říma 5x týdně v zimním řádu 2017-18

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Během zimní sezóny 2017-18 společnost Alitalia provozuje lety z Letiště Václava Havla Praha do Říma 5x týdně, což je o...

Najdete na iDNES.cz