Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ergonomie pracovního prostředí. Největší roli hraje pracovní židle

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pracovní židle a protiúnavové rohože - nezbytná součást moderního pracovního prostředí, kde je kladen důraz na bezpečnost, prevenci nemocí z povolání, efektivní produktivitu zaměstnanců ve výrobě, na montážních linkách, v laboratořích, a dalších odvětvích s převahou sedavého zaměstnání či práce vstoje.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ergonomie pracovního prostředí. Největší roli hraje pracovní židle

Pokrok nezastavíš

V dnešním technicky vyspělém světě se velmi zásadně liší životní styl člověka od toho, k jakému způsobu života je jeho tělo původně stavěno. Pravěká doba lovců, rolníků a sběračů se přirozeným vývojem přenesla do doby manažerů, úředníků, dělníků, montážníků, švadlen, operátorek, atd.

Žít moderně, ale především taky zdravě

Současnému člověku téměř nezbývá jiná možnost způsobu obživy, než chodit do zaměstnání a těžce vydělané peníze utrácet v obchodech za potraviny, v bankách a na úřadech pak za služby, atd. A právě doba strávená v zaměstnání má velice zásadní vliv na zdraví člověka.

Dříve velmi opomíjené téma bylo skryto pod pojmem "civilizační choroby", "chronické nemoci", apod. a přitom si nikdo nepřipouštěl, že zdravotní problémy lidí velmi úzce souvisí s vykonávanou prací (pracovní prostředí, pracovní pomůcky, psychická a fyzická zátěž a další související faktory).

pracovní židle

K tomu hrozí obrovské nebezpečí nedostatku přirozeného pohybu, protože nezbývá dostatek volného času pro sportovní, relaxační aktivity, které by kompenzovaly nedostatek zdravého pohybu v zaměstnání. A to je příliš vysoká daň za technickou vyspělost a vysoký komfort moderního života.

Je možné sedět zdravě a stát zdravě?

Naštěstí dnes už odborníci a lékaři vědí, kde je kámen úrazu a velmi intenzivně a úspěšně tuto problematiku řeší. Hovoříme zde o ergonomii pracovního prostředí. Jejím cílem je ochrana zdraví, optimalizace pracovní výkonnosti a - to slyší rádi vedoucí provozů - využití tvůrčích schopností člověka. Jednoduše řečeno jde o vyhovující pracovní podmínky. Jedním z nejdůležitějších činitelů je mobiliář, který přichází do bezprostředního kontaktu s tělem při stání a sezení při práci.

Při výkonu práce člověk setrvává v nějaké poloze, v drtivě většině vsedě (2/3 lidí) a vstoje. Celková doba sezení či stání v životě člověka může být až 70 000 hodin! Proto je velmi důležitá volba vhodné pracovní židle či protiúnavové rohože pro daný pracovní úkon v daném pracovním prostředí.

LORIKA CZ je specialistou na pracovní židle a protiúnavové rohože. V České a Slovenské republice je autorizovaným prodejcem židlí Werksitz a rohoží ARIOSO. Kromě toho poskytuje odborný servis v podobě konzultací a přednášek o ergonomii pracovního prostředí pro zodpovědné osoby za bezpečnost pracovního prostředí a za jeho správné vybavení.

pracovní židle

V sortimentu firmy LORIKA naleznete průmyslové pracovní židle a protiúnavové rohože do suchého i mokrého prostředí, do čistých prostor, do výroby, na montážní linky, speciální židle, stoličky a opory pro stání, včetně dalších doplňků a příslušenství.

Vyzkoušejte pracovní židle či protiúnavové rohože od LORIKY

Řešíte ergonomii pracovního prostředí ve Vašem zaměstnání? Požádejte pracovníky firmy LORIKA CZ o nezávaznou konzultaci řešeného problému. Navrhované řešení pak můžete zdarma vyzkoušet v reálných podmínkách na vašem pracovišti a pak se můžete svobodně rozhodnout o případném nákupu pracovní židle či protiúnavové rohože.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Polovina léta je za námi, ale ta druhá na nás ještě čeká. Ale pozor, řítí se na nás masakr cen. Rázně do nich řízla...

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Až dva miliardy řádků dat, možnost pokročilého vyhodnocování dat v čase z různých zdrojů, snadná vizualizace do všech...

Najdete na iDNES.cz