Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Energeticky pasivní budova jako sídlo firmy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Připadá vám jako nereálný sen, aby velká administrativní budova s kancelářemi a učebnami měla nižší spotřebu energií, než starší rodinný dům? Můžete se klidně probrat. Nová energeticky pasivní budova v Ostravě opravdu slouží jako sídlo společnosti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Energeticky pasivní budova jako sídlo firmy - interiér II | foto: INTOZA s.r.o.

Zavítejte do nového sídla společnosti, kterou otevřela ostravská stavební firma Intoza s. r. o. ve Varšavské ulici v Ostravě-Hulvákách. Nový dům je koncipován jako vzorová energeticky pasivní budova. Místo, kde Intoza sídlí, se tak stalo ukázkou a symbolem filosofie firmy, zabývající se energetickými úsporami.

Energeticky pasivní budova moderního vzhledu bude sloužit nejen jako firemní sídlo, ale také k pořádání seminářů, školení a propagaci současných i nových technologií v oblasti energetických úspor. Již samotná budova tak vlastně bude sloužit jako "školící pomůcka", na které si návštěvníci budou moci prohlédnout nejmodernější technologie používané při výstavbě nízkoenergetických a pasivních budov.

Energeticky pasivní budova s moderním a jednoduchým designem

Intoza, která se zabývá zateplováním domů, využitím obnovitelných zdrojů energie a úsporou energií, tak sama bude sídlit v úsporné budově. Představme si  budovu zblízka: Zvenku energeticky pasivní budova zaujme moderním, příjemně jednoduchým designem. Velká bílá krychle, která je členěna sítí oken a připomíná tak trochu Rubikovu kostku, leží na jakémsi dřevěném pásu, který je vytvořen prvním patrem budovy.

V jednoduchosti je krása a mimo jiné jde o další užitečnou vlastnost domu. Energeticky pasivní budova má tvar pláště záměrně jednoduchý, aby byl použitelný v jakémkoliv prostředí. Proč vymýšlet stále něco nového, když existuje něco, co funguje?

Energeticky pasivní budova jako sídlo firmy - večer
Energeticky pasivní budova jako sídlo firmy - interiér I

Už exteriér ukazuje moderní trendy v oblasti úspor energií. Energeticky pasivní budova má okna s kvalitními trojskly, které jsou zapuštěny do fasády. Ty neumožňují takový přístup slunečním paprskům a tím pádem rozehřátí budovy, jako je to obvyklé u dnes tak často užívaných skleněných fasád.

Po vstupu do recepce návštěvníky doslova ohromí kruhový průhled, který vede všemi patry budovy. Je to příjemný nápad mladého architekta ing. Radima Václavíka z ostravského ateliéru Atos6.

Zcela unikátní je systém hospodaření s energiemi uvnitř budovy. K vytápění objektu využívá energeticky pasivní budova i teplo z pobytu osob a kancelářské techniky. Co nejvíce se využívají obnovitelné zdroje energie. Tepelné ztráty jsou minimalizovány také nuceným větráním s velmi účinnou rekuperací, tedy zařízením, které využívá teploty vzduchu, který z budovy vypouští k ohřevu chladného čerstvého vzduchu.

Energeticky pasivní budova používá způsob větrání, který umožňuje nejen uspořit energii, ale přináší také zdravé vnitřní prostředí a příjemné pracovní podmínky. V místnostech je totiž stále požadovaná teplota a přitom není vzduch v místnostech znečištěn z okolí tak, jako v budovách, kde se větrá pouhým otevřením oken.

Teplo pro ohřev vody  je získáváno ze slunečních kolektorů a ukládáno do zásobníku. Chlad v letním období je získáván z reverzního tepelného čerpadla a ukládán do zásobníku chladu a využíván ve větracích jednotkách. V zimním období je z tohoto tepelného čerpadla získáváno teplo pro teplovodní vytápění.

Energeticky pasivní budova má na střeše umístěny fotovoltaické panely o celkové výkonu 10,8kWp. Vyrobená elektrická energie bude využívána pro vlastní spotřebu v budově.

Energeticky pasivní budova jako sídlo firmy II
Energeticky pasivní budova jako sídlo firmy

Stavební firma Intoza s. r. o. se zabývá také stavbou nízkoenergetických a pasivních rodinných domů. Jeden z nich, dům s moderní dřevěnou fasádou, se dokončuje blízko Dětmarovic na Karvinsku.

Energeticky pasivní budova otevřena v průběhu záři pro širokou veřejnost

V září letošního roku bude energeticky pasivní budova otevřena pro veřejnost. Pro všechny zájemce jsou připraveny pravidelné dny otevřených dveří. 

Začíná se 23. a 24. 9.2011 a prohlídky se budou opakovat každý měsíc.

INTOZA s.r.o. - logo
Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

KOLO ŠTĚSTÍ je zpět! SLEVY 40 % až 100 % na podzimní a zimní zboží!
Kolo štěstí je zpět! Slevy až 100 % na podzimní a zimní zboží

Ve všech 56 prodejnách Mountfield se opět roztočilo slavné Kolo štěstí! A v novém atraktivním hávu.  celý článek

SLEVOTISK učí republiku tisknout přes WEB.
Slevotisk učí republiku tisknout přes web

Slevotisk jako první v České republice zprovoznil objednávky zakázkové výroby on-line. Jen zadáte přes web a třetí den už u vás zvoní kurýr na dveře s...  celý článek

ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017.
ČAObH se představí na konferenci Předcházení vzniku odpadů

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů...  celý článek

Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.