Emerging markets: lákavá investiční příležitost

  8:00aktualizováno  8:00
Emerging markets (rozvíjející se trhy) jsou jako investiční příležitost mezi odborníky velmi dobře známy.

Emerging markets: lákavá investiční příležitost | foto: Ertrag & Sicherheit Vermögensberatung Ges. m.b.H.

Začátkem června se v Brně konala konference společnosti Jung, DMS & Cie, obchodující s cennými papíry, a rakouské společnosti E&S - Ertrag & Sicherheit Vermögensberatung, která je již od roku 2007 úspěšně činná ve finančním a ekonomickém poradenství také v České republice.

Více než 700 zainteresovaných obchodních partnerů a klientů zde mělo příležitost seznámit se s nejaktuálnějšími informacemi na téma otevřené podílové fondy. Hlavní osobností večera byl Executive Vice President společnosti Franklin Templeton Investments, pan Grzegorz Konieczny, člen týmu Marka Mobia, jednoho z nejuznávanějších odborníků a portfolio manažerů Emerging markets.

Emerging markets: velice lákavá investiční příležitost

Emerging markets mohou být v následujících letech opravdovým investičním hitem a lze je považovat za velice lákavou investiční příležitost. Dle ekonomických ukazatelů tomu vše nasvědčuje. Výkonností to jednotlivé fondy, které investují do firem z těchto regionů, dokázaly již v minulých obdobích *.

obrázek 1
obrázek 2

Ekonomické ukazatele naznačují další pozitivní vývoj těchto trhů. Růst HDP například v Číně a v Indii v roce 2011 několikanásobně převýší růst HDP USA a Japonska.

obrázek 3

Vývoj zadluženosti Emerging markets ve srovnání s rozvinutými zeměmi za posledních deset let rovněž hovoří ve prospěch rozvíjejících se zemí.

obrázek 4

Dlouhodobě klesající inflace rozvíjejících se zemí je zajisté dalším pozitivním faktorem, stejně jako populační vývoj.

obrázek 5

Zajímavým, pro Evropany trochu úsměvným faktorem, může být vývoj počtu ledniček venkovských domácností v Číně.

obrázek 6

Investoři by měli zkusit Emerging markets

Shrneme-li výše uvedená fakta, je navýsost jasné, že můžeme v následujících letech předpokládat pozitivní vývoj na rozvíjejících se trzích. Rostoucí životní úroveň obyvatelstva rozvíjejících se zemí a vzrůstající střední vrstva budou i nadále hnacím motorem zemí, jako je Indie, Čína, Thajsko či země Latinské Ameriky. To také na červnové konferenci potvrdil portfolio manažer Franklin Templeton, pan Grzegorz Konieczny.

"Investice do rozvíjejících se trhů s měsíčním spořícím plánem od 50 EUR (1.200 CZK) a jednorázovými vklady od 2.500 EUR (60.000 CZK) je velmi zajímavá investiční příležitost také pro soukromé investory s dynamickým investičním portfoliem a plánovanou dobou investice od 10 let. Investoři, kteří již disponují portfoliem cenných papírů, by měli každopádně zkusit přidat fondy Emerging markets, aby zvýšili dynamiku ve svém portfoliu," řekl Mgr. Jan Kurhajec, obchodní ředitel u E&S -  Ertrag & Sicherheit a partner spol. Jung, DMS & Cie.

E&S – Ertrag & Sicherheit Vermögensberatung Ges.m.b.H.

E&S s hlavním sídlem v Grazu, Rakousko, patří k předním finačním a ekonomickým poradcům a odbytovým společnostem ve střední a východní Evropě. S E&S spolupracuje na 3 000 obchodních partnerů v pěti zemích. Firma byla založena již v roce 1985 a od roku 2007 úspěšně působí také v České republice.

Další pobočky a kanceláře se kromě Rakouska nachází ještě na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku. Vstup na trhy dalších zemí se právě připravuje.
www.es-investments.com/cz

Jung, DMS & Cie – JDC

Jung, DMS & Cie je dnes s objemem zprostředkovaných investic přes 3,6 miliard Euro pouze v obchodě s investičními fondy jedním z největších partnerů pro nezávislé finančních poradce a s notářsky ověřeným vlastním kapitálem přesahujícím 15 milionů Euro patří k finančně nejsilnějším firmám v oblasti zprostředkovatelského obchodování.

V současnosti se stará o více než 14 000 nezávislých poskytovatelů finančních služeb v Německu a 3 500 registrovaných partnerů v Rakousku a ve východní Evropě.

Franklin Templeton Investments je investiční fondová společnost, spravující majetek investorů v hodnotě zhruba 700 miliard USD a je nezávislými odborníky hodnocena jako nejúspěšnější fondová společnost za poslední dvě dekády. Byla založena před více než šedesáti lety Sirem Johnem Templetonem. Významným faktorem úspěchu jsou bezesporu fondy Emerging markets, jejichž manažerem není nikdo jiný než slavný Dr. Mark Mobius.

* Je však důležité vědět, že výkonnost z minulých období nezaručuje podobnou výkonnost období budoucích.

Autor:

Nejčtenější

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků? Jde to!

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků?

Poplatky za příjem televizního vysílání přes satelit zdražují, taková zpráva zastihla diváky už po několikáté za...

Nabízím ti život v hojnosti a naději, která nezklame

"Ježíš ti nabízí život v plnosti a naději do každé situace."

„Přišel jsem ti na Velikonoce přinést něco mnohem více než jen svátky jara. Život, lásku a vztah. Proč? Protože tě...

Zrzavý, Šíma, Procházka - aukční událost sezóny v Mánesu

Hlava – Zrzavý

V pražské výstavní síni Mánes se 28. dubna od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá lídr...

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: Až 127 500 korun na nový kotel

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: až 127 500 korun na nový kotel

Vytápíte dům starým uhelným kotlem? Za tři roky začne platit zákaz starých kotlů na tuhá paliva a čeká vás investice do...

Vyražte na Volkswagen Maraton Praha a získejte běžeckou bundu adidas

Vyražte na maraton a získejte běžeckou bundu

Volkswagen Maraton Praha slaví 25 let, dárek ale dostanou běžci, a to v podobě kvalitní adidas bundy. Ta bude všem...

Další z rubriky

Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou...

Havarijní pojištění za hubičku

Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi...

Jak investovat do peněžních fondů a obchodovat s nimi

Jak investovat do peněžních fondů a obchodovat s nimi

Finanční sektor trhu je tvořen několika složkami, včetně bank a makléřských firem. Zahrnuje také správce aktiv a...

Čarodějnice bez ohně. Hasiči kvůli suchu plošně zakazují pálení

Čarodějnice bez ohně. Hasiči kvůli suchu plošně zakazují pálení

Kurzy.cz Česko sužují sucha, silný vítr a s tím související nebezpečí požárů, hasiči proto plošně zakazují rozdělávání ohně. Pok...

Najdete na iDNES.cz