Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Enprag ví, jak zútulnit parky a veřejná prostranství ve městech

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Volné chvíle ve městě se dají v teplých dnech, lákajících k vycházce a relaxaci, strávit v parcích nebo odpočinkových zónách. Aby se člověk cítil i ve městě jako na vlastní zahrádce nebo na promenádě, neměla by správa veřejných prostranství šetřit na městském mobiliáři.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Do parků i na veřejná prostranství lze vedle kovových laviček zvolit i betonovou. | foto: ENPRAG

Velký výběr kovových a betonových laviček do parků, hřišť i na náměstí má ve své nabídce internetový a kamenný obchod Enprag. Z městského mobiliáře zároveň nabízí k odběru i venkovní koše či květináče, pítka, stojany na kola, parkovací zábrany či sloupky a dokonce celé městské parkové soupravy. 

Designové lavičky i oblíbená klasika

U kovových laviček si lze vybrat z dvacítky modelů, které zapadnou do každého prostředí. V bohaté škále nechybí klasická lavička s dřevěným sedákem a opěrákem ve žluto-červeném provedení, oblíbená zejména na dětských hřištích, nebo velmi vyhledávané lavičky do parků s litinovými bočnicemi a sedáky ze smrkového dřeva. Známá je zejména lavička Schönnbrun s pohodlnými a zdobnými opěrkami, kde si zákazník může vybrat odstín litiny i dřeva podle svého přání. Lavičce Schönnbrun se stylově blíží také lavička Corso, jednodušší a modernější styl skýtá lavička s plochým rámem a nadčasovým vzhledem Milano nebo Roma. 

Do městských center jsou ideální moderní lavičky bez opěrek se zinkovanou konstrukcí a sedákem práškové barvy nebo v piniovém odstínu. U konstrukce existuje několik variant řešení s oválným či čtyřhranným profilem, zajímavý design nabízí lavička City, Trento nebo Victory. Velkou odolnost ve venkovním prostředí pak zaručí betonové lavičky se sedákem a opěrákem ze smrkových prken.

Parkové soupravy a venkovní koše z různých materiálů

Firma Enprag dodává i celé parkové soupravy, díky nimž lze velmi snadno docílit, aby vybavení v celém parku tvořilo jednotný styl. Nabízí se variace lavičky, odpadkového koše a žardiniéry, možná je i dvojice lavic, dvou odpadkových košů a rovněž žardiniéry. Opět si lze zvolit mezi moderním designem a dřevěnou klasikou, která v případě soupravy Silaos odpovídá i ekologickým požadavkům. 

Venkovní odpadkové koše není problém designově sladit s lavičkami.

Venkovní odpadkové koše není problém designově sladit s lavičkami.

Samostatně se dají pořídit venkovní koše nebo květináče. U košů existuje více než třicet variant, bohatý je výběr materiálů, designového provedení i upevnění a umístění koše. Nejjednodušší volbou je nástěnný venkovní odpadkový koš na zeď, sloup či osvětlení, evergreenem zůstává odpadkový koš Vajíčko s popelníkem nebo závěsný odpadkový koš ke sloupkům. Vedle kovových variant nechybí ani plastové, např. DIN50 se speciální technologií vstřikování nebo v parcích hodně frekventovaný a odolný koš DINO z recyklovatelného materiálu. V parcích se rovněž dobře vyjímají koše s dřevěnými latěmi, dřevěné koše s betonovou podnoží nebo litinové koše. Na zastávky se zase hodí venkovní kovové koše s popelníkem.

Pítka do parku i na náměstí

Exteriér náměstí a plochy městské zeleně lze ozdobit praktickými pítky. Enprag má v nabídce dvě litinová a jedno nerezové pítko. Litinová pítka Fatima a Athena mají působivý retro vzhled, se kterým na vás dýchne historie, a dají se k nim dokoupit bronzové nebo mosazné kohoutky s kolečkem i páčkou. U varianty s kohoutkem je součástí také tlaková půlcoulová hadice, která vede z pítka. Moderní variantou je pak nerezové pítko Kužel. 

V městském mobiliáři si přijdou na své i restauratéři

V městském mobiliáři u firmy Enprag mají své zastoupení i venkovní stoly, zahradní nábytek a pivní sety. Zařízení podle svého gusta zde naleznou provozovatelé restauračních zařízení ze zahrádkou i ti, kdo si potřebují dovybavit letní verandu. Pivní lavice a stoly lze zakoupit v setech i jednotlivě, vedle obyčejných lavic nejsou výjimkou dřevěné lavice s opěrkami a židlemi ze smrkového nebo jasanového dřeva nebo zahradní židle a stoly z plastu.

Součástí městského mobiliáře v nabídce firmy Enprag  jsou i praktické stojany...

Součástí městského mobiliáře v nabídce firmy Enprag jsou i praktické stojany na kola.

K úplnému výčtu městského mobiliáře u firmy Enprag se hodí ještě doplnit věšáky a stojany na kola včetně oboustranných, informační vitríny, parkovací zábrany, zpomalovací prahy a kabelové mosty, dopravní zrcadla a zastávky MHD. Internetový a kamenný obchod Enprag disponuje rovněž širokou nabídkou kovového nábytku předních evropských výrobců. Více informací o nabídce firmy, zaručující bezpečný nákup, naleznete na www.kovovynabytek.cz.

Foto: ENPRAG

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Česká advokátní komora komentuje tři aktuální novely zákonů

Tisková konference České advokátní komory

Česká advokátní komora (ČAK) zahájila nový koncept poskytování informací. Do budoucna chce nejen advokáty, ale i...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Česko má zázemí i vizi, říká manažer agentury ESA

Frank Salzgeber, šéf programu technologických transferů Evropské kosmické...

České republice se vyplatilo, že pojímá vyvíjení a využívání kosmických technologií byznysově, nikoli čistě vědecky

Najdete na iDNES.cz