Eurookna z automatizované výroby, nebo od truhláře?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kladete si i vy tuto otázku? Podívejme se na to, jak se moderní dřevěná eurookna vyrábějí. Kvalita a životnost oken se skrývá v použitém materiálu a především v povrchové úpravě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Eurookna z automatizované výroby nebo od truhláře?

Proč eurookna z lepených hranolů

Eurookna se vyrábějí z hranolů, složených z dřevěných lamel. Podle stavební hloubky okna se používají tří nebo čtyřvrstvé hranoly. Mezi nejčastěji používané dřeviny patří borovice, smrk a dub, žádané ale dražší je exotické meranti.

Použití hranolů má zásadní vliv na vlastnosti eurookna, zajišťují jejich výbornou tvarovou stálost, a to i v případě větších okenních sestav či posuvných systémů.
Lepený hranol má také zcela zásadní vliv na zvýšení tepelně izolačních vlastností eurookna. Lidé si často myslí, že prvky z masivního dřeva jsou z hlediska tepelné izolace nejlepší, opak je pravdou.

Kvalita vzniká ve výrobě

Výběr hranolů má dopad na kvalitu oken, vzhled a životnost. Vekra vyrábí eurookna z kvalitních severských dřevin, které obsahují minimum pryskyřic, i po delší době je tak minimalizována pravděpodobnost vytékání pryskyřice. Kontrola kvality hranolů prakticky eliminuje přítomnost nevzhledných nebo vypadávajících suků na pohledových lamelách oken.

Eurookna z automatizované výroby nebo od truhláře?

Výroba eurooken ve výrobních závodech Vekra je plně automatizovaná, to omezuje vznik chyb a možnost soustředit se na kontrolu produkce. Minimální podíl manuálních zásahů, jako je ruční dobrušování omezuje vznik chyb a estetických nedostatků. Každé vyrobené eurookno Vekra má stabilní vysokou kvalitu.

Povrchová úprava - základ životnosti eurooken

Ochrana povrchu eurookna má zásadní vliv na jejich kvalitu a životnost. Dřevo je třeba chránit jej před nežádoucími povětrnostními vlivy. Díky špičkové povrchové úpravě mají eurookna Vekra prakticky neomezenou životnost, a to při minimálních nárocích na údržbu.

Eurookna Vekra jsou již řadu let vyráběna speciální dílcovou metodou. Jednotlivé díly oken jsou před sesazením do rámů a křídel hloubkově impregnovány. Impregnace proniká hluboko do struktury dřeva a chrání ho před plísněmi, houbami a dalšími účinky vlhkosti.

Po zalisování dílů do výsledného eurookna, po vyplnění přiznaných spojů pružným plničem, který zabraňuje průniku vody, se provádí nanášení dalších vrstev. Máčení v barevném základu dává eurooknům výsledný barevný odstín a celkově zlepšuje vzhled, zajišťuje také optimální přilnavost ochranné lazury. Ta je tvrdá, ale pružná a zajišťuje ochranu proti povětrnostním vlivům, vzniku prasklin, mechanickému a v některých případech i chemickému poškození.

Eurookna z automatizované výroby nebo od truhláře?

Optimálního zpracování je dosaženo sušením jednotlivých vrstev v automaticky řízených sušících tunelech. Všechna vyrobená eurookna tak mají stejné vlastnosti a zaručenou kvalitu.

Většina výrobců běžně doporučuje inovační nátěr oken provést již po 5 letech, u eurooken Vekra to nebudete muset dělat dříve než za 10 let. Péče o lazuru eurooken Vekra není nijak náročná, postačí 2x ročně po umytí přetřít rámy a křídla speciální houbičkou s ochranným roztokem.

Pokud vybíráte dřevěná eurookna, oslovte i tradičního a zkušeného výrobce eurooken značku Vekra. Na kvalitu oken Vekra je vždy spolehnutí.

Autor:

Nejčtenější

Mountfield překvapuje: ve velkém se pustil do vánočních dekorací

Vánoční dekorace Mountfield.

Mountfield letos pojímá Vánoce ve velkém stylu. Připravil pro zákazníky ohromný výběr vánočních dekorací. Od LED...

Kupka, Toyen, Štyrský. Aukce roku umění v Mánesu

Toyen-Čedičové skály

V pražské výstavní síni Mánes se dne 28. října 2018 od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá...

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Společnost RTINGS připravila už tři testy týkající se vypalování a retence obrazu.* Z výsledků jasně vyplynulo, že u...

Myslete na budoucnost, nikdy není brzy začít spořit na důchod

Myslete na budoucnost – nikdy není brzy začít spořit na důchod

Dnes už víme, že do důchodu odejdeme nejpozději v 65 letech. Nikdo nám ale nezaručí, že to bude platit i za pár let....

Jak s dětmi mluvit o penězích? Těmto frázím se raději vyhněte

Jak s dětmi mluvit o penězích? Těmto frázím se raději vyhněte.

Peníze jsou každodenní součástí našeho života. Děti se s nimi od nízkého věku setkávají například při nakupování nebo v...

Další z rubriky

Elektroinstalační materiál chrání vaši domácnost

Elektroinstalační materiál chrání vaši domácnost

Pod označením elektroinstalační materiál se skrývá řada elektrotechnických součástek, přístrojů a spotřebičů, jež jsou...

Kvalitní montáž oken je pro jejich správnou funkčnost nezbytná

Jak správně namontovat okna? Montáž oken je důležitá jako jejich výběr

Bez odborné montáže by vám foukalo i kolem těch nejlepších oken a investice do nich by vám přišla vniveč. Na montáž...

Jak prodat nemovitost s pomocí realitní kanceláře?

Jak prodat nemovitost s pomocí realitní kanceláře?

Chystáte se prodat svou nemovitost, ale nevíte si rady? Celý proces může být poměrně náročný, zejména v případě, že...

Najdete na iDNES.cz