Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ergonomie pracovního prostředí. Největší roli hraje pracovní židle

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Pracovní židle a protiúnavové rohože - nezbytná součást moderního pracovního prostředí, kde je kladen důraz na bezpečnost, prevenci nemocí z povolání, efektivní produktivitu zaměstnanců ve výrobě, na montážních linkách, v laboratořích, a dalších odvětvích s převahou sedavého zaměstnání či práce vstoje.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ergonomie pracovního prostředí. Největší roli hraje pracovní židle

Pokrok nezastavíš

V dnešním technicky vyspělém světě se velmi zásadně liší životní styl člověka od toho, k jakému způsobu života je jeho tělo původně stavěno. Pravěká doba lovců, rolníků a sběračů se přirozeným vývojem přenesla do doby manažerů, úředníků, dělníků, montážníků, švadlen, operátorek, atd.

Žít moderně, ale především taky zdravě

Současnému člověku téměř nezbývá jiná možnost způsobu obživy, než chodit do zaměstnání a těžce vydělané peníze utrácet v obchodech za potraviny, v bankách a na úřadech pak za služby, atd. A právě doba strávená v zaměstnání má velice zásadní vliv na zdraví člověka.

Dříve velmi opomíjené téma bylo skryto pod pojmem "civilizační choroby", "chronické nemoci", apod. a přitom si nikdo nepřipouštěl, že zdravotní problémy lidí velmi úzce souvisí s vykonávanou prací (pracovní prostředí, pracovní pomůcky, psychická a fyzická zátěž a další související faktory).

pracovní židle

K tomu hrozí obrovské nebezpečí nedostatku přirozeného pohybu, protože nezbývá dostatek volného času pro sportovní, relaxační aktivity, které by kompenzovaly nedostatek zdravého pohybu v zaměstnání. A to je příliš vysoká daň za technickou vyspělost a vysoký komfort moderního života.

Je možné sedět zdravě a stát zdravě?

Naštěstí dnes už odborníci a lékaři vědí, kde je kámen úrazu a velmi intenzivně a úspěšně tuto problematiku řeší. Hovoříme zde o ergonomii pracovního prostředí. Jejím cílem je ochrana zdraví, optimalizace pracovní výkonnosti a - to slyší rádi vedoucí provozů - využití tvůrčích schopností člověka. Jednoduše řečeno jde o vyhovující pracovní podmínky. Jedním z nejdůležitějších činitelů je mobiliář, který přichází do bezprostředního kontaktu s tělem při stání a sezení při práci.

Při výkonu práce člověk setrvává v nějaké poloze, v drtivě většině vsedě (2/3 lidí) a vstoje. Celková doba sezení či stání v životě člověka může být až 70 000 hodin! Proto je velmi důležitá volba vhodné pracovní židle či protiúnavové rohože pro daný pracovní úkon v daném pracovním prostředí.

LORIKA CZ je specialistou na pracovní židle a protiúnavové rohože. V České a Slovenské republice je autorizovaným prodejcem židlí Werksitz a rohoží ARIOSO. Kromě toho poskytuje odborný servis v podobě konzultací a přednášek o ergonomii pracovního prostředí pro zodpovědné osoby za bezpečnost pracovního prostředí a za jeho správné vybavení.

pracovní židle

V sortimentu firmy LORIKA naleznete průmyslové pracovní židle a protiúnavové rohože do suchého i mokrého prostředí, do čistých prostor, do výroby, na montážní linky, speciální židle, stoličky a opory pro stání, včetně dalších doplňků a příslušenství.

Vyzkoušejte pracovní židle či protiúnavové rohože od LORIKY

Řešíte ergonomii pracovního prostředí ve Vašem zaměstnání? Požádejte pracovníky firmy LORIKA CZ o nezávaznou konzultaci řešeného problému. Navrhované řešení pak můžete zdarma vyzkoušet v reálných podmínkách na vašem pracovišti a pak se můžete svobodně rozhodnout o případném nákupu pracovní židle či protiúnavové rohože.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vinotéky již nabízí vína ve vyšší kvalitě.
Vinotéky již nabízejí vína ve vyšší kvalitě

Volání po vyšší kvalitě v prodeji sudových vín přináší své ovoce. Víno ve vinotékách nahrazují kvalitní jednorázové obaly VINOBOX.   celý článek

ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017.
ČAObH se představí na konferenci Předcházení vzniku odpadů

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů...  celý článek

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.