Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ertrag & Sicherheit: investiční poradenství v rukách odborníků

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Největší špičky investičního světa se opět sešly v polovině dubna tohoto roku na evropské investiční konferenci společností Ertrag & Sicherheit a Jung, DMS und Cie., která se tentokrát konala ve Vídni. Důležitým tématem konference bylo kvalitní investiční poradenství.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Top management: (zleva: Jakob Wiggert, Director (BNP Paribas IP), Christian Petter, managing director CEE (BNP Paribas), Manfred Zettl, managing director (E&S), Marc Guenther, Fondsmanager (BNP Paribas), Bozidar Kristic, Director (BNP Paribas IP) | foto: Ertrag und Sicherheit

Investiční poradenství na vysoké úrovni

Hlavní novinky v oblasti investic do Otevřených podílových fondů představili ti nejpovolanější, fondoví manažeři hlavních produktových partnerů Franklin Templeton Investments a BNP Paribas Investments Partners.

Úspěšnou vzájemnou spolupráci dokazuje jeden zásadní fakt. Jak Franklin Templeton tak BNP Paribas IP vytvořili pouze pro naše společnosti E&S a Jung, DMS und Cie. exkluzívní produkty v podobě střešních fondů.

Franklin Templeton Equity Selection Fund a BNP Paribas Worldselect One First Selection a BNP Paribas Worldselect One Asset Alocation. Jsme tak jedinými poradenskými společnostmi na světě, které takovouto exkluzivitu mohou svým klientům nabídnout a díky tomu poskytovat investiční poradenství na vysoké úrovni.

Využili jsme této jedinečné příležitosti a požádali o rozhovor zástupce společnosti BNP Paribas Christiana Pettera (Director BNP Paribas Austria and CEE) a Marca Guenthera (Fonds manager of Worldselect One). 

Vlevo Manfred Zettl, managing director (Ertrag und Sicherheit), vpravo: Jakob

Vlevo Manfred Zettl, managing director (E&S), vpravo: Jakob Wiggert, Director (BNP Paribas IP)

E&S: Pane Pettere, představte nám na úvod krátce společnost BNP Paribas Investment Partners (BNPP IP). Co je vaším cílem a co si slibujete od spolupráce se společností Ertrag & Sicherheit, která se soustředí zejména na kvalitní investiční poradenství?
BNPP IP je správce aktiv, který působí po celém světě. Jeho domovské trhy jsou v Evropě. V Rakousku a v mnoha zemích střední a východní Evropy nabízíme služby institucionálním investorům a soukromým bankám. Dalším těžištěm naší činnosti je spolupráce s majetkovými a finančními poradci.

Se společností Ertrag und Sicherheit Vermögensberatung GesmbH, která působí v oblasti investování pod záštitou společnosti Jung, DMS & Cie., jsme navázali intenzivní a úspěšné strategické partnerství už před mnoha lety. Velmi dobře spolupracujeme v Rakousku, Česku a na Slovensku navzdory bouřlivému vývoji na trzích.

Konference na téma investiční poradenství

Konference na téma investiční poradenství

Konference na téma investiční poradenství se zúčastnilo na 1500 majetkových poradců E&S a Jung, DMS und Cie. z celé Evropy

E&S: Pane Guenthere, stal jste se novým manažerem fondu Worldselect. Co je na tomto fondu zvláštního? Kdo by do něj měl investovat?
K vytváření hodnoty využívá fond několik na sobě nezávislých zdrojů. Jednak je to dynamická alokace aktiv, která je optimalizována z pohledu 5 až 7 let rozložením investic do různých tříd aktiv. Dalším zdrojem vyšších výnosů oproti referenční hodnotě je taktická alokace aktiv. Ta nám umožňuje rychle reagovat a využívat krátkodobé příležitosti na trhu.

Třetí zdroj hodnoty se týká výběru správců. Protože většina tříd aktiv, do nichž fond investuje, je zastoupena aktivně řízenými fondy pro drobné investory, hraje zcela zásadní roli výběr toho nejlepšího fondu v dané kategorii. Výběr má na starosti společnost Fundquest, náš expert na výběr manažerů externích fondů.

Fond je vhodný pro investory s delším investičním horizontem přibližně 7 let. Široké rozložení majetku fondu do různých tříd aktiv je navíc zárukou vyváženého profilu příležitostí a rizika v nejistých dobách, a proto je fond z mého pohledu vhodnou základní investicí v každém portfoliu.

E&S: Kdo za fondem stojí?

"Jádro tvoří tým Global Balanced Solution společnosti BNP Paribas IP, který uplatňuje strukturovanou a systematickou investiční strategii už 9 let a má své specialisty v Evropě, Asii a USA. Společně spravujeme majetek v hodnotě asi 44 mld. eur a máme vlastní týmy na výzkum, řízení rizik a správu portfolia. Mám tak za sebou velký tým, na který se můžu spolehnout a který se mnou úspěšně spolupracuje. K tomu bych dodat jedno jediné číslo: od začátku roku dosáhl fond velmi slušného výsledku, když svoji hodnotu zvýšil o 6,99 % (k 30.4.2012)," vysvětluje Marc Guenther.

Ertrag & Sicherheit Vermögensberatung Ges.m.b.H.

Společnost Ertrag & Sicherheit Vermögensberatung Ges.m.b.H. (E&S) se sídlem v Grazu v Rakousku patří k hlavním rakouským nezávislým majetkovým poradcům a specializuje se na dlouhodobé budování majetku pomocí věcných hodnot.

Společnost E&S s několika pobočkami a asi 50 obchodními kancelářemi je činná v Rakousku, České republice, na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku. U Ertrag & Sicherheit je registrováno asi 4.000 partnerů. www.es-investments.com/cz

Poradci společnosti Ertrag & Sicherheit Vermögensberatung Ges.m.b.H. poskytují investiční poradenství a zprostředkování (investic) ve vztahu k investičním fondům jako vázaní zástupci jménem a na účet firmy Jung, DMS & Cie. GmbH (Schönbrunner Straße 297/4 OG in A-1120 Wien – www.jungdms.at), která je na základě koncese udělené Úřadem pro dohled nad finančním trhem (FMA - www.fma.gv.at) oprávněna k investičnímu poradenství a ke zprostředkování (investic) ve vztahu k finančním nástrojům.

O společnosti Jung, DMS & Cie.

Skupina Jung, DMS & Cie. je svazem sestávajícím z více než 14.000 volných poskytovatelů finančních služeb v Německu, Rakousku a východní Evropě. Poradci se soustřeďují na péči o své zákazníky.

Skupina Jung, DMS & Cie. se stará se svými asi 100 spolupracovníky ve Wiesbadenu, Grünwaldu u Mnichova a ve Vídni o veškerou administrativu, tedy o zpracování investičních, podílových a pojišťovacích produktů a organizuje odborné vzdělávání a další školení svých partnerů.

Jung, DMS & Cie působí v Rakousku, v České republice a na Slovensku jako zastřešující organizace pro obchodní partnery Ertrag & Sicherheit v oblasti zprostředkovávání cenných papírů. www.jungdms.cz.

Upozornění

Autorem tohoto materiálu, který je zaměřen zejména na investiční poradenství, je společnost BNP Paribas Asset Management S.A.S. (BNPP AM)*, člen skupiny BNP Paribas Investment Partners (BNPP IP)**. Tento materiál má čistě informativní povahu a:

  1. nepředstavuje nabídku k nákupu nebo výzvu k prodeji, nesmí na něm být založena ani se o něj opírat žádná smlouva či závazek jakékoli povahy
  2. nenahrazuje investiční poradenství

Vzhledem k ekonomickým a tržním rizikům není možné zaručit, že finanční nástroj, resp. finanční nástroje splní svůj investiční cíl. Výnosy mohou být ovlivněny mj. investiční strategií a investičními cíli finančního nástroje, resp. finančních nástrojů, podstatnými podmínkami na trhu a ekonomickými podmínkami, např. úrokovými sazbami, vývojem na trhu nebo obecnými podmínkami na trhu. Na výsledky uváděné v tomto materiálu může mít zásadní vliv to, jaká bude u finančního nástroje, resp. finančních nástrojů uplatněna strategie. Výkonnost dosažená v minulosti není zárukou budoucích výsledků a hodnota investice do finančního nástroje, resp. finančních nástrojů může růst i klesat. Může se také stát, že investoři nezískají zpět ani původně investovanou částku. Údaje o výkonnosti uváděné v tomto materiálu nezahrnují provize, náklady spojené s vydáváním a zpětným odkupem ani daně.

 

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Investice do zlata a stříbra se v dnešní době vyplatí

Investice do zlata a stříbra se v dnešní době vyplatí

Přemýšlíte, kam uložit úspory? Vložit do banky, strčit pod matraci, nakoupit akcie či dluhopisy, poohlédnout se po...

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako...

Havarijní pojištění za hubičku

Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi...

Víkendář: Řecko se pouští do „experimentu, který nemá obdoby“. Budeme se od něj ...

Víkendář: Řecko se pouští do „experimentu, který nemá obdoby“. Budeme se od něj ...

Kurzy.cz Německý Der Spiegel připomíná, že dvacátého srpna dojde svému konci třetí záchranný balíček poskytnutý Řecku a „prozatí...

Najdete na iDNES.cz